bugün

ırkçılığın kişide tavan yapmış halidir.
kürt olduğu için değildir.

(bkz: vallahi apoyu özledik)
editpiaf: genç pkklılar rahatsız.
kürt olduğu için değildir kesinlikle. bölücü faaliyette bulunan it sürüsünün destekçisi olduğu içindir.
faşistliğin ırkçılığın tavan yapmasındandır. ahmet kaya hepsinden daha kaliteli adamdır. söylediği her sözün yaptığı her şeyin altına da imzamı atarım.
ben kimsenin ırkına,geçmişine bakmam sanatına bakarım. demeli herkes
müzik evrenseldir, kulağına hoş geldiyse dinlersin, kimene etnik kökeninden.
Sadece kurt olmasi degildir asil boluculuk yaptigi ve bunu insaniyet kisvesi altinda gosterdigi icin sevmez cogu kisi.
--spoiler--
ama benim ahmet kaya dinleyen arkadaşlarımda var
--spoiler--
ırkçılığı faşistliği geçtim de hatta sanatı bile es geçtim, duygusal anlamda büyük kayıptır.
nitekim ahmet kaya gibi duygular uyandıran bir müzik adamı daha yoktur*. kulvarında tektir. benzeri bile yoktur.
olmayandır. bir insan evladı bu şahsı sevmiyorsa nedenleri bellidir. "kürt diye sevmiyorlar pis faşistler!" edasıyla olayı çarpıtmak aptallıktan öte bir şey değildir.
ahmet kaya'yı sevmeyenlerin yegane sebebi.
ulan efendi gibi durdunuzda mı bu halk sevmedi sizi.

he kürt olduğu için sevmiyorum amk, var mı?

aynı senin almanı, rusu,amerikanı sevmediğin gibi..bunları sevmeyince problem yok..ama biz illa kürtleri sevecez..niye?

niy sırf laz olduğu için birinden nefret edilmiyor..otur düşün..ya da düşünme çok sikimde.
değerli bir ses sanatçısını sırf düşüncelerinden dolayı dinlememek sıradışı. ahmet kaya yı düşüncesinden dolayı dinlemeyenler, yabancı sanatçıları da dinlemesinler sonuçta çoğu bize küçümseyerek bakıyor. ismail yk dinlemesinler sonuçta sırf vergi vermemek için alman vatandaşı oldu. aziz nesin in eserlerini okumasınlar sonuçta adam allaha inanmıyor. buna benzer bir sürü örnek var. düşüncesine bakarak hareket edersek ne dinleyecek şarkı kalır ne de okunacak kitap kalır.
kürtlüğüne bakılmaksızın, tüm ülkede çok sevilen bir müzik sanatçısı iken, pkk nın baskısına boyun eğerek verdiği birkaç poz yüzünden, türk yada kürt, terör karşıtı kesim tarafından tepki çekmiştir. müziği ve yorumundaki üstün yeteneği sayesine bu tepki absorbe edilmek üzere iken; serdar ortaç denilen ayyaş, kumarbaz, keş bir zibidinin provake etmesi sonucu baskılara dayanamayıp fransaya gitmiştir.
ahmet kaya'nın çok sevilen bir sanatçı olduğunu bildiği için, akp de bir miktar timsah gözyaşı dökerek, sözde iadei itibar ile sevenlerinin oylarının peşine düşmüştür bi ara.
saçmalıktır. kürt ya da türk olduğu için birini sevmek zorunda değilsin.

ama herkesi de kendi zamanında sevmek lazım neticede.

sonradan ölünce kıymet bilmek, yavşaklıktan ibdarettir.
kürt olduğu için değildir. açık açık bölücü terör örgütü yardakçılığı yaptığı içindir. sanatına diyecek laf yoktur ama ne zaman ki pkk yardakçılığına geçmiştir; işte o zaman terör karşıtlarınca sevilmemeye başlamıştır.
Şerefsizligin tekidir. Adam olun biraz.