bugün

inek lakabına alışmaktır. öyle ki inek dendiğinde dönüp bakmaktır.
Asosyalse ve çok çalışıyorsa inektir.
Yok asosyal değil de, sosyal ve çalışkansa aferinlik öğrencidir.
Ama gel bakalım, çalışıyor da başarıyor mu?
Çalışıp da başaramıyorsa bi' yerlerde eksik vardır, verimli ders çalışmıyordur. Bu problemi hemen çözmelidir.
Çalışıp başarıyorsa problem yoktur. ileride güzel yerlere gelebilecek insandır, akıllıdır.
ilkokul 5'e kadar taşıdığım ünvandı, sonra yalan oldu. zirvedeyken bırakmak lazımdı öğrenciliği tabi, efsane olarak anılmak vardı.
iLK ÖĞRETiM LiSE NEYSE DE ÜNiVERSiTEDE BiR HAYLi ZOR OLAN BiR ÜNVANDIR.
ilkokul 5 e kadardı. Kırmızı kurdeleler, yıldızlı aferinler, piyesler, şiir okumalar, andımızı okumalar. geçici olması iyidir.
bir başına kalınca kulakları küfürle çınlarken yan yana olunca insanlardan hoş iltifatlar duymaktır.
yazıktır bu çocuğa.normal okul şartlarında yanına yaklaşanı olmaz pek ama ne zaman sınav haftası olsa,projeler verilecek olsa bu çocuğun istemediği kadar kankası olur.
inek diye ders calismaktan baska birsey yapmayana derler,
sinifin en caliskani , ayni zamanda en sosyali de olunabilir.
genelde ilkokulda en popüler lisede ise en iyi alay konusu olmaktır.
her sınavda kopya istenecek öğrencidir. severim severiz. *
ilkokulda en çalışkan lisede en çalışkan ve hatta üniversitede de en çalıskan olmayı başaran insanın varlığına inanmıyorum ben. bi insan en fazla ilkokulda başarılıdır ,lisede ortalama bir öğrencidir ve üniversitede vasatın altında kalır. yada bunun tam tersi düşünebilirsiniz.bi insan üniversitede 30 50 al geç le tanıştıktan sonra haala çalışkan kalabiliyorsa öldükten sonra türbesini yaptırsınlar.
kopya vermezse arkasından inek diye bağırılacak ilk kişidir. yazık..
herkesin gel benim önüme otur denilen öğrencidir. ilkokul da girmek pek de zor değildir. lakin ki bunun lisesi üniversitesinde ergenliğin ve gençliğin verdiği enerji ile hayli zorlaşmaktadır.
(bkz: ilkokulda hep birinci olmak)
(bkz: lisede sıçmak)
*
sözlük kültürüyle, internet raconuyla geç tanışmaktır.
hiç nasip olmadı uktemdir.
güzel bir histir. başarabilirseniz öneririm argadaşlar.

not: çok çalışmıyorum aslında ha. düzenli çalışıyorum sadece. kafa da olunca gerisi geliyor.
bolca stres dışında bir getirisi olmayan eylemdir. size karşı beklenti artar kendinizi baskı altında hissedersiniz. ayrıca arkadaşlarınızın birçoğu sizi içten içe kıskandığı için kimseye güvenemezsiniz de. olmayın derim. tecrübeyle sabittir.
olduğumu sanıp her seferinde benden bir üstünü gördüğüm, bu sayede dört elle sarıldığım dersleri 'nasılsa daha çalışkanı var kasmayalım arkadaş' diyerek bırakmamı sağlayan şey.

hepte kıskanırım ha.
sosyal hayatı olmayan, hiç çalışmadığını idda eden ve sınavlardan 90 aldığı zaman üzülen; sınıfta dışlanan tiplerdir.
sınavdan "99" alıp da, hocanın yanına iki gözü iki çeşme gidip, "hocam neden 1 puanımı kırdınız?" diye sormaktır çoğu zaman..
bir yazılıdan 4 aldın diye, evde cam çerçeve kırmaktır. *
sınıfın en çalışkanlarından biri ben değildim, disiplin kurulunda tartışılan bir aşkımda olmadı yani ki yarak gibi yıllardı.
her zaman sınıfın en yakışıklı ve en zeki(çalışkan demeyelim zeki diyorum başlığı açanı da kınıyorum,) kişisi olduğumdan empati kurabildiğim zat.
rezilce bir durumdur. sırf sınıfın ineği demesinler diye hep ikinciliğe oynardım. *