bugün

herkesin cool olduğu, cümle alemin muhteşem espriler yaptığı güzel ülkemde hala sıradan espriler yapan andavaldır.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
tüm sınıfın 180 derece kafayı aynı kişiye çevirmesi ve tüm öğrencilerden ıyyy sesinin yükselmesi ardından bir kaç arkadaşın kendini tutamayıp ortaya kusmasını sağlayan espridir.
(bkz: ahırda seneye görüşürüz esprisi yapan andaval)
(bkz: plajda seneye görüşürüz esprisi yapan andaval)
(bkz: gemide seneye görüşürüz esprisi yapan andaval)
(bkz: sözlükte seneye görüşürüz esprisi yapan andaval)
(bkz: otobüste seneye görüşürüz esprisi yapan andaval)

bi zahmet şunları da bi doldurun be hayrınıza. hadi seneye görüşürüz, bakacağım hepsine.
sınıfın çoluk çocuğudur.
sayıları tahmin edildiğinden daha çoktur. öyle ki bunlar kongrelere katılsa devlet bahçeli'yi hatta ve hatta deniz baykal'ı bile koltuğundan edebilirler.
kimse kendini kandırmasın bu salak espiriyi küçükken hepimiz yaptık. Hepimiz andavalız hepimiz kardeşiz.
pompalı tüfekle vurulması gereken andavaldır.
(bkz: fren yerine kornaya basan andaval)

(bkz: yılsonu çağrışım sekansı)
böyle andavallara lafını yedirmek için eylemler yapılabilir.

mesela:

10 kadar prezervatif yükledim çantama hepsi de büyük boydu. bu espriyi yapan erkeklere fırlattım direk. cismi gören de merak edip soruyor haliyle.

+ ne lan bu şimdi?
- battal boy prezervatif.
+ çok büyük değil mi oğlum bu?
- e seneye de giyersin. **
bir de bile bile "seneye görüşürüz" esprisi yapanlar vardır ki, kıvamı tutturduğu zaman komik olabilmektedir. bir de bun var;

(bkz: seneye gömüşürüz)
(bkz: ben)
sınıfın olmazsa olmazıdır. ne kadar laf edersek edelim o kişiye ihtiyacı vardır her sınıfın.
(bkz: alındı ama)

(bkz: mümkünse bir sene görüşmeyelim diyor)
Bu sene ağzını burnunu kırmak lazımdır.Okul yönetimine şikayetçi olursa ben onu geçen sene dövdüm artık uzatmaya gerek yok diyerek geçiştirilebilinir.
yarın başıma gelmesinden korktuğum, okula gidip gitmeme konusunda beni ikileme düşüren, kötü şans getirdiğine inandığım uzak durulası espri.
bizim sınıfta da olan andavaldır. hem de bi çoktur. elle sayılamazlar. ve hala aynı espriyi yapmak için 1 yıl boyunca enerji toplarlar. bu aralar halsizler tabi.
aynı zamanda "zile kaç dakika kaldı?" diye soran hocaya* "saniyeler var" şeklinde malca cevap veren bünyelerdir.
bizim bokulda öğretmenlerin yaptığı üstün görev. heee, öğretmenler andaval mı? andavalın anlamını öğrendikten sonra söyleyebilirim. ama en az öğrenciler-1 * kadar boktanlar.
kendisini bi gramda olsa yaratıcı gören öğrenci sembolü..genelde dışlanır ve yılbaşısı kutlanması bile bekleneyebilinir.
ilkokulda yapardım .soğumakta iyi etmişim.