bugün

ders: Din kültürü ve ahlak bilgisi
soru: Din görevlilerini yazınız.
arkadaşın cevabı: imam, müezzin, münafık...
en mükemmel cevap doğru cevaptır. derdi yok tasası yok.
30 şubatın en büyük tarihi olayı. - Ya bi git hoca.
sözlükte bırakın liseyi, ilköğretim çağında da yazarların bulunduğunu, tokat gibi yüzümüze çarpan başlık.

(bkz: hanım koş fen ve teknoloji dedi)
Kant ın felsefesine neden kritik felsefe denir?
çünkü çok kritik bi zamanda çok kritik bi yerde ortaya çıkmıştır.
ders: matematik
konu: mantık
soru: yukarıda verilen ifadenin totoloji olduğunu gösteriniz.
cevap: gösteriyorum 1.

3 gün sonra sınavlar okunur. yazılı kağıdının üstünde:
gösteriyorum 0.
bizzat kendim yaşadım
soru-subat neden 28 gün çeker
cevap-31 çekemediği için.
matematik 2. sınıf ilk dönem final sınavında yaşanmış olaydır:

çok sevdiğimiz hocamız kesin soracak dediğimiz 2 teoremden tekini vizede sorar. finalde birçoğumuz vizede sorulmayan diğer teoremi finalde bekler ve ona çalışır onu ezberleriz. tabi bu arada vizede sorulan teorem aklımızdan uçar gider. sevgili hocacığımız finaldede aynı teoremi sorunca ben soruyu atlayıp diğerleriyle uğraşırken yanımdaki arkadaşımın teoremi yazdığını gördüm. başını görsem sonunu hatırlarım dedim kağıda baktım bakmaz olaydım
aynen şunu yazmış:
'sayın hocam sormuş olduğunuz bu teoremi vizede yaptım, dilerseniz kağıdıma bakabilirsiniz. ben şimdi size konuyu derinden bildiğimi göstermek üzere diğer teoremi yazayım:'
okuyunca konsantrasyon diye bişey kalmadı tabi bende...
soru :saçlarda kepek olmasının nedenleri .evet evet soru bu, lisede sağlık bilgisi dersi vardı eskiden orda sorulmuştu..
cevap:saçların iyi durulanması şampuanın saçta kalması sonucunda oluşur.yalan mı ki kepeğin başlangıcı budur arkadaş.
ders:edebiyat
soru:Servet-i Fünun edebiyatının ikinci büyük şairidir.Asıl mesleği doktorluktur,parnasizm ve sembolizm gibi akımları benimsemiştir.Bu yazarımız sanatçımız kimdir?
Cevap:cenabettin şahap
yer: akdeniz üniversitesi/ biyoloji bölümü
ders: türk dili ve edebiyatı

soru: kaç çeşit mektup vardır? çeşitlerini yazınız.
cevap: 3 çeşit vardır. aşk mektubu, asker mektubu, arkadaş mektubu.**
ilkokulda trafik sınavında ülkemizde ilk demiryolu nerde yapılmıştır sorusuna arkadaşın Demirci yazması.
(bilmemek ayıp değil: manisa nın ilçelerinden demirci)
siyasi coğrafya sınavı.

soru: emperyalizm nedir?

cevap: whopper junior ı 3937 rakımlı ağrı da afiyetle yemektir.

tam puan alınmıştır...
sınavda olmasa da sözlü olarak aldığım cevaptır.

ingilizce dersinde matematik ile ilgili bir üniteyi işlemeden önce öğrencileri ısındırmakla meşgulken sınıfın yarılmasına sebep oldu. aslında çocuk otomatiğe bağladığından hak vermek lazım ancak cevap enteresandı.

+ eren şimdi bir geometrik şeklin altı kenarı varsa buna altıgen diyoruz. beş kenarı varsa ne diyoruz?
- beşgen öğretmenim.
+ sekiz kenarı varsa?
- sekizgen öğretmenim.
+ peki bir kenarı varsa ne diyoruz?
- birgen öğretmenim
+ ---fatal error ---
lisedeyken olduğumuz psikoloji sınavı
soru:psikosomatik hastalık nedir?
cevap:psikolojiyle ilgili somatik bir hastalıktır.
benim olayım bir cevap değildi ama yaptıklarımla derecelendirileceğim bir sistemdi. yani cevap da diyebiliriz.

bilgisayar programlama sınavıdır. yetkili hoca bi paragraf vermiştir ve bunun üzerinde istediği uygulamaları yapmamızı ister bizden(italik yaz puntoyu on iki yap vs.).

ben bu hocanın bizim yazdıklarımızı okumadığını ve hatta okumamakla beraber yapmamızı istediği değişiklikleri yapıp yapmadığımıza dahi bakmadığını düşündüğüm için verdiği paragrafı cüretkar bir tavırla kendi cümlelerimle değiştirdim ve üstün anlaşma dili olan küfürlerle de bir güzel süsledim. ama saygımdan kusur vermeyip istediği değişiklikleri de yapmayı ihmal etmedim. eğer hoca bu yaptığım oynamayı farketse okuldan uzaklaştırma belki atılma alacağımı bildiğim halde sonuçların açıklanmasını beklemeye koyuldum.

nihai sonuç yaklaşık iki gün içinde açıklandı ve sınavdan yüz üzerinden doksan almayı haketmişim.

kaderde varsa uçmak, önemli değil balık olmak.
sanat tarihi sınavında mikalanjelo'nun eserlerine; kaplumbağa terbiyecisi yazdım. dur aga dinle, amına koyım çocukluktan beri işlemiş kafama rafael, mikalajelo, donatello.. çağrışım yaptı yazıverdim hemen. bi'de sınav çıkışı arkadaşlara olum nerden çağırışım yaptı ahhahah siz yapamadınız mı diyip 'kaplumbağa terbiyecisi' yazdığımı söyleyiverdim, okulun terası yıkıldı.. unutmak istiyorum.
tarih:
Atatürk neler yapmadi ki?
soru: özgürlük nedir?
seviye: 7.sınıf

ademinoğlu insanının özgürlüğü vardır. bir yeni doğmuş bebeğin bile kendine has özgürlükleri vardır. ağlaması, acıkması konuşmadan yapabilme istek ve özgürlüğü ve biçim biçim hakları vardır.
bunlar basit konulardaki özgürlüklerdir. bence insan başka hiç bir canlıya benzemez. insan bir ineje,bir kediye benzemez. insan konuşabilir, inekse möler. insan dört ayak üstünde yürüyemez.
fakat kediler yürür. demekki insan dünyanın en önemli elemanıdır. zaten özgürlük olmazsa, haklar olmazsa istanbul sudi arabistandan farksız olur. mesela sudi arabistanda yerden jeton aldın suç, hop kellen gitti..

alıntı / dikkat yazılı var.
hoca konuyu anlatırken bi örnek verir ve ordan ders kaynar sonra nerden geldik biz buraya der.
öğrencilerden zıpır olanı orta asyadan diye bağırır ve o zıpır öğrenci 2 sene o basit dersi alttan alır.
not:3. sene hoca değişir.
bizzat ben az bişey konudan haberdar olarak puan için ölümüne sallamaktayken...***
ders biyoloji
soru: xxy genini taşayan bireyin bilimsel adı
cevap: yumuşak erkek *
lisanstaki en kazık derslerin birinin sınav kağıdının dibine hoca hep derin olan kuyu değil kısa olan iptir yazmaktadır. ikinci defa alınan ve inek gibi çalışılan bir sınavda soruların kazıklığını görüp altta yine o vecize ile karşılaşınca iyice dellenilir ve "hocam bu sefer kuyuyu çok derin kazmışsınız ip fabrikası kursak yetmez" yazılır. dersten gururlu bir şekilde kalınır.

ilgilisine not: dersin üçüncü alınışında vizeden aa alınır, finalde ise üç senenin en zor soruları gelmiştir ve aa ile kalacağım diye düşünülürken hocanın itelemesi ile geçilir. o motto* tabiki üçüncü senede de sınav kağıtlarındadır ama bu sefer elleşilmez, görmezden gelinir.
ismi hatırlanamayan ekspresyonist bir ressam amcamızın tablosunu çizip ahanda budur demek.
ders: sağlık bilgisi
soru : ilk yardım çeşitlerinden suni teneffüsü açıklayınız.

kitaptan kopya çeken arkadaş kendini fazla kaptırınca,

cevap: ...........( şekil 17) görüldüğü gibi.
(trafik sınavında)

soru:Kalbin yavaşladığını/durduğunu nasıl anlarız?
cevap:Kişi öldüyse bu kalbinin durduğu anlamına gelirken ölmek üzereyse kalbinin yavaşladığına emin olabiliriz. *