bugün

nakkas'tır, puşt'tur... ne olur lan versen insanıdır.

tamam haklısın, ben bar'da karı kız peşinde iken sen inek gibi çalışıyordun.. ama biz bar'a seni de çağırmadık mı? çağırdık. sen gelmedin lan.
tamam çalışkandır,zekidir ama bu zekasını biraz da arkadaşlarına yardım etmede kullansa çok daha güzel olacaktır..ama yapmaz işte bencildir,"kimse benden yüksek not almasın,bu derste en iyi ben olmalıyım" kompleksine girmiş bir insan evladıdır.
öldürülesi arkadaş tipidir.
kendi çıkarlarını düşünen,bencil olan öğrenci tipidir.
(bkz: ders notlarını millete vermeyen öğrenci) bir insan neden katil olur...
(bkz: vatan haini)
eğer çan eğrisi sistemi varsa ortalamasının duseceginden korkan ögrencidir.
insanın her gördüğünde sövesinin geldiği öğrenci tipidir.
tenefüse çıkılacağı hatırlatılması gereken öğrencidir.
mühendislik dersleri sınavlarında pek koymayan öğrencidir. * vermeye gönüllü olsa bile, bir sorunun iki sayfalık çözümünü kendisinden almaya çalışana kadar, sınavdan önce oturup iki gece çalışmak daha bi mantıklıdır.

not: odtü baz alınarak yazılmıştır.
(bkz: ders çalışmayıp sağdan soldan otlanan öğrenci)
sınav sonunda görüşülmesi gereken öğrencidir. aslında hakkını arayan bir öğrencidir ama karşısındakiler ona muhtemelen hakkını yanlış yerde aradın deyip cezasını keseceklerdir. *
suç üstü yakalanma ihtimalini de göz önüne alan ve temkinli davranan öğrencidir.
açılamayan petrol kuyusu gibidir.
tembel öğrenci.**
Az puşt değildir.Baktırmamak veya söylememekten ziyade, siz bi ara baksanız bile ufacık * yazdığı için bişey okuyamazsınız.
sınav çıkışı niye kopya vermedin diye sorulduğunda da niye vericekmişim sende çalışsaydın sen de yapardın diyen öğrencidir.
muhakkak bir bildiği vardır denip geçilecek bireydir.
almaya gelince hiç tereddüt etmeyen vermeye gelince kağıdın üzerine kapanan duymamış gibi yapan kınanası öğrencidir.
dövülesi öğrencidir. sayıları bir hayli fazladır.
şemsi paşa pasajında sesi büzüşesice öğrencidir.
(bkz: dayak nedir neden atilir)
eğer bir şey bilip vermiyorsa .bnenin önde gidenidir.
eğer bir şey bilmiyorsa "ne yapsın gariban? kelin merhemi olsa kendi başına sürer." denilesi öğrencidir.
çan eğrisinin yarattığı rekabetten aşırı derecede etkilenmiş öğrenci tipi.
bildiklerini mezara götürecek olan kişi.***