Kalınca yaşadığın yıkım gibi mi?
bir saat sonra tadacağım şeydir.
dün akşam yurtta kaldığım arkadaş ve birkaç kişi daha çalışmak için kütüphaneye gitti.
yaptığımın çok büyük mallık olduğunu bilmeme ve vicdan azabından kıvranmama rağmen, olmadı, çalışmadım.
çokta sikimde diye avutmaya başladım kendimi.
ananı sikeyim matematik.
daha çok göt korkusu şeklinde tezahür eder.
Sonrasında da aldığı düşük puanın vereceği iyi hazdır. * *
Calismaktanda sıkılmis olabilir veya kopyanin ustadi sayulmistir.
hemen bitsin de kurtulayım ve ya rapor mu alsaydım ya?
bugün iki kere yaşayacağım haz. biri 5, diğeri 4 kredilik iki sınavım var bugün ve ikisinden de 00'lık kağıt vereceğim.. allahtan bütünlemeler var.
ne sıkıntı,ne stres.kafasını kaldırır etrafına bakar millet yardırıyordur. biryerleri çıkıyordur.iki soru çözeceğim diye.onun böyle bir kaygısı yoktur.hayat ona güzeldir ta ki bir gün arkadaşları ile gezip eğlendikten sonra eve döndüğünde karşısında sınav sonucunu öğrenen babası ile karşılaşana dek.
(bkz: göt olma nın dayanılmaz hafifliği)
evet büyük bir hazdır. zamanında bana da öyle geliyordu ama sonra yavaş yavaş pişmanlığa dönüşüyor. dikkat etmek lazım, tabii ki kopyayla geçilebilecek, abidik gubidik dersler dışında... *

edit: ayrıca allah belasını versin o hazzın, onun yüzünden şimdi burdayım. sınav öncesi daha bir güzel gözüküyor sözlük.
ne yapılsa kardır. ama genelde isim yazıldığı için verilen puanla yetinilir.
ya hayatınızda nadir rahat olduğunuz anlardan biri işte. hiç bir şey yok 0 .. deneyin görüceksiniz ..
sınav olduğunu sınav kağıtları dagıtılınca farketmekten daha az haz verir.
anal bir hazza neden olur. nasıl olsa göte giriş yakındır.*
hele o sınavdan bir de sınıfta kalırsanız bas bas bağırtır bu haz sizi. fakülte inler.
sınava çalışmadan girip iyi bir not çekilince duyulan hazın upgrade olmamış versiyonudur.
0 (sifir) netle burun ustu duseceginizde de ayni hazzi duymanizi isterim dedigim olaydir.
battı balık yan gider psikolojisidir universite icin. sıcarsınız, yamulursunuz, dusuk ortalama ile mezun olursunuz, adam akıllı is bulamazsanız cok yasarsanız bu hazı.
Lisede sayısal bölümünde olan öğrencilerin, sözel derslerden sınav olduğunda sık sık duydukları hazdır. Tarih dersi bir istisnadır elbette.
sınavda kalsan bile koymayacağını bilme durumu huzur verir.
butun hayal gucunu kullanacak olmanın verdigi hazdır. zira tum sorulara bilininden farklı yaklasacak, dolayısıyla cevaplarından herkesten farklı olacaktır. orjinal olmaktan zevk almaktır.
sadece; çalışınca, ders dinlenince veya çalışmaya çalışınca bile aynı noktada olunacak dersler için duyulacak hazdır.
(bkz: türk vergi sistemi)
bu kapsamın dışında kalanlar derslerde çalışılmadığı takdirde duyulacak hissiyat için (bkz: endişe)
telaşa ve son dakika göz atmalarına gerek yoktur. zira herşey toz pembedir. ** * * *
(bkz: cahil cesareti)
bir de bunun bir ileriki evresi olan * sınavın girdiği zaman verdiği haz vardır.