bugün

yayın yapmakta olan üniversite tvlerinde** görmek istediğim olay.
mesela şöyle olabilir:
(bir tembel öğrenciyle röportaj)
-evet sınav nasıldı?
-ya bu hocalarla bu kadar olur. 3. ve 4. soruyu gördünüz. böyle soru olur mu? bu hocalarla sömestr bitmez.
çalışkan öğrenciyle röportaj.
-sınav hakkında ne diyceksin?
-valla başlarda zorlandım gibi. 3. sorunun sonunda bi rahatlama yaşadım. tabi sömestr uzun maraton ne olacağı belli olmaz. finaller öncesi güzel bi prova oldu.
-ne diyeceksin sınav hakkında
-iyi bi sınavdı.her sınava final havasında giriyoruz. sömestrin sonunda ipi göğüsleyeceğime inanıyorum.
kötü geçti artık sonraki sınavlara bakacağız.
(bkz: uyarlama yapmak)
(bkz: kötü espri mağdurları derneği)
-nasıldı sınav ?
-valla 24.soruda biraz takıldım bana d gibi geliyor ama akşam tv'de izleyince daha iyi görürüz.
-vizeye gireceksiniz vize hakkındaki yorumlarınız neler?
-valla 100 puanlı bir sistem ben elimden geleni yapıp en azından 70 koparıp önümüzdeki finallerde bi avantaj yakalamak istiyorum.
sınıfın en tembel öğrencisiyle röportaj.

-sınav yine kötü geçti galiba
+maddi imkansızlıklar bizi buraya getirdi. yol parası bulup sınavlarda onurla mücadele ediyorum ama ekmek arası patatesle bukadar çalışıyor kafa
-okul yöneticilerine söylemek istediğin bişey var mı?
+bana sahip çıksınlar
-sınav maratonu uzun, önümüzdeki sınavlara bakıyoruz.
(bkz: önümüzdeki sınavlara bakacağız artık)
+evet vizeden çıktınız galiba? nasıldı, bir yorum yapabilir misiniz?
- ya hep diyorum hocalar hakkında konuşmayacağım diye ama olmaz böyle. hep aynı asistan, hep kopyadan yakalanıyorum, taktılar bana.
+ çalıştınız mı?
- kardeş beni dellendirmeyin... ya kapat şu kamerayı, kapa kapa kapa...
+ beyfendi basın özgürlüğü yapmayın..........* *
+iyi günler, nasıldı?
-valla ablacım pis geçirdi, ben ömrümde böyle soru soran hoca görmedim.
+nasıl yani?
-ya pratikte bi şey beceremeyen adam bildiği teoriyi anlatmak için gelmiş hoca olmuş. bak şimdi bu adam ekonomi profesörü, versen türkiye'nin ekonomisini bi halt yiyemez. neden çünkü pratikte bi şey yapamaz.
+çok içlienmişsiniz bu olaya.
-ama benim farkım ne? teoriyi biliyorum ama teknik yazamıyorum, kitabın aynısını yazamıyorum, ama uygulayabiliyorum. kendisi de diyo sen bunu biliyorsun ama kitap gibi yazmadığın için puan alamıyorsun. şimdi sen olsan bir işi teoride bilene mi verirsin, yoksa pratikte başarabilene mi?
+pratikte başarabilene.
-hah işte ablacım ben o başarabilenlerdenim. bu ve bunun gibiler de bu arada birçok değerli hocayı tenzih ederim, pratikte bi şey yapamayıp, egosunu öğrenci üzerinde tatmin edenler.
+evet malesef türk eğitim sisteminin temel sorunlarından biri de bu, bir şeyi bilmek yetmiyor sayın seyirciler. betül usta ulu kanal denizli
sike var kardesim sike. 10.000 dolar ve uganda ya ucak biletimi verin, profesorun neclayla yedigi butun haltları anlatayım. vermezseniz telegol den izleyin beni aksama.
vize zamanı herkes beklediğinin en aşağı 20 puan aşağısını almıştır. artık finale öğrenciler hazırlıklıdır , ne olursa olsun 20 puan aşağı alcam diye. sınav zamanı;
-çocuklar vizelerde barajı bile geçemediniz. o yüzden çok saçma cevaplar yazmadığınız sürece sizi geçireceğim.
sorular çok kolaydır. herkes harıl harıl yazmaya başlar...
sınav sonrası
-ulan bundanda 90 aşağısı alırsam top olayım.
kacak: en aşağı 80 alırım. hadi 70le sınırdan geçerim en az.
x: yırttık ahahaah bundan da kalırsak gerizekalı derler.

sınav sonucu.
-olamaz hayır şaka olmalı. kalmışım
kacak: nasıl 58, nasıl kalırım ya! şaka mı bu hocam? *
x: hocalarımıza ne dicez. iki salağı almışız buraya dicekler

çıkan sonuç: sürekli gülümseyen psikopatlar hiç gülümsemeyenlerden daha fazla tehlikelidir.
-sinaviniz nasil gecti???
+ne diyelim abi oss de kaybeden askta kazanir
- sınav nasıl geçti?
- eee sınav kötü geçti diyebiliriz. hiç ummadığımız konulardan soru çıkınca bizde zorlandık.
- sağa sola bakma fırsatı yakalayamadınız mı?
- öncelikle hocanın zaptiye gibi kah orada kah yanımda bitmesi sebebiyle dar alana sıkı$tırıldım. önümdeki çalı$kan hatun ki$inin iyi kapanması i$imi oldukça zorla$tırdı ve kadere razı olduk diyebilirim.
- anla$ılan zor bir sınav oldu. neyse ba$arılar diliyorum.
-bu kadro ile zor.
-sinaviniz nasil gecti?
+onemli olan yarismakti, kazanmak degil.
telegol studyosundan bir kesit;
sabri ugan:evet sevgili ogrenci sınavınız hakkında cok ciddi iddaalarda bulunacagınızı soyluyorsunuz nedir bunlar?
ogrenci:evet,yok boyle bisey ya 0 diyo su kagıda bakın ya lütfen yakın plan girilsin hepsi yapılmıs,bu da ter ama ya olmaz ya..
ziya kaptan:ya simdi bakınız sevgili ogrenci..
adnan aybaba:ya ziya abi bu ne ya herzaman sen once konusuyosun
ziya kaptan:adnan sen sustugun zaman ben futbola geri doncem ya and ictim valla bak yeter lan belamısın lan...
ogrenci: haluk hoca gor gorrr bak beni nerelere cıkarttın bu hallere düsürdün benii,sebebim oldun sebebimmm
sabri ugan:eee evet sevgili telegol yorumcuları lütfen sakin olalım