bugün

hayatı oldukça karışık olan, kaçması ve uzak durması gereken insanları hayatında barındıran insandır. ya da numara taşıma sayesinde bol bol kontör kazanmaya çalışıyordur çakal.

ararsınız, ulaşamazsınız, yeni numarasını zar zor bulursunuz ve bir süre görüşürsünüz ama o da ne! ''aradığınız numara kullanılmamaktadır''

aramıyorum ulan.
hiçbir numarasını kaydetmeyeceksin insanı.

madem her gün numara değiştiriyorsun sen beni ara ulan.
aynı anda "hayırsız, hiç arayıp sormuyorsun." diyenlerine de rastlanır. iyi de hangi numarayı kardeşim?
sürekli messenger adresini değiştiren insan gibidir. takip edilmesi zor olandır.
eski kız arkadaşının babasından kaçan insandır.
kendini yeni sevgilisinden, yeni sevgilisini eski sevgilisinden, tüm bu sevgililerden haberi olmaması için, yine kendisini eşinden korumak amacıyla hareket eden insanın yapacağı eylemdir.
hattını sürekli kaybeden insandır. bazen kontör alamadığı için hattı kapanır.

(bkz: üstüme çok gelmeyin ağlarım)
parmaklarımızı ismine bağımlı yapan tiptir. *
yaptığı gizli kapaklı işler yüzünden veya sevgili sayısı bir el parmağının sayısını geçen, dakka başı santral gibi 10 arama düşen insandır.
sevgili değiştirdiği müddetçe değiştirecek olandır.
insanı sinir eden dengesizdir. bir kaç numaradan sonra tamamen silinmesinde fayda vardır.
Önemli bir görevi olup sürekli rahatsız edilen kişidir.Kimseye verme demesine rağmen sürekli numarası dağıtılmaktadır.
güven vermeyen insandır.
bir dönem arkadaşlarımın çoğunun kullandığı taktikti. Çünkü 100 kontör 15 lira iken 100 kontörlü hat 9.90 idi.
tam dayaklık insandır... Sürekli telefon numarası değiştirir. Ayda yılda bir arar ve sana sitem eder ve genelde kullandığı cümle şudur: '' Kardeşim çok hayırsız çıktın gittin unuttun bizi'' der ve anasına küfürü yer... Bu tür insanları her yemekten sonra döveceksin...
(bkz: yollu)
torbacıdır.
sinir kaptıgım elime geçirirsem bir ton sopa atacağım birde ulan neden aramıyosun dediğinde ağzının ortasına bir tane patlatasım gelen insan
sürekli sevgili değiştiren,ayran görüllü olan ve her defasında da bu ciddi ilişki diyen insandır
önce arkadaş ayağına yatar sonra paranı çarpar.bu kişilerde sürekli numarasını değiştirir.
arkadaş çevresi boktan olan ve genel bir değişim isteyip bir türlü beceremeyen insan tipidir.
sosyal çevrede hiçbir dikiş tutturamamış.önüne geleni kullanıp atmış. sırf kendini düşünen mallardır.
yeni hatların ücretsiz verildiği sıralarda örnekleri çoktu bu insanın. şimdi ise azaltılar bayağı.
güvenilirliği sorgulanması gereken insandır.
benim kuzenimdir bu, aynı anda idare ettiği kız sayısını kendi bile unutuyordu bazen.
artık numaralarını listeme nasıl kaydedeceğimi düşünmeyi bıraktım.
-kuzenavea
-kuzenvodafone
-kuzenturkcell
-kuzenyeni
-kuzenenyeni
-kuzenneiş
-kuzenyeter
-kuzenallahcezanıverecek.
sevgilisinden her ayrıldığında hattını değiştiriyordur, barıştıklarındayse sevgilisi elinde yeni hatla geliyordur. böylece ilişki içindeki hat 1, ayrılınca kendi aldığı hat 2, barışınca sevgilisinin aldığı hat 3 şeklinde ayrılıp barışmalar sıklaştıkça uzayan, çoğalan değişimdir.

iki senenin bu şekilde geçtiğini düşününce turkcell in bana hisse vermesini talep edeceğim olay.