bazı babalar böyledir. sürekli ve özellikle erkek çocuklarının başarılı olmasını bekler. mazaret ise asla kabul görmeyen yalanlar bütündür.

b: oğlum analiz dersinden kalmışsın.
e: sadece ben değil baba, hoca tüm sınıfı çaktırdı.
b: oğlum, evladım, geçen var mı bu dersi?
e: bir kişi var ama ...
b: nan, hayta herif! niyeo sen değilsin!!!
çocuğu üzerinde büyük bir baskı yaratacak ve ters tepecek baba beklentisidir.
Evladınin sözlükte takılan bi asosyal olduğunu bilmiyordur.
benim babamdır. hele ki ailenin 2. veya 3. çocuğuysanız ve sizden öncekiler başarılıysa bütün dünyanın yükü sizin üzerinizdedir artık. geçmiş olsun.
Aslında sizin iyiliğiniz için çabalayan sizin duygularınızıda ve girdiginiz streside bilen ama buna rağmen beklentilerini hiç düşürmeden sizi zorlayan babadır. Belki kötü gelebilir size ama babanın kıymeti, yaptığı şeyler sonradan anlaşılır. Her şeyin sizin için olduğunu unutmayın..
beşiktaşlıdır. şerefli baba.
aslına şöyle düşünüyor olabilir: ulan şimdi ben bu çocuğu yaptım ee ne başarısı var?

hiç, ee o zaman dolaylı olarak o da başarısız oluyor bu kafayla bakınca.
Benim babam değildir.

"kızım napıyosun ders mi çalışıyosun? Siktir et gel meyve yiyoruz." diyen baba mı olur lan hdjsksjsk pis göbekli yerim seni.
kendi başarılarını da gözden geçirmeli.
yaptığından fazlasını beklememeli.
sonuçta senin genlerini taşıyor.
nasıl senden çok daha iyi olabilir değil mi?
Benimkisi artık umudu kesti, sağlık olsun diyor.
benim babamdır kendileri doktorluk mühendislik polislikten vb meslekleri meslek sayar diğer meslekleri meslek saymaz kendisi bunları olmamı isterken ben kendi hayallerimde gideceğimden dolayı babamla baya zıt düştük artı dersleriminde başarısız olması sonucu umudu kesti yalım.
Hayatta kendisinin yapmaya imkanı olmadığı şeyleri bizlere imkan vererek yapılmasını bekler ve bu da çok doğaldır . Çünkü onlar bizim için elalemin işinde çalışıyor .
ilerde tüm erkeklerin burunecegi haldir. Hepsi ayni babaları gibi olacak sonunda. Ki sanslilar. Bence babalar ne beklese azdir. Tabii çocuğunun kapasitesine gore beklenti içinde olmali. Tavsiyem onlarla sakın zit düşmeyin. ilerde pisman olabilirsiniz.
sözlük ergenlerini üzen baba. aay kıyamam ya.
Normal olan babadır. 31 yıl tsk ya başarılarla dolu bir kariyerle üst subay olarak hizmet etmiş biri olarak babam her zaman benden daha fazlasını bekledi ve tıkandığım anda "insan vücudunun da aklının da sınırı yoktur" diyerek beni motive etti. Neticede kendisi böyle biri olmasaydı şu anda bulunduğum konumda olamazdım.
istediğinin verilmesi gerekir.
haaa evlat onun kölesi değildir tamam ona bişey demiyoruz da yap sende be kardeşim yapacağın iki üç soru fazla çözmek.
birilerinin kolaysa sen yap dediğini duyuyor gibiyim.
bende sizin gibiyim be kardeşim , çalışıyorum ve inşallah vereceğim babamın isteğini sonra da kendi hayatımda ne yaşamak istiyorsam onu yaşayacağım.
sürekli başarısız olacağını düşünüp bunu dillendirip, hayallerinle oynayan babadan çok daha iyidir. Yine de seviyorum seni baba.
kendisi zamanında başaramadığı için sürekli çocuklarının başarılı olmasını isteyen babadır.
Benim babamdır. Asla hata da kabul etmiyor. Her şeyin daha iyisini isteyip beni strese sokar.
Onun yüzünden bu yaşta ders çalışmaktan kafayı sıyıracağım.
bunlar hep komşu çocuğu yüzünden.
kendi başarısızlığını çocuğu üzerinden giderip ego tatmini yapan babadır. tamam da ben dünya lideri olsam da o ego tatmin olmaz zamanında bok gibi bir hayatın olmuş ne baba olabilmişsin ne koca ahıra bağlasak sırıtmasın.

kusura bakma ama öyle.