bugün

kendisini yetiştirmeyip , iş mi var kendimizi yetiştirsek de birşey olmuyor , liseden böyle alıştırıldık , üniversitelerde yeterli bilimsel makale mi var gibi bahaneler üreten üniveriste öğrencisidir.

sabahtan akşama kadar kağıt oyunlarını oynadığından bahsetmez.

işin kolayıdır bahane üretmek , suçu başkalarına atmak.
Bilim yuvası olmaktan çıkıp, yobaz yuvası haline gelen üniversiterde, üretilebilinecek en iyi şeyi üreten öğrencidir.
(bkz: üniversite öğrencilerininin gamsız olması)
(bkz: albenisi çok)*
sürekli bahane üreten lise öğrencisi olmaktan çok daha iyi bi durumdur.
össde kafayı yediği doğal sayılır,yargılanmaz,dışlanılmaz.
telefonda para istiyordur.*
vizelerde , finallerde " hoca bana taktı abi " diyen öğrencidir.
bahane üretmeyen, sadece çaresiz bir ülkede çaresiz bir durumda olan öğrencidir, ayrıca kendisini yetiştirebilmesi için bir adet işe ihtiyacı olan öğrencidir. insanın üstünde kendini yetiştirme butonu yok ki anasını satayım, basınca geliştirsin kendini. tabi burda kendini yetiştirmeyle kastedilen şey ne? onu da biraz açmak lazım, mesela; ingilizce, bilgisayar programları ya da genel kültür ise kastedilen, bunları kimse sallamıyor artık, hangi meslekden olursan ol, mesleki tecrübe ya da yetenek isteniyor ki; bunları kazanabilmek için de dediğim gibi bir adet iş lazım.
(bkz: useniyorum, oyleyse yarin)
(bkz: öğrenci psikolojisi)
Hocam elektrikler kesikti evresini aşıp daha komplike bahaneleri kullanan şahsiyetlerdir.
hayatta umudu kesmiş öğrencidir.
geciken kiralar, komşuları rahatsız etmeler yüzünden ev sahibine uydurulan bahanelerle başlar bu döngü çoğu zaman.
-hoca bana taktı yaa. 'geçirmiycem seni' diyor.
e(ev sahibi) ö(öğrenci)
e- kirayı yatırdınız mı?
ö- şimdi bende sizi arayacaktım amaca arkadaşın para hala yatmamış
e- hmm nezaman yatacak peki?
ö- yarın yatacak (yarın=cumartesi)
e- tamam ozaman.
ö- amca yarın cumartesi ben size pazartesi yatırırım.
e- tamam.
öğrenci dediğin bahane üretir, liselisi üniversitelisi farketmez.*
sınıftan kalma olayı için hoca bana taktı der.
ama şu vardır ki o hocanın zıddına gitmeseydi hoca ona takmazdı.
sayıları oldukça fazla olduğu düşünülen öğrencilerdir.