bugün

Bir hakikat. Coğrafyaya bakarak hakikati doğrulayabilirsiniz. Sünnetli erkeklerin olduğu coğrafyalarda bir çok kadına sahip olsa da doyuma eremez. Sünnetsiz erkekler ömrünü tek eşle geçirebilir. (Geçirir demiyorum ama geçirebilir.) Ne yazık ki bu ilkel gelenek çocukları fikri sorulmadan vahşice sakat bırakıyor. Onlar da doğal olanı, yaratılmış halini değil de insanın müdahale ettiği hali normal sayıyor.
Sizin dediğinize göre sünnetsizlerde erken boşalma sıkıntısı görülür öyleyse
Boş muhabbet, geçiniz
başlığı uplayan elaman %100 pasif gay ve ibne.
islam'da sünnet olmasaydı koştura koştura sünnet yaptıracak adamlar toplaşmış yine. dertleri sağlık sinir hücresi falan değil.
Bir iddia.
arap ayini yapacaz diye doğradı ibneler. olsun lan gene de zevkli.
Sünnet, çoğu evliliğin huzursuz olmasını sağlayan "erken boşalma" sorununu beraberinde getirir.
sünnet cinsel sakatlamadır.

https://sunnetdoktoru.wordpress.com/
55 yaşında sünnet olan Douglas MacArthur, deneyimini şöyle aktarmaktadır:

“Sünnetten önce cinsel ilişkiye girmek otomatik vitesli, lüks bir araba sürmek gibiydi. istediğim yere kolaylıkla gidebiliyordum. Sünnetten sonra ise küçük, güçsüz, sıkışık ve düz vitesli bir araba kullanıyor gibiyim. Herhangi bir yere ulaşmak oldukça zaman alıyor. Rahatlıkla söyleyebilirim ki penisim hassasiyetinin %90’ını kaybetti.”

kaynak:
https://sunnetinzararlari.wordpress.com/
öyle olsaydı inanın dini filan bi kenara bırakır sünnet olmama bahanesi bulurdu ataerkil toplumumuz.
Bu soruya cevabı sözde müslümanım diye sokaklarda türbanla dolaşıp sonra sünnetsize veren bacılara sormak lazım.

Şimdi çomarlar hemen atlar, hırlar. Lan alüminyumlar, gelin avrupa da "ben helal yerim, domuz yemem, elhamdülillah müslümanım" diye sokaklarda gerdan kıvıran bacılarınızı görün, kimlere veriyorlar, kimlerle evliler.

Bu açıdan yazdım bunu.
seksten daha cok zevk amdigi konusu yalandir ama daha gec bosalma yada eeken bosalma gibi sorunlari daha az yasadiklari dogrudur.
Sozlukteki anti objektif atayizd abiler de okusun
--spoiler--
evrim tartışması gibi abuk sabuk tarzda ilerleyen sünnet tartışmasına taraf olmak istemezdim ama abd'den kapı gibi bir tıbbi makale ile üzülerek oldum bile. gene takıntılı iflah olmaz sözlük ateyistlerinin nefretine maruz kalma pahasına konuya dahil oluyorum. haydi bismillah...
archives of pediatrics & adolescent medicine, online august 20, 2012. yani geyik sitesi değil babalar gibi hakemli tıp dergisi. bu dergide bir makalesi yayınlansın diye kıçını yırtar hekimler. yani kaynak çok saygın.
diyo ki; günümüzde abd'li (erkek) bebeklerin yarıdan fazlası sünnet ediliyor. sigorta şirketleri ödeme kapsamından çıkardığı için oran azalıyor. böyle devam ederse gelecekte sünnet olmamış yetişkinlerde artacak hastalıkların sisteme ek maliyeti 4.4 milyar dolar olacak. (sünnetliler şimdinin %55'i yerine %10 olsa mesela.) bu ana fikir etrafında uzuuun uzadıya sünnetin yararlarından bahseden gavuru okumak isteyen linke gitsin, daha uğraşamam.

dürüstlük notu: kaynak abd, orada yahudi nüfusu ne kadar, derginin sahibi musevi mi, yazar musevi mi gibi soruların yanıtlarını bilmiyorum ama musevi+müslüman toplamı şu anda %55 değildir muhtemelen. yani din dışı gerekçelerle oğlunu sünnet ettiren çok. tıbbi istatistik, fayda-maliyet analizi, tıbbi itibar konularında amerikalıları kaale almak gerekir.
dini sevmemek, dini olana gıcık olmak başka, aksi gösterilene kadar bu verileri kabul etmek başka. üzgünüm. ebeveynler oğullarının sünnet olup olmaması hususunda karar vermeye çalışırken pek sözlüğü referans almıyor, bize soruyor. görünen o ki daha uzun bir süre "sünnet iyidir, yaptırın tabii" diyeceğiz.
daha "bilimsel (!)" bir makale yazıp hakemli tıp dergisinde yayınlayın, değerlendirmeye almazsam yüce zeus stsin beni
--spoiler--
(bkz: yaraya tuz basmak)
4-5 kat gibi abartı rakamlara uçmayınız önce. kadın sünnetinden kurtulduk, bundan da kurtuluruz. bir kaç nesilin çükünün ucu gitmiş, zevk alamamış bir şey olmaz, nesiller devam edecek. sizler çocuğunuzu sünnet ettirmeyiniz, yavaş yavaş anlaşılır zaten.
Sünnette kesilen deriyi farelere yedirmişler, fareler kanser olmuş. Yani o derece fena bir deri kısmı orası...

Sonuçta burda bireylerin sağlığı söz konusu. Sünnet gereklidir her insana.
" seni de kandırmışlar " dedirtir.
Kaynak site ve başlık uyumlu olmuş.
Bilimsel bir gerçekmiş. Keşke sünnetsiz de deneme imkânımız olsaydı.
(bkz: Kök hücre) kim bilir belki bir gün tüm sünnetlilere hediye çük yaparlar.
iş işten geçti paşa , reenkarnasyon aşamasında başarılar .
Bu bilgileri Bana Kimse Bu saatten sonra Kanıtlayamaz çünkü sünnetliyim O yüzden inanmıyorum... Manasız saçma sapan bir bilgi.
9 yaşına kadar sünnet olmayarak dayanabilmiştim bu toplumda. en büyük pişmanlıklarımdan biridir sünnet olmam. erkek olamadın mı sen hala diye makaraya vururlardı. şimdiki aklım olsaydı keşke o zamanlarda.
Şu anda “Ben sünnetli bir erkek olarak cinsel yaşamımdan memnunum” diyorsanız, yüzde 20 hazzın keyfini sürüyorsunuz ve bunun çok iyi olduğunu düşünüyorsunuz.
eksi oy veren arkadaşlar linki iyi okusun.

https://sunnetinzararlari.wordpress.com/

Koruyucu üst-derinin kaybedilmesi glansı hissizleştirir. Sürekli dışarda kalan glansı (penis başı) kaplayan membran şimdi sürekli aşınma ve irritasyon ile karşı-karşıya olduğundan keratinleşir, sert ve kuru olur. Normal, sağlam bir peniste, mukoz zarın tam altında olan glanstaki sinir uçları, şimdi birbiri üstüne oluşan keratin tabakalarının altına gömülmüştür. Köreltilmiş glans(penis başı) donuk, gri ve sklerotik bir görünüm alır.