bugün

daha önceki entryimde de belirttim.

bu istifa suni istifadır.

güvenoyu almak için yapılmıştır.

saray,

1. hem dere geçilirken at değiştirmeyeceği için

2. istifa değil görevden alma tarzını benimsediği için

bu istifayı kabul etmeyecektir.

soylu daha güçlü gelecektir.

kendisine bu günler bir gün sorulduğunda ise, "corona ile baş etmek için güçlü olmaya ihtiyacım vardı" filan diyecektir tahminimce.
keyf kahvesi adlı arkadaşımızı ilkokul 3 ten tekrar başlatmak gerekmekle birlikte kendimi kutluyorum.

yahu, hala keriz gibi olan bitene atlıyorsunuz. gerçek bir istifa değildi.
Tabi bırakmaz o koltuğu.

(bkz: bana ne lan vermem koltuğu/#43160488)
soylu erdoğandan habersiz istifa etmiş olamaz.
erdoğanın istifayı kabul etmemesi ya soylunun halk nezdinde günah çıkardığı anlamına gelir yada erdoğanın geri adım attığı anlamına gelir.

ben saray yerinde olsam soylunun yıprandığı için istifa ettiğini hala milleti için çalıştığını falan söylerdim erdoğan kendine rakip çıkardı.
buna sen mi karar veriyorsun?
bu ülkede tayyibin haberi olmadan osuramazsınız bile. kendi istifa etmedi, ettirildi sonra da geri döndürüldü olay bir şovdan başka birşey değil. dağılabilirsiniz.
ahalinin gazı alınmak için yapılmış tiyatrodur.
bu adam değil midir ki bu makama gelmek için eski partisindeyken hunharca muhalefet eden..
Bir demet tiyatro ne kadar güzeldi, ne çok gulerdik, birden aklıma geldi.
Soma da 301 madenci öldü. Sayıyı teyit etmek için google a baktığımda 2 gün önce yine somada 1 madenci ölmüş. Hiç birşey değişmemiş. Hatırlarsınız, bu işin fıtratında var denildi.

Çorlu tren kazasında 25 kişi öldü 328 kişi yaralandı.

Aladağ yangını oldu, 12 çocuk yanarak öldü.

Kimse istifa etmedi. Hiç kimse...

Sokağa çıkma yasağı başlamadan insanlar sokağa çıktı, sosyal izolasyona riayet edilmedi diye bakan düzeyinde istifa o yüzden samimi değil. Ortada zarar yok henüz. Zarar tespiti yapıldıktan sonra çıkıp ölümlerden dolayı üzgünüm sorumluluğu alıyorum demiş olsaydı samimi olurdu.

2 gündür herkes tepki gösterdi. Sokağa çıkma yasağı bitmeden birkaç saat önce istifa etmek de ne bileyim çok bariz ya.
Bir de böyle bir yorum var:

görsel
Kurgulandı ve kolayca sahneye uyarlandı.
Şu tiyatro diyenlerin yazılarını okudukça halime şükrediyorum. Beyin gelişimi tamamlanmamış yada beyni gelişirken sekteye uğramış bu insanlar gibi değilim.
Sokağa çıkma yasağı ilanıyla dışarıya akın eden vatandaşın maruz kaldığı tehlikeyi üzerine almış istifa etmiş. Neden? Tehlikeyi öngöremediği için. Her sorumlu insanın yapması gereken. Fakat hatayı üstüne almasına rağmen bu kritik zamanda bu istifa cumhurbaşkanınca kabul görmemiş ki doğrusu da bu. Olay bundan ibaret. Buradan bir komplo teorisi (yada tiyatro iddiası) çıkmaz yani..

Şahsi düşüncem ve kanaatim, yaşanan tüm eksik gedik hata ve aksaklıklara rağmen içişleri bakanı geneli itibariyle oldukça başarılıdır ve görevinin başında Kalmalıdır. Zira Türkiyede içişleri bakanı olmak (maliye bakanlığına benzemez) öyle kolay iş değildir. Herkesin harcı da değildir. Başka birisi bu kadarını da başaramaz.

--spoiler--
Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla içişleri Bakanlığı görevinden ayrıldığını duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Soylu, hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanması sorumluluğunun her yönüyle kendisine ait olduğunu belirtti.

Bakan Soylu’nun açıklaması şu şekilde:

* Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

* Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.

* Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

* iyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

* Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

* Onurla yürüttüğüm içişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum…

* Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.

* Allah Milletimizi korusun…

https://www.sozcu.com.tr/...;utm_campaign=ilgilihaber
--spoiler--

görsel
rte istifaya ses etmese gerçek, ses edince suni mi oldu?

beyinsiz sürüsü sizi, işinize gelmediği mi dön babam dön.
Soylu'nun istifasının reddine sevinen millette bu tiyatronun bir parçası.
Soylu bunlara nasıl koyduysa bir türlü çıkarmıyorlar.