bugün

liberalizmi kabul etmiş imf'ye bağlı bir ülke yaratmış şişko göbekli işçi düşmanı faşist.
ıspartanın göbeğinde elinde şapkasıyla heykeli bulunan "zat-i muhterem".
karaköy de ki kerhaneleri kapattıralım da millet bizimi şey etsin yavvv diyen zat-ı muhterem..
nasıl oldu da bu ülkede hem başbakanlık hem de cumhurbaşkanlığı yapabildiğini bir türlü çözümleyemediğim kişi.
kendisinin ne yaptığı, ne söylediği beni ilgilendirmiyor. beni insanlığı ilgilendiriyor. şu söze bakılınca da onda varolmadığı görülüyor.

(bkz: üç bizden üç sizden)
tecrübesi nedeniyle şu günlerde nasihat vermesi gerekli kişi.
bu dünya kanuni sultan süleyman'a bile kalmadı. ama süleyman demirel'e kalacak gibi görünüyor.
Allah uzun ömür versin tabi. döneminin pek çok siyasetçisine göre sağlığının maşallahı var.
nurcuların mecliste bizden biri de olursa sana oy veririz demelerine karşılık olarak ben varım ya demiş demagoji üstadı.
ülkenin içine etmiş beş başbakandan biridir.

son derece pişkindir.her lafı eder, doğru-yanlış olması önemli değil.

aslen siyasi yelpazenin hiçbir yerinde yoktur.liberal, muhafazakar, sağ-sol vs. o an ne gerekiyorsa oydu...

özlü sözlerine gelince...

''dün dündür, bugün bugündür''
''demiryolu komünist işidir''
''elektriğin komünisti olmaz''
''eskiden bulgaristan bize elektrik satıyordu ama şimdi biz bulgaristandan alıyoruz''
miting alanında millet delice alkışladı.vatandaş koyun oldukça yıl 2010 olsa da hiç birşey değişmez.
''bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz''
''üç üç oldu'' deniz gezmiş, yusuf arslan ve hüseyin inan'ın idamını onaylayıp zevk çığlıkları atmıştır.

bir an sinirlendim sözlük, aziz nesin haklı, bu halkın yüzde altmışı aptal.
islamköylü nurlu süleyman, nam- diğer çoban sülo' dur. reisi cumhur olabilmiştir fakat meşhur deyişle vali olamazsın demedim vecizesinin ikinci vurucu cümlesine erişememiştir.
Demogojist tabirini sonuna kadar hakeden siyasetçi. demogoji konusunda, türkiye'nin en önde gelen ismi. dünyada da ilk beşe rahat girer.

(bkz: dün dündür bugün bugündür) bu ne demek lan?
36,5 veya 37 derece masondur. yani yahudi masonlardan bile üstündür.
solomon demirel olarak mason locasına kayıtlı t.c vatandaşı.
çok açık ve net iddia etmekteyim;

bu ülkeye verdiği zarar yararından kat be kat fazla olan siyasi figür.

bu ülke, bu adam ve ardılı zihniyetin zamanında yaşadığı bürokratik çöküntüyü atlatamadı bir daha. peşisıra gelen ahlaki ve ekonomik çöküntüler ise çok daha yıkıcı idi.

köşesinde kalsın mümkünse. düşünsün sadece.
(bkz: binaenaleyh)
verdiği bir miting sırasında siyasati çözdüğüm siyaset adamı,

verdiği mitinglerden birinde halka bu düzen değişecek demiş ve miting alanını dolduran yurdum insanlarından birinin o mükemmel cevabı tüm siyaseti çözmüştür.

düzenin keyfi yerinde düzülen ne zaman değişecek
konya ovası için kımıl zararlısı neyse türkiye için de demirel odur.
uzanlara dost halka uzak!
bu milletin başına gelmiş, getirilmiş kötülüklerden biri !
turgut özal ve necmettin erbakan ile sınıf arkadaşıdır.
(bkz: konuş da silivri ye doğru yol tut)
12 eylül darbesinden sonra süleyman demirel tutuklanıp hamzakoy / gelibolu'daki cezaevine konur. derken birgün cumhuriyet muhabirini arar ve $u komik diyalog geçer.

tank sesiyle uyanmak adlı kitaptan :

parlamento muhabirimiz füsun özbilgen demirel'le konuştu :
demirel : füsun hanım havalar nasıl orada ?
füsun özbilgen : çok güzel, güneşli ve ılık.
demirel : meteoroloji müdürü mü oldunuz ? ben o havaları sormadım ki ...
füsun özbilgen : öbür havaları pek iyi takip edemiyoruz. ankara'ya gelmek niyetinde misiniz ?
demirel : keyfimizden burada oturuyor değiliz.
Ombudsman olarak iyi, başbakan olarak felaket, Türk siyasetçisi.

icraat değilde nasihat etmek için yaratılmış. Keşke hep böyle olsaydı da 38 yaşında milleti emekli edip, Türk ekonomisine en büyük kazığı atmasaydı.

TDK sözlükte, popülizm kelimesinin karşılığı olarak yazılsa yeridir.
referandumda evet çıkarsa ülke kaosa gider diyenlerden biriydi. şimdilerde türban sorunu çözülürse ülke kaosa gider diyor. yenilen pehlivan güreşe doymaz atasözünü hatırlatır hep bana.
ülkeiçi şapka ticaretini artıran,dolayısıyla iyi bir ekonomik düşünce yürüten şahsiyet.