bugün

ota boka herkese her şey hakkında yorum yapabilme özgürlüğü.

görsel
anonim olması.
kimseye anlatamadığın ne varsa ulu orta söylüyorsun.
Bazı entrylerin harbiden kahkaha attırması.
Zamanımı çalması. Buna çok ihtiyacım varmış gibi.
olmuş, olacak Her şeyden anında haberdar olmak.
bilmediğiniz bazı konularda bilgi sahibi olmak. bazen yararlı olabiliyor. evet.
Fikirlerinizi sunarken kimsenin sizin hakkınızda bir yargıya, önyargıya sahip olmaması. Sadece düşüncelerinizle var olmak. Dış dünyada önce görüntüsüyle var olmak zorunda olan biri burada sadece iç dünyasıyla var olabilir ve diğer insanların iç dünyalarına, bilinçaltlarına, kafalarının içinde gizli saklı kalmış düşüncelere, haykırmak isteyip sustuğu tüm cümlelere şahit olabilir.
kafa dağıtmaya çok yardımcı oluyor. makaranı da yapıyorsun, ciddi yazılar da görüyorsun. uzun zaman sonra sözlüğe bakan birisi olarak hoşuma gidiyor diyebilirim.
insanların sizin hakkınızda görünüşünüzden önce yazdıklarınıza, düşüncelerinize göre fikir sahibi olması.
yalnızlık çeken bir tek ben değilmişim ona görünce sevindim benden daha kötüleri varmış diyorum.
Pek çok hayattan kesitlere şahit olmak, hayatın boyunca hiç tanımayacağın bir insanın çok derin bir acısını, çok mutlu bir anını ya da en sevdiği anısını okuyup ona ortak olmak.
Görselleri çok eğlenceli. hele sözlük erkeklerinin fotoğrafları başlığı.* Yazmasak sırf görsel paylaşsak daha mı iyi ne.
özgürce fikirleri ifade edebilme.
Sözlük, sosyopat bireylerle aynı mecrayı paylaşarak onları daha yakından tanımamıza ve anlamamıza vesile olur.
adam bir nick altında deniz kızına bile hallenebiliyor.

Hapis cezası verilmesi lazım bu ibnelere.