bugün

Sık sık yapılandır. Yadırganan siyaset konuşulması değil yadırganan konuşulamamasıdır. Çünkü iq su eksilerde olanlar bir yerden sonra bilgiyle tartışmaya değil küfürle işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.
asıl amacı bu olmayan uludağ sözlük'ü siyaset meydanına çevirmek, miting merkezi gibi kullanmaktır. bir yerden sonra "yeter mk" dedirtir.
bugünlerde fazla abartılmıştır.
an itibariyle sözlükte moderatörlerin ali kırca modunda tarafsız kaldığı olay.
bakın sayın kırca..
sözlüğe bilgi içerikli entry girenleri aşağılayıp siyasi açıdan kendini bilgili sanan yazarlar topluluğunun yaptığı işler.
inci sözlüğe çevirmek gibi bir şeydir.
sözlüğün artık sıkıcı olmasına sebep olan olaydır.
tarafımca yeter artık diye isyanlara bürünmemi sağlamıştır..

sol frame siyasi başlıklarla dolup taşıyor.
(bkz: bsgy)
bazı şikayet etmek için yaşayan yazarımsıların son moda yakınma sebebi. yahu belden aşağı iki başlık görseniz sözlüğü inci sözlüğe çevirmek oluyor iki siyaset konuşulunca da sözlüğü siyaset meydanına çevirmek oluyor. e ne olacak peki? yani ne konuşalım da herkesten farklı olsun? sürekli osurukla ilgili başlık mı açılsın o zaman rahatlar mısınız? o zaman da sözlüğü klozete çevirmek demeyin ama.*
keşke siyaset meydanı kalitesinde çevrilseymiş.

gene siyaset meydanı'nda bir kalite vardır. burda açılan başlıklar olsa olsa "latif doğan'la küstüm şov" siyaseti kalitesinde olmaktadır.
gördükçe kendimi durdurmaya çalıştığım, fakat saygı duymaya çalıştıkça işi iyice abartıp saçma sapan konuların gündeme getirilmesiyle dayanamadığım durumdur.
beni bunaltan durum. her taraftan faydalı fikirler fışkırsa, amenna, yapın. ama resmen atışma yaşanıyor sözlükte. özel mesaj at kardeşim, özel mesaj diye bişey var?
ülkenin son durumunun sözlükteki yansımasıdır. sen türk ü bu kadar hakir görürsen yok sayarsan askere saldırıp pkk lıyı yüceltirsen olacağı budur.
siyaset konuşabilecek kapasitesi olan ve cümle kurabilen ve düşünebilen her yazarın yapabileceği hatta yapması iyi olacak eylem.
(bkz: çökertme pozisyonu)
*
şu anda sol frame'de gerçekleşen olay. *
öyle bir şeydir ki, sözlükte hiçbir fikrin, düşüncenin barınmamasını istemektir. "sözlüğe muhalefet olalım da nasıl olursak olalım" yazarlarının çok olmasındandır herhalde.

anlamadım gitti şu 3 yıllık sözlük hayatımda, geyik yapılınca "anaokulu" dersiniz, siyaset konuşulunca "siyaset meydanı" dersiniz. ne konuşalım? mahmut mu?
- sözlüğü de siyaset meydanına çevirdiniz be, yazıklar olsun!
+ erçek adam siyaset yapar evlâdum.
- aa hem de laz siyasetçi!!??
+ nooldi kiz zoruna mi ciddi?
neye çevirirsen çevir bir arıza çıkıp tepki koyacak nasılsa.
(bkz: sozlugu siyaset meydanina cevirmek)
(bkz: sozlugu abazan basliklarla doldurmak)
(bkz: sozlugu futbol stadına cevirmek)
(bkz: dini konularda saygisiz baslik acmak)
(bkz: sozlukte cemaat propogandasi yapmak)
ne yapalım o zaman. bırakalım sözlüğü emolarla tikiler işletsin. ayşe arman da moderatör olsun.
düşünebilen ve üreten insanların yazar olabildiği düşünülürse sözlükte yapılması gayet normal olan durumdur.
mecliste adam gibi yapılamayan şeyin sözlükte yapılmaya çalışılmasıdır. orda siyaset olmaz, burda olmaz bu sebeptendir ki ileriye değil geriye gideriz.
sözlüğün seks meydanına dönmesinden çok çok daha iyi durumdur. çok daha faydalıdır. rahatsız olanlar magazin basınında mı çalışmaktadır?
itiraz edilen şey elbette sözlüğün asıl işlevini yitirip, aynı konuyu birbirine çok benzeyen saçma sapan başlıklarla tekrar tekrar açmak, siyaset konuşalım derken insanların birbirlerine olan saygısını yitirip, saldırıya geçmesi, hatta ileri gidip birbirlerine küfür etmeye başlaması...

iyi anlamak gerek!seviyeli girilen entrylerin hiçbirine itiraz etmedik zaten!
nedir bu saçmalık denilesi durum.akpymiş chpymiş, sagcısıymış , solcusuymuş, kemalistiymiş, yok efendim rte ayar vermiş iyi etmiş, yok hayır o nerden bilirmiş, türkiye islamcı faşist bir yönetim varmış v.s v.s...

sözlük mü burası, forum mu, siyaset meydanı mıdır nedir? millet içindeki nefreti, kini kusmaya gelmiş sanki..!
herkeste bir saldırganlıktır almış başını gidiyor.?görende bizi birbirimize düşman sanacak!sanki aynı ülkede yaşamıyoruz, sanki birbirimize ihtiyacımız yok! bu düşmanlık bu kin nedir anlamadım..alt tarafı siyasettir işte bu siyasette herşey vardır..mutlaka herkes kendine yakın olanı savunacak, uzak buldugunu eleştirecektir..ama burayı da siyaset meydanına çevirmenin , düşmanlığın bir mantıgı yok!

siyasette konuşulur belki ama bu kadar abartmanın mantıgı yok.