bugün

sözlük uuser'larının bazen apaçık ortaya sererek yapmaktan çekinmediği, girdiği entrylerle olsun avatarı ile olsun bunu yapmaya çalıştığı bariz.

e peki nasıl mı yapıyorlar bunu? işte bu sorunun, bu anketin cevabını gelin hep beraber verelim...

madde 1: başarılı fakat gişesi ortalama her filmin ardından, ilk iş gişe rekortmeni bir "gişe" filmine bok atmak. (bkz: recep ivedik)
"türk halkının sanat anlayışı bu yeaaaa"
"o filme gidenler bu filmi sevmiyomuş yeaaaaa"
"zaten sanattan ne anlar bunlar yeaaa"
"yüzde atmışı aptal yeaaa"

lan amın evladı siktir git o zaman? siktir giit? fransa da yaşa, galler e yerleş, ne biliym japonlar, amerikanlar bile iyi bu işte. git götüne badem soka soka izle sanat filmini sana dur diyen mi var? zaten milletin derdi başından aşkın 90 dk lık eğlenceyi ne diye çok görüyorsun insanlara düdük? senin cebine bile giren çıkan yok kaldı ki..
neyse efendim, sakinim.

madde 2: slipknot, soad, bullet for my valentine gibi grupları metalin ilahı olarak tanıt.
tamam kanka, eskiler bırakıyor yavaş yavaş ve en güçlü zirve adayları bu herifler ve benzerleri. ama abarmtma amk, bu ne cüret derler adama değil mi?

bu ne cüret!

madde 3: savunduğun düşünceyi atarlanarak ve diğerlerini dinlemeden haklı çıkartmaya çalış, gereğinden fazla öv.

evet özellikle siyasi konularda bolca rastlayacağımız bir durum oldu bu, özellikle akp hükümetinden sonra. ne sağcılar solu ne solcular sağı anlamaya çalışmamaya başladı. biri ötekine dinsiz, kemocan, batı özentisi diyoor, öteki de birine şeriatçi, fetocu, gemicik diyor. olm hani her kötünün içinde bir iyi vardı?

neyse efendim gözlemlediklerim bunlar. varın devamını siz getirin..
ilk olarak bir kız bul
onu arkadaş listene ekle. seri halde onun entrysinden hemen sonra onunla aynı düşünceli entry gir.
sağlam yazar arkadaşından o kıza saldırmasını iste.sende özel mesajla yanında dur. yazar arkişine entrylerle sataş. gerisi de kız tavlama yeteneğine kalmış:))
edit: yıllarca süren çalışmalar sonucu geliştirdikleri yöntemi bir çırpıda açıklamam abaza yazar takımını çok kızdırdığı için seri eksilere maruz kaldım:)).
çelme takın.
küfürlü girdiler girip "ben samimiyim, içim dışım bir ve aslında sözlükteki kızlara karşı bir niyetim yok" havası ver.
biscolata erkeklerine ne kadar benzediğini her fırsatta anlat.
(bkz: mavix)
artık civanmertlerimizin nick altlarında rezil olmaması ve kendilerini kezbanlara karşı koruması için ağırlık verilmesi gereken rehberdir. öncelikle sizden şu soruları düşünmenizi istiyorum:

- seri artıladığınız halde kız sizi sallamıyor mu?
- attığınız ilk mesajlara dahi cevap alamıyor musunuz?
- siz mesajlarda destan yazarken o üç kelimeyle geçiştiriyor mu?
- siz yazmadan mesaj yazmıyor mu?
- sohbet aniden kesip gidiyor ve dahi entry girmeye devam ediyor mu?
- en ufak bir imanızda gelip nickaltınıza abazan damgasını yapıştırıyor ve sonra da siz onun nickaltında çırpındıkça ezik olduğunuzu iddia ediyor mu?
- telefon numarasını verdiği halde mesajlarınıza ya geç dönüyor ya da hiç cevap vermiyor mu?
- en önemlisi, buluşalım deyip de ekti mi?
- en kötüsü*, harun abi çıktı mı? alp er tunga öldü mü?

yukarıdaki üç veya daha fazla soruya cevabınız evetse ve bu durumlar birden fazla başınıza geldiyse sizin için kırmızı alarm çalıyor demektir!

peki ne yapmalı sevgili hemcinslerim?

çare y for yazar.

kız düşürmede yapmamamız gerekenlerle başlayalım. "yarram yapabileceklerini niye anlatmıyorsun?" diyenlere tek bir cevabım var: ne yapmayacağını bilmek, başarıya götüren esas formüldür!*

- kesinlikle içinde kız, hatun, girl, woman, lady, makyaj malzemesi, kedi veya meyve geçen nicklere mesaj atmıyoruz. oltaya gelmiş belli ki. ya da harun abidir. aman diyeyim kardeşim. bak ne yazdık burada (bkz: makyaj malzemeli nick alan kıza asılmak)

- mesaj atmadan önce kesinlikle diğer entrylerini okuyoruz. eğer erkekleri kötüleyen, feminist bakış açılı, türk erkeğini abazan diye damgalayan, "aman bıktım ya dakikada 18 kişi asılıyor bana" temalı entryler görürsek, yine yazmıyoruz. ya egosu ağrı dağı'yla aynı seviyededir ya da harun abidir.

- nickaltı her gün dolup taşan, tüm sözlüğün konuştuğu, sözlükte 548 tane kankası olan, 68 kişi tarafından takip edilen, zırt pırt başkasının nick altına yazan, "ay ben ne sosyalim, herkesle nasıl da iyi anlaşıyorum görüyor musunuz" havasındaki kızlara da yazmıyoruz. neden? senden önce 496 kişi daha aynı yöntemi denedi de ondan.

- ilk üç maddeden çıkan sonuç şu: muğlak nicklere yöneleceksin arkadaş. ya da böyle hiç takipçisi olmayan, kendi halinde takılan, entrylerinde kız olduğunu sadece ima eden (göze sokmayan) nicklere yöneliyoruz. zaten cinsiyet kişiliğin bir parçası olduğu ve insanın sözlerine, düşüncelerine ister istemez yansıyacağı için kendini belli eder.

- mesajda kesinlikle laf atarak sohbet açma yoluna girmiyoruz. çok klişe bi yöntem. ayrıca yüz yüze bunu diyemeyeceğini o hatun da biliyor. o yüzden daha ilk mesajda öküzlük yapmanın alemi yok.

- daha on satır yazmadan foto, facebook, twitter, msn, icq, telefon numarası, ev adresi istemeye kalkmıyoruz! lan manyak, on dakika konuştuğun bir erkek senden böyle bilgiler istese sen şüphelenmez misin? azıcık sabret. o zaman kadar nasıl durdun? kaç aylıksın sen?! tamam sakinim.

- en önemlisi şu: mesaj gelmeyince mesaj bombardımanına tutmuyoruz! herkes sözlük başında yaşamıyor amk. belki görmedi, belki meşgul, belki mobilden girerken şarjı bitti, belki sistemde arıza var mesaj iletilmedi. hem daha bi kaç saat önce tanıştığı biriyle bu kadar sıkı fıkı konuşmak zorunda mı sizce bir insan? arka arkaya mesaj atınca, otobüste yanınıza oturup gençlik anılarını anlatarak size yolculuğu zindan eden yaşlı dedelere dönüyorsunuz amk.

şimdilik bu kadar yeterli. ilerde üşenmezsem yapmanız gerekenleri de anlatırım. belki.

gelen mesajlar üzerine edit: sözlükte kız var arkadaşlar. yani erkek olmadığına kanaat getirdiğim canlılar mevcut. erkek değilse kızdır di mi?
yerdekileri toplayın.
alta çarşaf gerin. yere düşenler sizi üzebilir.
Çelme takmak değildir. Internette nasıl çelme takabilirsin ki.
Rock is My life Style'ın acilen ihtiyacı olduğu rehber.

(bkz: sözlükte kız yoktur varsa mesaj atsın)
işin sözlüğe kaldıysa yarrağı yemişsin zaten denilesi rehberdir.
kahkaha attıran tespittir. aferin lan. şimdi inceleyelim;

--spoiler--
- nickaltı her gün dolup taşan, tüm sözlüğün konuştuğu, sözlükte 548 tane kankası olan, 68 kişi tarafından takip edilen, zırt pırt başkasının nick altına yazan, "ay ben ne sosyalim, herkesle nasıl da iyi anlaşıyorum görüyor musunuz" havasındaki kızlara da yazmıyoruz. neden? senden önce 496 kişi daha aynı yöntemi denedi de ondan.
--spoiler--

*kardeşim neden kısmet kapatıyosun? hayır ben belki sözlükten biriyle evlenmeyi kafasına koymuş biriyim. allah allah ya.
*
katıldığım nokta ;

--spoiler--

- daha on satır yazmadan foto, facebook, twitter, msn, icq, telefon numarası, ev adresi istemeye kalkmıyoruz! lan manyak, on dakika konuştuğun bir erkek senden böyle bilgiler istese sen şüphelenmez misin? azıcık sabret. o zaman kadar nasıl durdun? kaç aylıksın sen?! tamam sakinim.

--spoiler--

- bir tarafı överken diğer tarafı itin götüne sokmaya luzum yok. belki güzel yazıyor ondan takipçisi var belki ne bileyim daha iyi nefes alıyor. falan filan. *
--spoiler--
- ilk üç maddeden çıkan sonuç şu: muğlak nicklere yöneleceksin arkadaş. ya da böyle hiç takipçisi olmayan, kendi halinde takılan, entrylerinde kız olduğunu sadece ima eden (göze sokmayan) nicklere yöneliyoruz. zaten cinsiyet kişiliğin bir parçası olduğu ve insanın sözlerine, düşüncelerine ister istemez yansıyacağı için kendini belli eder.
--spoiler--
yetkili birine benzeyen bir abinin daha iyi tavsiyeler verebileceği rehberdir.