bugün

onların işi o zaten. rahatsız olmak. kaldı ki sozluk gibi sadece konuşulan/yazılan, hiçbirşeye etkisi olmayan birşey neden onları bu kadar rahatsız ediyor anlayabilmiş değilim. rahatsız oluyorlarsa da birşeyi değiştirmeleri lazım demektir. çunku biz burada elit bir azınlık değil, onların albumlerini alan/ almayan, televizyonlarda hergun onları izlemek zorunda olan, işe giden, eve gelen duz insanlarız. kaldıki ben burada bilmem kim toptur, falanca şarkıcı götoştur gibi bir yazı da gormedim. beğenmek de zorunda değil kimse kimseyi.
sözlüğün halkın belirli kesimlerindeki bireylerin dili olduğu düşünülürse, he zaman yüzlerine karşı yalakalık yapanların aksine, onları eleştiren, beğenmeyenlerın de olduğunu görmek zorlarına gidiyor.

(bkz: sözlükten acımasız gercekler)
dünyayı parayla kendilerini izlemek için getirdikleri insanlardan ibaret sanmalarından kaynaklanan durumdur. halkın da onlardan oluştuğunu zannederler. her yaptıklarının doğru her tavırlarının yerinde olduğunu düşünürler. kısaca kendilerine ait bir dünyaları vardır ve dışarı çıktıklarında dumur olurlar. sorsan hepsi eleştiriye açıktır. *
geri zekalı oloduklarının göstergesi olduğunu düşünüyorum. zira buralardaki kah olumlu kah olumsuz giriler sayesinde ünlerine ün katıyorlar. ekşi sözlük mesela en nefret ediyorum, tiskiniyorum diyen "ünnü" bile girip bugün acep birşeyler yazmışlar mı diye bakın dur yapıyor. ekşi sözlüğe laf attığın zaman ne oluyor, sninle ilgili bir başlık açılıyor, yazılıyor da yazılıyor sözlüğün okuyucuları\kullanıcıları da senden haberdar aşina bir isim, tanıdık bir sima oluyorsun. aa bu şu şey değil mi ekşi'Ye bok atan şeklinde bir tanınmışlık sağlıyosun. bu bağlamda girilerden rahatsız olmaktan çok rahatsız oluyormuş gibi yaparak popülariteyi arttırma fikri var bu gerizekalıcasına söylemlerin ardında. kendi içinde zekice bile sayılabilir hatta.
(bkz: giri kim)
(bkz: başlık baştan kokmuş)
belli süredir egoları sürekli şekilde bolca tatmin edildiği için eleştirileri kabullenememe durumunun ortaya çıkardığı ve kanımca çok normal olan mesele. bende bu kadar pohpohlansam çevrem tarafından eleştiri gördüğümde kaldırmayabilirim sanırım.
(bkz: esra ceyhan)
efendim o ünlüler o zaman bakmasınlar. burada kimsenin kimseye kastı yoktur ki denilmesine neden olacak durumdur. insanların birbirleri hakkında düşüncelerini dile getirmeleri ne zamandan beri rahatsızlık verir oldu? fikrini söylersin karşında beğenir veya hoşuna gitmez, zaten gitmek zorunda da değildir. adı üstünde kişisel düşüncedir.
(bkz: ya ünlüye girseydik)
yarası olanın gocunması durumu. ayrıca doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar önermesi akla gelebilir lakin sözlükten kovmazlar tahminim. bu nedenle açık açık söylenmeli neler düşündüğümüz. benlikleri alkışlarla beslenen lakin beyinleri glikoz ile beslenemeyen her kişiye hakettiği şeyler söylenmelidir. ünlüler oturmak için kullandıkları uzuvlarını yırtsalar dahi!
- karşıma çıkmayın oğlum! allahıma kitabıma yakarım!
nihat doğan.
halkin elestirisini kaldiramayan ünlüdür.*
(bkz: ünlü derken)
maskenin arkasina saklanarak abuk subuk entry giren ve sozluk yazariyim diye ovunenlerin, aynaya bakmadan karsisindakini elestirme huyunun tavana vurdugu ortamin bir sonucudur.

edit: yapici elestiri yapanlari icermeyen bir genellemedir.
yazarlar da onlardan fazlasıyla rahatsız olduğundan ödeşilmiş saymaları gereken rahatsızlıktır.
halkın haklarındaki düşünceleri açıkladığı platform olan sözlüğe çemkirerek aslında halkı sallamadıklarını ortaya koyan,kendilerini halkın içinden biri gibi gösterip aslında onlara tepeden baktıklarını göstermekte olan ünlüler. boşverin çemkirsinler belki de böylelikle halkta onların gerçek yüzlerini görür.
sözlük halkın sesidir . halk severse sözlük de sever, eleştirmez. yok sen eleştirilecek birşey yaparsan onu da eleştirir. çünkü ünlü olman yanlış bir şey yaptığında seni eleştirme hakkını bize verir. ayrıca sevgili ünlü ,maskenin altı filan deyip de beni coşturma . bi de eleştirmek için yanına mı gelseydik.
sanatçılar da insandır. eleştirmek de gayet doğal. belki tarzını beğenmezsin ya da konuşmalarını veya hareketlerini. ama bazen yazılanlar gerçekten hoş olmuyor. halktan biri olarak benim bile tahammül sınırlarımı zorlayabiliyor.
insanların istemediği şeyleri duyması bazan üzücü olabilir. ama kendilerini düzeltmeleri konusunda da bir okadar yardımcı olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar