bugün

bu gün çok farkına vardığım eksiklik. millet okuduğunu dile kolay anlıyamıyor ne yazıkki. yüzeysel yazınca da çaylak oluyoruz, troll muamelesi görüyoruz bazıları.
daha kötüsü, kendini entellektüel zanneden cahil cühela takımıdır. ben entellektüelim, siz anlamıyorsunuz triplerine girir, sağa sola ayar boşaltan bu tipleri, çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza etmek lazım.
(bkz: hepinize yeterim)
(bkz: tamam korkmayın geldim)
(bkz: kim demiş)
* *
(bkz: sen yenisin galiba)
(bkz: peder zickler i tanımayan yeni nesil)
(bkz: yazım yanlışı)

(bkz: imla)

(bkz: anlatım bozukluğu)

edit: yazar arkadadışımız ironi yapmış. fazla zeki olmadığım için çözemedim. balıklama atladım.
(bkz: kim dedi bunu hacım)* * *
(bkz: yok artık retrofütürizm)
(bkz: entelektüel eksik entellektüel az)
(bkz: vallaha yarın gelecek sipariş verdim)
belki eksik değiller ama azınlıktalar ve bu nedenle açılan saçma sapan başlık ve yazılan saçma sapan yazılardan yer bulamıyorlar kendilerine. güzel başlık açıp güzel yazsalar bile ilgi görmeyeceğini okunmayacağını düşündüklerini için hevesleri olmuyor belki yazmaya.

entellektüelden kasıt nedir onu bile bilmeyen anlamayan bir sürü sözlük kullanıcısı olduğu çok açık. bilgi birikimi, genel kültürü, farklı açılardan bakabilme yetisi olmayan insanların entellektüel yazılar neyine zaten?

bakın keyfinize. ergen çocuk başlıkları açın, fantezilerinizi ve gerçek hayatta dile getiremediklerinizi yazın. boşaltın sözlüğün içine tüm bilinçaltınızı. rahatlayın.

(bkz: entellektüel ne lan)
b12 vitamini eksikliğiyle uzaktan yakından bi yerden alakalıdır.
"her şeyin iyisi az bulunur." demiş bir büyük. bu da öyle herhalde. kim demişti lan bu lafı? entellektüel bir yazar açıklasın.
(bkz: sözlükteki ibne fazlalığı)
bu konunun bile geyik malzemesi olmasından da farkedilebilir bu durum.
kasti mi yoksa içinden gelerek mi yazıldığını anlayamadığım başlık/entry uyumu insanı şaşırtabiliyorsunuz hala.

tanım: imla ve yazım kurallarından bi haber insaların bile yapabildiği tespittir efendim.
aslında çoktur ama yazmazlar. şimdi ben uslubu değiştirip derinlere insem kim okur, kim sallar..

yazar okunmuyorsa yazmaz.
hiçbir yazarın bu yolda çaba göstermediği takdirde görülebilecek durum. şöyle ki illa "ben entelektüel yazar olacağım" demekle olmuyor bu işler. önce okumak, okuduğunu anlamak, anladığını başarıyla yorumlamak gerekiyor. burada tüm yazarlar üslubunu konuşturmakta özgür nihayetinde öyle değil mi? kısa kısa geçiştirilerek karalanmış entryler mi okurken keyif verir, yoksa ustaca bir üslupla harmanlanmış , emek verilmiş entryler mi? ne kadar sıradanlaşırsa bazı şeyler o kadar köhneleşir. bir yenilik bir heyecan katmaz içinde bulunduğu ortama. bu yüzden her yazar eksikliği kendisinde aramalı, sözlükte değil!
(bkz: neyinize yetmedim ulen)
Kimine göre önemli kimine göre önemli olmayan eksikliktir. Yazarların açtığı başlıklara, girdiği entrylere baktığınızda yazıların tamamen düşünmeden, rastgele yazılan abuk sabuk cümlelerden oluştuğunu görürsünüz. Bunun sebebi de sözlükte yazar alım kriteri olmaması ve sözlükteki yazarların kitap okumaması. Ben demiyorum ki ben entellektüelim, öyle bi iddiam yok. Hatta yeri geliyor ben de trolluk yapıyorum, ama burda herkes Troll olmuş, at izi it izine karışmış. Bu sorunu da çözmek için herkesin bol bol kitap okuması gerekiyor ki daha faydalı paylaşımlar olsun.
sözlükte entelektüel yazar olsa ne kadar ipleneceği de ayrı bir sorunsaldır. zira gördüğüm kadarıyla kaliteli yazarlar yerine troll diye adlandırılan yazarlarımız baş tacı yapılmaktadır. heyhat! *
evet, ekşi'de bulunmamasına özellikle dikkat ettiğim çaylak entrileri girdiğim çaylak hesabımı yazar yapmayıp anında uçurursan, saçma sapan bir nickle, forum tarzı çaylak entrisi girdiğim bu hesabımı yazar yaparsan, benden ne entel olur ne dantel.

olsa olsa kutsal arkeolog avcısı olur.

örnek olarak kendimi vererek sebeplerinden birini açıkladığım noksanlıktır.
Biz daha ölmedik eksiklik yok, farkindalik eksik. Ironiye dikkat çekmiştir yazar burada.
beni hiç tanımamış yazar beyanıdır.