bugün

öncelikle aslında ''genelde sözlükte zirve organizatörlerinin kabalaşması'' diyecektim ne yazık ki 50 karakter sınırlamasına takıldım. herkes için değil bu tespitim. bunu belirtmek isterim.

neyse konumuza gelelim. hepinizinde bildiği üzere uludağ sözlük'te birçok zirve olur ve bu zirveler olmadan öncede belli bir düşünce alışverişi ya da durumun değerlendirilmesi yapılır yazarlarca. fakat ne hikmetse en ufacık bir düşünceyi bile hazmedemeyip saldırırlar uludağ sözlük'teki organizatörler. hep bir kavga halindedirler. ''ben en iyisini bilirim'' havasında ortalıkta dolaşırlar. peki ne olur sonuçta batırıverirler herşeyi. zirve ertesindeki eleştirilere de ''o kadar biliyorsanız siz yapsaydınız'' derler. sanki sizden isteyen oldu da. sanki biz size yalvarmıştık. hem bir yazar sizin düzenlediğiniz zirveye katılıyor diye sizin esiriniz olacak değil. nedir bu ukala tavırlar, tepeden bakmalar. siz kim oluyorsunuz ki? ayrıca bu zirveleri neden yaptığınız da belli. hayatınızı kaptırmışınız sözlüğe biraz daha ünlenmek, bir iki kızla daha tanışmak için bu yolu seçmişiniz çoğunuz.
(bkz: sozlukle ilgili istekler/#1891388)
zirve başlığının istedikleri zaman silinmesine de karar verebilmelerine neden olabilir bu kabalaşma. o denli sahiplenmişlerdir herşeyi. sadece kendi istedikleri olsun isterler.
hele ki zirveyi düzenleyenin kankaları da bu kabalaşmaya katıldı mı tadından yenmeyen bir kabalaşmadır. o denli yani. sürü gibi düşünmeden sağa sola saldırırlar.

insanlara düşünebilmek gibi güzel bir özellik verilmiş ama nerde bunlarda. araki bulabilesin.
bu ben oluyorum sanrım...

açılan başlık ise hazımsızlığın en üst seviyede olduğu makina zirvesi zamanına denk geliyor... hani şu gidenleerin mükemmel eğlendiği ama izleyenlerin gözleri değil de başka yerleri ile izleyip yorum yaptıkları zirve..

neyse, kabalaşmak gerektiğini düşünüyorlarsa kabalaşırlar, zira bişeyler için uğraşmışlar, zaman harcamişlar siz poponuzu serip otururken sizin de gelebileceğinizi düşünüp güzel birşeyler olması için uğraşmışlar ve karşılığında bişey almamışlar...

ama bunu yapan taş değil insan, yani sen bi s'kim bilmeden, ağzından popondan salyalar akıtara keleştireceksin bu zirve orgz. öyle bakacak mı zannediliyor?

hayır çok zekisin eleştiriyorsun bari tutarlı bir tarafınız olsun...

herkesin kendinden nefret ettiğini bilen insanlardan da kendini eve kapatıp eleştirmesinden başka birşey de beklenmez sanırım...

gevezelik yapmayın, tükürüklerinizi kontrol altına alın ve adam olun adam!...
kimi zirve organizatörümsülerin yalakaları tarafından görmezden gelinen durum. sanki sizin burada köleniz var. sizin düzenlediğiniz bir zirveye katılmak veya katılmak istemek sizin hakaretlerinize maruz kalınacak anlamına gelmez. şurada 5-10 kişiyi bir yere toplayıp zirve adını veriyorsunuz bir torba da laf ediyorsunuz. yahu yüzlerce kişiyi bir yere topladık arkadaşlarla yurdun dört bir yanından da sizin kadar laf etmedik. herşeyin bir adabı vardır. eleştiri yapılıyorsa dikkate alınır ve teşekkür edilir. ama işte elinize klavye geçirmişsiniz atıp tutuyorsunuz. gerçek hayatta kim takar sizi. al gülüm ver gülüm burada takılın siz. ayıp yaptığınız ayıp. burada düzgünce takılan insanlara ayıp.
kabalaşmak gerektiğini düşünüyorlarsa bok kabalaşırlar demek istediğim durum. bi kere organizator dediğin adam ki adamsa (bak adam değil demiyorum adamsa diyorum -ahmet çakar-)bütün eleştrileri güzelce dinlemeli makul açıklamalar getirmeli çok kızsa bile sinirini kontrol altına almalı "gevezelik yapmamalı tükürüklerini kontrol altına almalı ve adam olmalıdır". ha baktın bunların hiçbirini yapımıyor o zaman organizator değildir. başka bişeydir o. kimse burda kimsenin çocuğu kardeşi lise arkadaşı değil o yüzden kimse kimsenin kabalığını çekemez. ha lise arkadaşıma ağız dolusu kabalaşsam ertesi gün barışırız ama burası lise değil. neyse

kimse gevezelik yapmasın bu konuda burda kapansın dilekleriyle.
önceki zirvelerde yapılan eleştirilere verien cevaplar ve hakaretlerle görülebilecek kabalaşmadır. kimse kimseyi kandırmasın. yalakalığında bir sınırı var. aşırıya kaçıp kendinizi küçük düşürmeyin.
zirve organizasyonu yapılmadan önce fiyat, yer, zaman netleştirilir. bu netleştirme genelde zirveye katılan yazarlar arasında istişare yaparak olgunlaşır. şimdi zirveye katılan 30 kişi zirveden memnun, 2-3 kişide yok efendim "fiyatlar çok" "organizatör parayı iç etti" gibi söylemler ne kadar doğrudur tartışılır. mekan belli para belli. gidersin mekana sorarsın fiyatı "çamur at izi kalsın" yapmazsın.
ilkokul esprileriyle örtbas edilmeye çalışılan kabalaşma. kazık kadar olmuşsunuz verdiğiniz cevaplar bakın..
- (bkz: aşkım koş kavga var)

+ (bkz: biz nezman evlencez engin yaa)

-(bkz: evlenirsek "hanım koş" demem gerek, farklı olalım di mi aşkom)

+(bkz: evlenmemek için daha boktan bahane bulamazdın engin)
bir taraflarından uydurdukları hakaret denilen şeyin neye karşı yapıldığı herkes tarafından bilinmektedir... düzgünce takılan insanlar diye tabir ettiği insanlar tarafından yapılan zirve sonrası hem entry hem de özel mesaj ile yemediği hakaret kalmamış organizatörlerin artık dayanamayıp, "benim elim armut mu topluyor mına korum sizin" tarzı bir serzeniş ile ortaya koydukları tepkidir...

sizin söyledikleriniz eleştiri oluyor, zirveyi yapanların ki hakaret ise bin yıllık tanımları oturup tekrardan yapmak lazım sanırım...

bir de portakalda vitamin olanların kalkıp birşeyler yazıp, çizmesi komiktir...

kabalaşanlara karşı kabalaşılmıştır... siz klavye delikanlısı dersiniz, onlar bir sonraki zirveye sizi de beklerler...
burada hazımsıklık sergileyen, kimse bana hakaret edemez diye popolarını yırtan ve kendilerine hakaret edildiğini düşünneleri de beklemektedirler, yazdıkları da söyledikleri de her yerde eşittir...

küfür edersen küfür yersin, hakaret edersen hakaret yersin... sen ne kadar insansan onlar da o kadar insan... sen ne kadar adamsan onlar da o kadar adam...
bazı kendini bilmezin sözlüğü istila ettiğini bize gösteren kabalaşma biçimidir. modlar nedense bu kendini bilmezlere gereken cezayı vermez.

(bkz: adamım bu adama kendini bilmez dedin ama adam değilmiş)
"söylenenleri anlamayanlara hâlen insan gibi konuşamayız, bu dilden anlayanlar olursa suç bizim suçumuz olmaz" şeklinde panzehiri olan tespit(!).
o kadar zirveye gittim;
- hiçbir organizatör bana kafa atmadı,
- hiçbir organizatör beni karındeşen jack ya da richard ramirez' in yanına oturtmadı,
- hiçbir organizatör ' nasıl çaktı fener? hueehehea ' diye laf atmadı,
- hiçbir organizatör gelmemezlik etmedi.
çıkıp da organizatörlere laf atmak kadar basit bir şey yok. zirvelere laf söylemek de çok kolay. gelemiyorsan zirveye, zirveyi düzenleyen ve zirveye katılanlara saygı göster, kimse seni evinden alıp kelepçeleyip götürmüyor zirveye.
bu başlık altında verilen cevaplarla bile görülebilen durumdur. insanlar niye bu kadar hazımsız olurlar anlamış değilim. 2-3 kişiden kötü eleştiri aldın diye herkese mi çemkirir insan ya da 2-3 kötü eleştiri almak çemkirmeyi mi gerektirir. git işini yap olsun bitsin. kimse sizin kapınıza gelip de '' lütfen zirve yap. lütfeeeennn'' diye yalvamıyor. biraz k.ıçınız yeryüzü görsün.
(bkz: hepimiz uuseriz hepimiz organizatörüz)
sözlük formatının yerini forum formatının aldığı kabalaşma. kapatın bu konuyu dedik millet kavga etmeye ne kadar açmış meğer kimsenin kapatası gelmedi.
fatal: ibne hakem nasıl verdi o penaltıyı?

karpuzkabugu: lütfen kabalaşma fatal biz zirve organizatörüyüz...
(bkz: imitasyonn incelsin kampanyası)
yok böyle bir şey.

uuser: lan a..na kodumun organizatörü. lan g.t herif. lan kafası calısmayan andaval. neden bu zirve şurda yapılmıyor?
organizatör uuser: özür dilerim sayın yazar. cok haklısınız.

mı bekliyorsunuz?
güncel Önemli Başlıklar