bugün

kız mıdır kadın mıdır, adam mıdır madam mıdır bilemiyoruz ancak muhtemelen psikoloji eğitimi alan, aldığını söyleyen, yahut bu yöndeki ilgisi sebebiyle sözlükte 'sosyal deney' ayağına bir takım abukluklar yapan yaşam formudur.

evet, gercekten var böyle insanlar. hep de olageldiler.. doğrusu yaptıkları şeye ne kadar 'sosyal deney' denir, amaçlanan nedir, gercekten deney yapiyorlarsa bunun sonuclari ile tam olarak neyi anlayacak ve anlamlandiracaklardir, muallak olmakla birlikte bu kişinin bunu yapis biçimine değinelim önce.

mesela 'sözlük kızlarının fotograflari' başlığına seksi ve guzel bir fotoğraf atıp aşağılayıcı bir alt metin de girerek çevresinde bir ilgi ve tepki oluşturmaya çalışmak gibi..
cinsel mevzularda marjinal şeylere değinmek, toplumsal tabulara ve hassasiyetlere, maddi kultur ve normlara, değerlere aykırı fikirler üretmek gibi.. mesela '3 gunluk sevgilim bana iphone 6 aldı ihihi' demek gibi..

şimdi biraz dıştan şekilde bu kişinin ruhiyatina girelim. çok net konuşacagım.

esas olarak, içindeki marjinal eğilimleri, kaşarlıği, orospulugu yansıtmaktadir bu kız. sosyal deney filan hikayedir.. zaten muhtemelen baba parasıyla dikindirik bir ünv de okumaktadir. hayatında daha henüz adamakilli bi zorluk görmemiş, boynu bükülmemiştir. öyle iphone kulaklığını geçirip kafayı cama yaslayarak, ikinci sinif bestseller romanlari okuyarak hayati anlamlandiramazsin canisi.

varoluş sancısını diktiğim bu kaşar, sözde kendisini toplumsal koordinatların dışında görüp çevresini ve dünyayı anlamlandırmaya çalışıyor ama bi boktan anladığı yok. kendisini belki farkli goruyor ama ne kadar mal olduğunun kendisi bile farkında değil.

temas ettiği, sözde bir maske takarak fikirlerini sundugu meseleler de bir şekliyle gerçek kişiliğinden neşet ediyor. kendi içindeki kirleri, pislikleri sosyal deney ayağına kusup tatmin ediyor iste kendini.

bir kere kendi kişiliğini bulmuş, olgunlaşmış, 'birey' olmuş bir insan, çevresini böyle lacka şekilde yadirgamaz. bazı şeyleri olduğu gibi kabullenir, biraz kendi popisine bakar. evet.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
deney sonucunu ne yapıyor acaba merak konusu.
Kız mıdırdan sonrasını okumadım. Başta öyle başlamamalıydı. Ama dur merak ettim okuyiciiim.

Edit: özet olarak yazarım iPhone'u yok. iPhone'u planlar ise kaşardır demeye getirmiş. Nasıl da düz mantığım.
bi milyon adet gönüllü abazan ay pardon denek bulabilecek olan kız.
Orneklemini buyuk tutmasina gerek yok ben ona diyeyim hakkinda iyi seyler demiyorlar.
artık ağır kişilik bozukluğu olduğunu düşünmeye başladığım varlık..
eh haliyle sıyrılması kolay..
-sosyal deney yaptım kiiiiiiii

oldu..başarılar..
(bkz: hakan Günday),
(bkz: daha).
En son bi salih vardı tez ayağına hepimizi ağlatmıştı.
Nerde o pij.
Şeyimde olmayan sosyal deney denemesi yapan kızdır.
Erkektir.
(bkz: bilge kadın saliha)
yengec burger ilk değilmiş. gerçi o kız değildi ama nedir bu sosyal deney merakı.
Salaktır. Ulan bu platform sosyal deney yapılacak en son platform. Her yerde abuk subuk troller, eli şeyinde kız avlayan abazanlar, sırf kukusu var diye kendini bir şey sanan maalesef düşük iqlu hem cinslerim ile dolu. Gidin dışarıda yapın ne yapıyorsanız. Burada sosyal deney yapacak kadar mı boşsunuz akü.