bugün

ben öldükten sonra mezar taşıma "entry girerken vefat etti" yazın.
gidenler eşlerine dostlarına yazarken ben sana yazdım sözlük.
yağmurlu bir akşam üstü kafam gözüm dağınık getirip koyarlarsa kapının önüne soranlara kavgasına kurban gitti dersin.
cenazame gelen arkadaşlarımı benim yerime koy, benim yerime sev.
velhasıl sıkıntılarımı yine sana, arabamı teşkilata, kavgamı ve aşklarımı genç kardeşlerime, parkamı ve inadımı oğluma, sevgimi kızıma, sabrımı kadınıma bırakıyorum.bana hakkınızı helal edin. *
hiç bir şeyimi herkese bırakıyorum...
dün elektrikçiyle aramda şöyle bir diyalog geçti ;

elektrikçi : bu sigortayı mı takayım diğerini mi takayım? bu çin işi bu x marka.
ben : ben hiç anlamam hangisini istiyorsanız onu takın.
e: kutudan çıkanı takalım bu servis elemanları işten kaçmak için bahane ararlar. sorun çıkarmasınlar.
b: ne farkları var ki?
e: dandik bu. çabuk bozuluyor bunlar. dikkat edin o yüzden.
b: bozulursa ne olur?
e: atması gereken yerde atmaz, elektrik çarpar.
b: bozulduğunu nasıl anlıcaz peki?
e: siz anlayamazsınız, elektrik çarpınca anlarsınız ancak.
b: biri ölünce anlıcaz yani?!

gün itibariyle taktırdık su ısıtıcıyı da.olurda bozulduğunu fark ettiren kişi ben olursam, gidersem bu diyarlardan vasiyetim olsun;

en beğenilen entrylerimi kartal penchesine;
en kötü entrylerimi de melankolike bırakıyorum. düşsün karması gider ayak son gıcıklığımı da yapayım. *
vasiyetimdir..

olursem eger...yok la yok.. olmeme izin vermeyin sakin lan.. hastane mastane, buyucu muyucu, elektro sok neyim ne varsa uygulayin olm geri diriltin beni... gerci en olmadi ruhumu seytana satar geri donerim lan ben bir sekilde... bakicaz artik...

siz yazarlar da boyle sozluklerde aylak aylak dolanmayin, gidin calisin daha cok ilim bilim yapin da bulun artik su olumsuzluk iksirini... ben sizin cigeriniz bilirim, kesin ben oldukten sonra hemen bulacaksiniz di mi?.. cok killaniyorum sizden.. iblisler sizi.
olur da ölürsem diye siz sözlük yazarları ben 6. nesil yazar yaer buyrun benim benki sizlere vasiyetim;

1-bedenimi lost adasına götürün (bkz: son bir umut)
(üsttekini yapamayız diyorsanız bari diğer vasiyetlerimi yapın be allah rızası için öbür dünyada size kefil olurum rüşvet müşvet bişiler ayarlarız işte)
2- (bkz: yaer buyrun benim)buraya "soluğunun balını çeken ölümün gücü yetmemiş güzelliğini almaya" yazıverin. mezar taşıma yazdıramam o sırada baya bir meşgul olucam bari sözlüğe yazılsın..
3-kitaplarımı hiç kitabı olmamışlara yada okumamışlara dağıtıverin ; okumadıklarımı bir zahmet benim için okuyun yaer buyrun benim'in başına gelip anlatıverin
hımm ha birde supernatural'ın tamamını izlemeden ölürsem o senaristlere söyleyin Winchester kardeşler'in yeni meleği ben olucam sayemde diziye bir türk karışacak hadi sevinin (bkz: çok mu şey istedim ne)

not:söz Winchester kardeşler'e uludağ sözlükten selamlarınızı ileticem
lotodan çıkan paramın kalan 2.36 milyon tl lik kısmını uludağ sözlüğe bir anti virüs sistemi tasarlamak ve her daim mod bulundurmak şartıyla bağışlıyorum. *
ha bir de
karma hiçbirşeydir okunmak herşey okunası olun.
butun entrylerim t bag'e emanettit.
geberecek yazarların son istekleridir.

"sevgilimi, gerçek sevgilisine bırakıyorum."
vasiyet*
ansızın kesilirse nefesim bir gün
yüreğimin çarpıntısı, hayaller sürgün
yüzüme son bir kez dokunsun yüzün
gözyaşın düşürme, sakla sevgilim

ipekten bir kefen istemez tenim
yüzüme bak uzunca, o ceset benim
yüzümde çocuksu gülümseyişim
yardan, yara gider yolum sevgilim

dört kollu tabutum son araç olur
peşindeki adımların sesi duyulur
eser de bir rüzgar, saçın savurur
elimi bekleme, düzelt sevgilim

uykusuz her gecem ömrümde asır,
not düşerek arada bir, iki satır
silinmez kalemimle bir not bırakır
seviyorum derim, inan sevgilim

29 mart 2009/06:21/istanbul
nickim silinmesin ve ayrıca başka birine verilmesin.
ekşi sözlüğü hackleyin.
kimisi çok fantastiktir.

sırbistan-slovakya-almanya-rusya-yunanistan-norveç-isveç arasında naaşımın gezdirilmesini istiyorum lan, hepsini göreyim.
kazık çakmayı planlıyorum ama oldu ki bir hatadır ölürsem herkes ogün calyx sıksın.
--spoiler--
mezarımı yüksek yapın
yar gelende gölgelene
yitirsem de ben bu canımı
el yanında göğsün geçirme
--spoiler--
benden sonra kimse latife yapmasın, kemiklerim sızlar. dostlar beni hatırlasın, türkiye çöl olmasın.
sözlük yazarlarının "kime ne olacağı belli olmaz." düşüncesiyle sözlüğe yazmış oldukları vasiyetleridir.
aha da benimki;

uykusuz dergilerim, kitaplarım ve göz diktiği bütün kıyafetlerimi kardeşime,
minik günlüğümü neşoma,
çizgili çoraplarımı oda arkadaşım h b k ye,
çilekli tokamı, yeni aldığım çantamla cüzdanımı* nazlı ya,
bilgisayarımı da anneme bırakıyorum, zaten kullanmayı bilmediğinden sorun yok.

milyarlık değeri olan* cep telefonu mu da kimseye bırakmıyorum. ya onla gömün beni ya da yakın telefonu. ben karışmam.
ha, bi de yastığımı da yanıma almama izin verirlerse acayip mutlu olucam. valla.
eksi oy veren ibne bulunduğu taktirde bir sözüm var ona.**
özel mülküm olan ada yı sözlük yazarlarına, araba kolleksiyonumu şimdi izinli olan yazarlara, özel uçak ve jetlerimi sözlüğün uçurulmuş yazarlarına, bilimsel içerikli entry lerimi nasa ya, diğerlerini türk dil kurumu na bıraktığımı duyururum...
ben ölürsem mezarımın başına "hayattayken çaylaklıktan kurtulamadı bu yüzden sözlüklerini biricik oğlu Entry ve biricik kızı Entriyeye bıraktı" yazın...
bana vespa * * alıp mezarıma gömsünler.* * he bi de nikon D80 alsınlar be hacı.objektifi de olsun makrosu da flitresi de. * * helvamı da yakışıklı biri kararsa hiç fena olmaz hani. *
nasıl bilirsiniz sorsuna: Çok iyi çaylaktı dense kafidir.
eğer evin taksidini bitiremediysem karıma söyleyin elimden geleni yaptım, geri kalan taksitler ellerinden öper,

bir gariban serçe otomobilim var benden sonraki sahibi sert kullanmasın yazıktır bayır çıkamaz tıkanır, hızlı gidemez şişer ama asla yolda bırakmaz ona iyi baksın, birde sağ ön tekerlek hava kaçırıyor baktırsın ona.

motorcu arkadaşlarım ordaysa söyleyin hem çok sevip, hemde çok kortuğum 1000 RR
sesinden mağrum bırakmasınlar beni mezarlığın yanından geçerken 1-2 gaz çeksinler kulaklarımın pası silinsin sevaptır.
arada bir yürüyüş yapın, internet kilo aldırır olm.
veresiye yapıp sonradan esmeyen ipneleri cenazeme çağırmayın, gelirsede almayın yeter..