bugün

otobüs şöförünün yolda tükürmek için kapıyı açması ve düşmesi akabinde otobüs seyir halinde olduğundan kaza yapması bu arada söförün 300-500 metre geride kalması.
sanırım yıl 2011. haber şu şekilde.

tbmm den geçen yasaya göre önümüzdeki 1 temmuzdan itibaren sigara paketleri değişiyor. özendirici kutular gidiyor ve eskiden olduğu gibi sigaralara numara geliyor.

mesela marlboro nun adı 1 olacak. ve siyah renk olacak gibi.

ulan hani nerde bu mevzu ?
4 nisan 1997. On yaşındaydım Alparslan Türkeş'in ölüm haberini öğrenince. Ankara'ya kar yağıyodu.
(bkz: böyle boka can kurban)
(bkz: Cem uzan a hapis şoku)
michael jackson'un öldüğü haberi.
Körfez savaşı öncesi. saddam Hüseyin'in "ilk hedefimiz türkiye" dediği haberdir. 7 yaşındaydım, o anı ve cosmos marka 55 ekran tüplü televizyonumuzla izlediğim o haberi hiç unutmuyorum.

Ondandır sanırım, Savaş haberleri hep içimi acıtır ve çocuk yüreğimle yaşadığım o acıyı hissederim en derinlerde ve hep dilerim, hiçbir çocuk o duyguyu yaşamasın diye.
"Gökhan Özen jetskiyle kayboldu!"

Unutamıyorum.
hiç unutamam, hem güldürmüş hem düşündürmüştür.

--spoiler--
Türkiye’de 100’ün üzerinde kişi ”Ay”dan arsa satın aldı. Her biri 4 dönüm olan arsalar toplandığında bu da Ay’da 400 dönüm arsa ediyor.
--spoiler--

http://goo.gl/Eefecf
Reha muhtar sunuyordu. Trafik Kazasında olayla ilgili olarak soru soruyordu. -ölenlerin durumu nasıl?
5 kavanoz bal 100lira.
Barış manconun ölümü. Çok üzülmüştüm o zamanlar hiç unutmuyorum.
madımak katliamı.

Daha dört beş yaşındayım. Annemin ağladığını, babamın eliyle sıkarken çay bardağını kırdığını hatırlıyorum. O günkü çocuk aklımla televizyonda yanan şeyin bizim ev olduğunu düşünmüştüm de biz ne zaman yanacağız diye korkuyla beklemiştim, bu kadar üzülmelerine bi anlam verememiştim.
11 Eylül uçakların ikiz kulelere girişini defalarca veren haberler.
(bkz: YENDiK Mi LAN)
(bkz: BiR SUS ARTIK O LEARY) LEEDS UNiTED TEKNiK DiREKTÖRÜ.
görsel
Dükkanı soyamayacağını anlayınca adamdan helallik isteyen hırsız,
Aksaraylı 15 kişilik esnafı döven irlandalı
Işte türkiyede yaşanan her olay.
barış manço'nun ölüm haberi ve ikiz kulelere saldırı. barış manço'da 8, ikiz kuleler saldırısında ise henüz 10 yaşındaydım. yer etmiş.*
Münevver Karabulut cinayeti.
Sel basan kırsal bölgede hayatta kalmak için yüzmeye çalışan at, motosikletin arkasına bağlanıp koşturulan köpek, anneleri öldüğü için başından ayrılmayan yavru köpekler vs. Bu liste uzar.
ölüme meydan okuyup ölen adamın haberi.
çok küçükken bugün gazetesinde gördüğüm sakallı bebek haberi. artık olmuyor ama yıllar boyunca aklıma geldikçe ürpermişimdir. bu ülkede, o yıllarda ulusal çapta bir gazete böyle saçma sapan bir manşetle çıkabiliyordu. tabii o zamanlar internet denen şey de yoktu. bebek bir de konuşmuşmuş, yakında kıyamet kopacak demişmiş. şimdi fark ettim de neyine ürpermişim ben bunun?