bugün

Değiştim, artık beni üzen kişileri umursamayacağım.
usta şöyle diyor:

ihtiyarlık ile gençlik diyerek,
Şu hayatı ikiye böldürme!
Ey büyükden de büyük Allah'ım,
Benden evvel s..imi öldürme!

n.Tevfik
Bir şarkıda da geçtiği gibi:
Gömleğimin üst düğmesini açtı fırsat bu fırsat aman kaçırma sırası geldi artık söyle ona.
Yani bu durumdayken şappur şuppur beni öp demek faydalı oldu mu acaba? Bir arkadaşım deneyecek de merak etmiş.
Bir şarkı dinliyordum, sonra burdan biri bir şarkı paylaşmış şarkının ne olduğuna bakmak istedim, bakarken de içimden bir şarkı geçirdim, şarkının içimden geçirdiğim şarkı olması ve o an dinlediğim şarkının da aynı sanatçı tarafından söyleniyor olması beni biraz şaşırttı. Yemin ederim şok oldum.
"Şair bana mutluluktan söz etme,
Beyaz baston kullanan bir dille."

"Yandığımın resmidir."
Hem bedenen hem ruhen çok yorgunum, sağlıklı düşünemiyorum ama yapılacaklarım belli onları netleştirebiliyorum.
Çünkü sen içinden nehir geçen şehirler kadar, çünkü sen ekvator’a yağan ilk kar kadar, çünkü sen istilaya uğramış bir ülkenin, bağımsızlığa uyandığı ilk sabah kadar güzelsin…
iki tane eşcinsel başlık açtık diye gelen mesajların aptallığı karşısında kahkahalara boğuldum. Siz tartışamayacaksanız, bana mesaj atmayın, beyinsizler.
Düşündüğünden daha çok şey biliyorum.
Düşündüğünden daha az şey biliyorum.
Düşündüm de bir şey bilmiyorum.
“Düşündüm düşümden ayrı kaldım.”
en son sözlüğe giriğimde 2020 nin onuncu ayı imiş. üzgün, çaresiz ve umutsuzmusum . çok acı ki bi tarafım hala öyle. bi tarafım diyorum çünkü yeni tatilden geldim simdilik ruhum neşeli. işsizim sözlük .kötüyüm işte
Biliyorum bir gun beraber olacagiz.
Kusun öağah ya da geğirin, garkk! yapın rahatlayın.
Yapmam gereken bir sey var ama yapmamak için direniyorum.
Ya Allah kahretmesin ya verin bana 1000 sayfa tez yazayım ama ne olur şu düzeltmeleri ben yapmayayım, hayatımda böyle boş bir angarya iş görmedim. Anneme yemek yaparken salça soğan taşımak bile daha anlamlı.
Bugün 28 yaşıma girdim. Umarım yeni yaşım bana huzur, mutluluk, sağlık ve para getirir inşallah.
kadınlar ve erkekleri girinti ve çıkıntılarına göre sınıflayıp "yapboz parçası" muamelesi yapan zihniyetin ahlak anlayışına sıçayım. bir ortamda iki kadınla iki erkeği aynı masada otururken görüp çorap teklerini birbirine uydurur gibi hepsini birbirine yamayıp "çift" muamelesi yapan aklın iz'an terazisini bükeyim. sırf çocuk sevicem diye kırkından sonra çocuk doğurup o çocuğu otuz sene sonra 80 sene önceki devrin mahalle baskısına köle etmeye çalışan insanın beynini sikeyim. oh rahatladım.
instagram'a giresim gelmiyor bu günlerde. Millet yine tatillerde, deniz/kum/güneş temalı fotoğraflar yüklemiş. Moralimi bozdu şerefsizler. Resmen facia!

Corona var, sağlıklı yaşıyorum diye teselli ediyorum kendimi!
Kuşları çok ama çok seviyorum. Eğer kuşlar olmasaydı hayat çok sıkıcı ve renksiz olurdu.

Kuşlar gözle görülebilen melekler bence.
7 senedir sözlüğe dönüp dönüp silik hesaplarıma selam çakıyorum. Buralar neden hep 7 senedir dutluk arkadaşlar, ne zaman değerlenecek bilen yeşillendirsin.
off yeter ulan yeter diye bağırasım var.
2 gün önce tekel önünde bir abiyle oturuyoruz. Saat akşam 10 sularında. Biri geldi içeriden bira aldı dayı sen içiyo musun diye sordu adam dedi ki sağol ben oruçluyum.
https://www.youtube.com/watch?v=8Sm5bW2SKFc