bugün

stresten çılgınlar gibi kilo verdiğim, 47 kiloluk bir insan parçası haline geldiğim ve uyumadan yaşamayı öğrendiğim bir dönem. pencereden mis gibi hava girerken içeri bugün klinik yok diye göz kapaklarım özgürlüğünü ilan ediyordu. hep bir ağızdan: "öğlene kadar yaşasın özgürlük!"

ve o an... 08:38. telefonumdan ilginç sesler çıkmaya başladı, masada hareket ediyordu üstelik! paranormal bir olay gibi dehşet içinde telefona bakarken ne olduğunu algıladığımda birinin beni aradığını anladım. isme bakıp algılamam birkaç saniyemi aldı ve "s.ktir hasta!". evet sevgili hastam yememiş içmemiş, uyumamış uyutmamış beni bu saatte arıyordu. o an dedim ki erkekliğin onda dokuzunun kaçmak olduğu ülkede hekimliğin de onda dokuzu uyuyamamaktır.

şimdi uykusu kaçmış bir sözlük yazarı olarak sözlüğümün başındayım, göz kapaklarım ise ilk isyanda özgürlük bayrağını bırakıp kaçtılar. vay şerefsizler...
Her adım bir çığlık.
Her çığlık bir yitiriş.
her yitiriş biraz daha ben.
Dün her sey Hayal ettigim gibiydi. Umarim bugünde öyle olur yarin da...
lise sonda platonik aşık olup 3.5 yıl gözümün ondan başkasını görmediği kız evleniyormuş sözlük. dün öğrendim. içim bi garip oldu. genelde ben kavgalı ayrılırım eskilerden, ama bu kız çok delikanlı kızdı. asla sevgimi kullanmadı, egosunu tatmin etmedi, saçma sapan bahanelerle beni uzaklaştırmaya çalışmadı, hislerimin karşılıklı olmadığını dürüstçe söyledi. umarım mutlu olur.
doğuştan uykusuzum.
ama sabah 7 de kalkmak ne arkadaşım. sonra da uyuyamıyorum.
başıma ağrılar giriyor, günümden bir şey anlamıyorum.
Nedir bu insanların yeni tanıdığı kişilerle ilgili sahip olduğu yetersiz verilerle onun hakkında sen şöylesin böylesin şeklinde yorum yapma merakı? Bir psikolog olduğum halde insanlarla ilgili bu tarz yorumlar yapmaktan kaçınırim herzaman. Herkes karşısındakiyle ilgili yorum yapmadan bir kendine baksın lütfen. Sizin çok futursuzca, iki konuşmada karşınızdaki insanla ilgili vardiginiz kanı sonucu yaptığınız yorumların gerçeği yansitmayacaginin farkında olun biraz. Çok okumak ve bilgili olmak paha biçilmez birşeydir fakat insani yönünüzu gelistirmediginiz, önyargılarinizdan kurtulmadiginiz ve edindiginiz bilgileri davranışlarıniza yansıtmadiginiz sürece beş para etmez. Hiçbirşey gerçekten insan olmanın üstünde değildir.
Hayat bu,
nerden vuracağı belli olmaz..!
belki bir sevgilin vardır, ayıptır söylemesi ama...
hala hasretim sana, hem de içim yana-yana...
şimdi burda olsan, sıkı-sıkı sarılsam...
öpsem dudaklarından, son kez kana-kana...
yeni geldiğim bu şehirden gitmek istiyorum. Havası alınmış buzluğa konulmuş 1 yemeklik kıyma poşetleri gibi sıkıştım kokusu birbirine karışan duygularımla, beynim donmaya başlıyor yavaş yavaş.. ne zamanki yemek yapılcak o zaman çözüleceğim. ama bu ıhtımalede itimadım kalmadı.
karpal tünelden ameliyat olan var mı?
hayatım bombok olmaya başladı.elimden gelen bişi de yok.
Bırakma beni korkuyorum...
bu şehri yaşanmaz kıldın ya bana, uykuna huzur vermesin allah.
kıraç-beddua.
amin.
dua edelim sözlük o salak kızla konuşmasın.
şu kalbimdeki acı geçse iyi olacak.
Külfetiyle yoğrulan zamana bak da gül desem, az sabır biraz zaman şarkılar var.
Sabah nasil alarm calmadan bes dk once uyaniorum ki hep.
Sevmek beddua değil sadece dua idi hep onun iyi olduğunu dileyen ve bundan haberdar olmaya şükreden.
bugün benim ikinci doğum günüm sözlük.

kağıt üzerinde 27 temmuz'da doğdum ama, sekiz sene önce tam da bugün çok şükür ki sağlığıma kavuştum ve sonrasında bugünü ikinci doğum günüm olarak ilan ettim.
çalışırken, okurken böyle bir kurulu saat gibi uyanma alışkanlığım yoktu.
ölecek miyim acaba.

her sabah aynı saati aynı dakika geçerken uyanıyorum.
ne kadar geç yatarsam yatayım.
pırsmaya başladım.
Çok uykum var sözlük. Geceyi gündüze, gündüzü geceye çevirmiş durumdayım. Ve bu çok kötü.
Sana kustugumde sen yoktun daha
yokluguna kusmustum.

H.ergulen
1 yıl boyunca hasta olmayı benden başka beceren olamazdı. aferin bana, kutluyorum kendimi.
trip atıp uyumaya gittin ya ben sinirden hala uyuyamadım, uyku tutmaz inşallah.
seni hala seviyorum.