bugün

çok sikik bir hayatım var ve ben bunun için hiçbirşey yapamıyorum. çünkü param yok.
edit: orospu çocuğu neyini eksiledin bunun? senin de sikik bir hayatın var ama paran yok dimi.
haxball oyunu.
şu sıralar havaların baya bir erken kararmaya başlaması.

bir de daha önce mevsimsel döngüyü hiç bu kadar dikkatli incelememiştim sözlük. meyvelerin sebzelerin çıkış ve ortadan kaybolma tarihinden, havaların aydınlanmasına soğumasına, sıcaklıkların düşüşüne artışına kadar hepsini tarihiyle beraber zihnime kaydediyorum. size şu kadarını söyleyim, çok ilginç bir dünyada ve akıl almaz bir düzende yaşıyoruz. incelemeye devam edeceğim, daha döngü tamamlanmadı, yeni bir şey görürsem yazarım.
cristiano ronaldo kadar mutsuz olduğumu.
sefkate ihtiyacim oldugunu. boyle dizinde yatiyim.

beyler.*
eskiden saçlarım daha uzun ve alnım daha dardı. şimdi alnım genişledi saçlarım kısaldı.
bu taş devri'ndeki fred çakmaktaş ve barny moloztaş'ın soyadları türkçe'ymiş ya la? vallahi yeni farkediyorum. *
bazı şeylere artık katlanamıyorum.
anneme mesela. bir aydır görmüyordum, yokluğuna alışmışım. özlemedim sanıyordum ama geldiği akşam gittim sarıldım tepesine atladım. özlediğimi farkettim. ve geleli 3 gün olucak ve ben onun yanında çok durmuyorum. söylediklerine ani tepkiler verebiliyorum. alttan alamıyorum kısacası. ama böyle olmaması gerek ben onu hala seviyorum...
stereo kulaklık minibüslerde kıro müzikleri yüksek seste dinlemekte ısrar eden şoförlere tepki olarak doğmuştur. sesini sonuna kadar dayıyorum ve ancak sağlıklı bir yolculuk geçirebiliyorum.
insanlar öyle şerefsizler ki başlarına gelen her şeyi fazlasıyla hakediyorlar. sonra da mızırdanmayı öyle adet haline getirmişler ki hiçbir cacık olmaz bu insanlıktan.
insanlar çok salaklaştı ve körleşti. doğruyu yanlışı ayırt edemiyorlar.
uzun zamandır sevgili iltifatı almadığımı farkettim sözlük.**
tüm insanlardan nefret ettiğimi fark ettim. kimseyi sevemiyorum. en fazla x insanıyla y aktivitesini yapmaktan hoşlanıyorum.
Bazen okadar aptal davranıyorum ki sözlük lafı illa kaba etimden anlamak için resmen direniyorum. Bu kız tribi olaylarına hiç girmem sanıyordum ama denyoluk yapiyorum .herşey güzelken hop bi lafı tersten anlıyorum moralim bozuluyor karşımdakine bi anda salakça tepki verebiliyorum.tabi sonra köpek gibi pişman oluyorum ama neye yarar yoruyorum insanları.
kişinin yüzündeki hüznü hiçbir makyaj malzemesi kapatamazmış.

insanı güzel ya da mutlu gösteren gözlerinin içinin parlamasıymış, işte gözlerdeki o parlama olmayınca insan bazen kendini güzel bile hissetmiyormuş.

bir dilek: gözlerinizin içi hep parlasın sayın sözlük yazarları.
dünya tarihini biraz dikkatli inceleyince en kötü ve en karanlık devirlerden sonra hep bir "yeniden doğuş" olduğunu fark ettim sözlük.

belki benim şu sıralar bunu fark etmeye ihtiyacım vardı ondan daha dikkatli baktım bilmiyorum ama peki ya rönesans'ın karanlık orta çağ'dan hemen sonra gelmesi? Bu da mı tesadüf?
mücadele anlamsız, türkiye bitiyor.

(bkz: nihal i harcayacaklar matmazel)
sag el yüzük parmagimin tirnagini kesmeyi unutmusum. cok dalginlastim amk.
(bkz: xavier dolan)
(bkz: oha)
uludağ üniversitesi itiraf ediyor diye b.ktan bi sayfa açmışlar sözlük beğenmediğim halde; abone mi oldum bi yerden artık nolduysam deli gibi itiraf paylaşıyorlar , fark ediyorum ki insanlar ayık kafayla yalnızlıktan kafayı yiyor sözlük.
Aksam ve gece yazdigim her entry 2 oy aliyor. biri mutlaka eksi. Bunu farkettim.

otda yazsam eksi bok da. kim takti lan bana?
bezgin bir ruh halindeyim. mevsim değişikliğinden sanırım.
böyle giderse evde kalıcam.
hayata biraz geç kalmışlık...
heyet raporu formunda muayeneyi yapan doktorun isminin en sola yazıldığıdır.