bugün

televizyona bakmak, uyumak, güzel bir kitap okumak.
the civil wars dinlemek.
önüme gelene bağırıyorum.
Çıkıp denizi izlemek, uzaklara bakmak.
kareli kağıt alıp bir dolu bir boş boyamak.
gitar çalmak.
araba kullanmak. dikkat gerektirdiği için sinirlendiğim şeyi bile unutuyorum bazen.
Acaba ne yapıyordum hatırlamıyorum, diye sinir krizi geçirdim. Aşırıya kaçmış olmalıyım ki 2 ağır yaralı bir de hafif yaralı vardı, ben cinnet geçirdikten sonra. işin daha kötü tarafı ise, o kadar hengameye rağmen, sakinleşme yöntemimi bulamamış olmam. Bak yine gerildim arkadaş. Geliyor cinnet. (Şaka maka, sahip olduklarımı düşünmem sakinleştirir beni. ki, kolay kolay sinirlenmem.)
kitap okumak.
(bkz: oommm)
su içmek. zaten bu sıcakta başka türlü sakinleşmek mümkün değil.
kolbastı oynamak. pamık gibi oluyor insan.
öncelikle derin bir 'ya sabır' çekmek.
hani böyle bileğinde bir garip sinir akışı hissedersin ya, o anda ise sınırı aşmış bulunduğumdan hemen ortam değiştirmek.

ama favorim, yastığa koltuğa yumruk atıp sonra abanmak ve bir süre öyle kalmak, böyle yüzüstü. öyle kalıyorum bir süre.
sonra bir arkadaşı arayıp ''çok sinirliyim, sana geliyom ben, anlatırım, kapat!'' demek.

hiç olmadı, etrafta önem verdiğim kırılacak ve hatırası olan nesneleri ayırıp diğerlerini fırlatmak. genelde yine yastık oluyor, ders notları da olur ama tam ele gelmiyor, tercihim değil.
kendimi bir odaya kapatığ estağfirullah demek ve ağlamak.
inek sağmak,
koyun gütmek,
balık tutmak.
yemek yapmak.
Araba sürmek.
ağırlık antrenmanı. ne kadar ağır girip, enerji harcarsam o kadar sakinleşiyorum.
derin nefes, sosyal çevresindeki insanlara sarmak. onlara derdini anlatarak sakinleşmeye çalışmak.
Yürümek, bazen yazmak ve o yazdığım kağıdı ufacık parçalara ayırmak. Evet deliriyor olabilirim.
Balkona cıkmak, ve yurumek, boğuluyor gibi hissederseniz en iyi çözümdür.
atarax icip yatağa yatmak . Pratik yol .
afedersin mastürbasyon.
piyano Çalışmak.
uyumak. ne dert kalır ne tasa.