bugün

öldürmediğim her tek lob beyinli omurgasız için pişmanlıktan kanser olacağım.
Genç yaşımda evlenseydim . Okuyorum okuyorum bitmiyor lanet okul .

Birde kpss var , iş bulabilirim umarım .
mezun olduğum okulu tercih etmek pişmanlıktır benim için. arkadaş ortamım okulun tek katkısıdır bana. neyse allahtan okulu amaç değil de araç olarak görüyorum.
Sevgilimin yalanını yakalayınca siktir git demiştim. Keşke neden yalan söylediğini anlamaya çalışsaymışım.
bu kadar kilo almayacaktım.
her kilo aldığımda amaan siktir et bi ara diyete başlarım dedim.
şimdi vermem gereken 40 kilo var. 10 kilo vermeye üşenen ben nasıl vereceğim bu kiloları?
hep umursamazlığım vurdumduymazlığım yüzünden geldim bu hallere. bok vardı camış gibi yiyecek amk.
31 çekmek.
Şerefsiz, seviyesiz, dersten kaçıp karı kıza bakmaya gitmiş, lise çıkışlarında ona buna dalaşıp terör estiren, zerre kadar kitap okumayan, tarihini öğrenmekten aciz olup "osmanlı şöyle, şurası böyle" diyen sürüyle insan, sol frame'ye karılı kızlı başlıklar açmayı iş zanneden şeresizlerle aynı vatandaşlığı taşıyor olmak.
basıp gidemediğim için pişmanım.
yemeğin üstüne o son hacı baba baklavasını yemeyecektim. çok pişmanım tokluktan ölüyorum.
saymak için niyetlenilen fakat vakit bulunamayan pişmanlıklar.

malum, ölüyoruz, vakit kısıtlı.
bugün (yani dün) kedinin birini uzaklaştırmak için elime aldım, ileri götürüp hafiften atarak bırakacaktım. fakat kediyi biraz fazla sıkmışım galiba, kedi hem canı yanıp hem de korkunca elime tırmaladı azıcık. ben de o anki ruh haliyle kediyi kayaların üstüne var gücümle fırlattım. çok kötü miyavladı. çok pişman olmuştum ama iş işten geçmişti artık, o utançla ve 'kötü bir şey olmuşsa' korkusuyla yanına gidip bakamadım da. o anda insanların ona yardım etmesini o kadar istedim ki... yanında birileri vardı, yardım etmişlerdir umarım ve umarım iyidir. o kediyi sonra görmedim. inşallah ölmemiştir veya sakat kalmamıştır. çok pişmanım. yaratan affetsin beni.

not: istediğiniz gibi eksileyebilirsiniz bu entry'yi.
edit: bu da dahil eksilenen her entryim.
sözlük reddeden reddediliyormuş onu anladım. çok pişmanım sözlük çook.
sözlük reddeden reddediliyormuş onu anladım. çok pişmanım sözlük çook.
Her sevdiğim bayana fazla değer vermek.
daha önceden hattımı değiştirmemek. fazlasıyla pişmanım.
sigarayla çekilmiş bir fotoğrafım olmadan sigarayı bırakmamdır.

not: merak ediyorum. sigaraya başlamak adına daha ne bahaneler yaratacağım.
bazı olaylar karşısında verdiğim ani tepkilerdir.
izmit' e gidip pişmaniye yememek. yiyen arkadaşların pişmanlıklarını görüp ekstradan 999 pişmanlığa daha gark olduğunu bilip, bir de buna pişman olmak.
aman o üzülmesin, aman o kırılmasın diye kendimi üzüp, kırdırdığıma pişmanım ve hala yapıyorum bunu.
Başkalarının doğrularını sorgulamadan kabul etmek gibi bir hata yaptım.ayıplanma korkusu yaşadım.ayıbın insanların çıkarlarına göre belirlediği şeyler olduğunu bilmeden uyulması zorunlu birşey gibi uydum.şimdi bakınca ayıplanan şeylerin aslında hakkım olduğunu görüyorum keşke bir zamanlar kızdığım insanlar gibi karşı koysaydım.daha girişken daha canlı daha mutlu olabilirdim sevgimi utanmadan belli edebilirdim ne bileyim işte öyle hayat ne garip vapurlar filan.
lise tercihleri yaparken rehberlik hocamı dinlemek, evet dinlemek.
hiçbirimizin bir tane pişmalığı olmadığına eminim bence boşuna hatırlamayalım, üzülmeyelim.

xoxo
yetersiz araştırmadan ötürü gelen yanlış tercih. aklımı seveyim aklımı.
atılmaması gereken o napıyorsun mesajını atmaktır.
güncel Önemli Başlıklar