entry'ler (408)

ağır yalnızlık içinde olmak

benim durum, yalnızız dostlar bu gecede.

evet çiftleri görünce üzülüyoruz, mutluluklarında gözümüz yok bir parça da bize gelse şu mutluluk yeterdi...

sözlük yazarlarının itirafları

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır demiş şairin biri, ama yanılmış. Doğrusu yenilgiler bir tufan gibi çöktü üstüme. Benimki de o hesap. Bazen ağlamak gerekir rahatlamak için.. Bu da olmuyor bazen. Acaba hata bizde mi? Fazla düşünmek ya da umursamak mı yakıyor canımızı yakıyor? Kimseye anlatmıyorum, kendi kendine yaşamak durumundayım. Sorsan en mutlu benim. Ben ve ben gibilere selamlar yalnız değilsiniz. Ben de böyleyim.

Sanırım bayadır anlatmadım bir şey burada. Bu kez anlatalım dimi? En azından rahatlarım. Ilk söyleyeceğim şey çok çok uzun bir süredir dua etmiyorum. Zaten önceden de pek ettiğim söylenemez. Çünkü tanrı dediğimiz olduğunun var olsa dahi bize bir gram değer vermediğini düşünüyorum. Hayatımda çok zor zamanlar yaşadım. Bunların bir çoğu hak etmediğim şeylerdi. Hani Tanrı'nın bizim için bir planı varya, beni unutmuş ya da sadece cezalandırmayı seçiyor. Sürekli olarak bir sıkıntı hali mevcut. Pek de yardımı olmuyor. Günden güne de uzaklaştım...
Geceleri pek uyumam güneş doğmadan, bakıyorum bazen abartıp. Sabahın 6 sında yolda insanlar görüyorum. Hepsi telaşla işine gidiyor. Bazen yolda bir kişi görüyorum, çok genç.neyse sonra devam edeyim.

gece 04 00 da ateşlenen sigara

yaktık dert sigarası ama keyif sigarası olmasını isterdik.

sözlük yazarlarının ruh halleri

iç güveysinden hallice.

an itibariyle kalan şarj yüzdeleri

yüzde 65 ve doluyor.

buraya bir de yararlı bilgi yazalım. akıllı telefon kullanıyorsanız laptopu açıp usb bağlantısı yapıp ve son adım olarak laptopu beklemeye alarak uzun süre telefonunuzu kullanabilirsiniz.

31 mart 2015 büyük elektrik kesintisi

her şey şişli etfalde hastanaye sıçan insanımsı ile başladı. o gün anlamalıydık , medeniyeti sıfırlayacağımızı.

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=bz9V6NCCzKA

bu hasretin süresi yok
bir gün sona eresi yok.

mutsuzluğu en iyi anlatan kitaplar

sartre- saplantı.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/w...obukPnmJg&spfreload=1

son şarkıyı çal kemancı gelmeyecek o yalancı.

adını google'da aratan bir ben değilimdir umarım. hastalanmak kötü de yalnız yaşarken hastalanmak çok daha berbat bir durum.

iç ses

Savaşta oldugum sestir.

melosira

11. nesil yeni bir yazardır, hoşgelmiştir.

hallelujah

--spoiler--
love is not a victory march!
--spoiler--

acılar zamanla azalmıyor, derinleşiyor. her sabah neden böyle mutsuz uyanıyorum ben, neden içimdekine söz geçirmek bu kadar zor. neden ben allahım, ben bunları hakedecek ne yaptım?

sevgilisi olduğunu ailesine söylemeyen erkek

mantıklı adamdır, bu devirde kızlar için sevgili değiştirmek, elbise değiştirmeek kadar kolaydır.

tarih

zamanının şartlarına göre değerlendirilmesi gerekendir. eğer böyle yapılmazsa fatih istanbulu neden uçaklarla tanklarla kuşatmadı sorusunun sorulması muhtemel. dün gece de osmanlı tarihinden bir hata gösterildi. ancak tarihini bilmeyen üniversite gençliğinden kanuniye küfür eden twitler gördüm. bu adamlara ne tarihi anlatabilirsin, ne dönemin şartına göre konuşabilirsin. yazık...

sözlük yazarlarının aşk hayatları

Vardı bitti, bir süre olmaz.

sözlük yazarlarından yabancı slow şarkı tavsiyeler

Hallelujah.

dünyaya ikinci kere gelindiğinde verilen tepkiler

(bkz: yine mi).