bugün

Seviyorum bu hayatı.
Dusmanima aci cektirmekten hoşlanmam.

Sadece yapmam gerekeni yaparim.
Sessiz ve sakin biriyimdir.
Yolda tanıdığım herkesle o beni görmese bile gider selamlașırım. Yumuşak hareketle ellerini sıkar gülümser yoluma devam ederim.
Hak uğruna çok fazla emek harcarım. Ama birgünden birgüne kendi şahsım için hiç hesap soramadım. iyilik bakidir kötülükle anılmak asla istemem.
merhametliyim.

Örneğin Sakat bir insan görsem direkt 'oda koşmak yürümek isterdi ama elinden bir şey gelmez' diye düşünür, gözlerim oracıkta dolar.
Düşündüm ve iyi bir huyumu bulamadım. Şaka gibi. Bir insan kendini hiç mi sevmez ya.
Açık sözlüyüm.
Adaletten şaşmamak.
insanların değişebileceğine inanır ve kendimi de daha iyi bir insan olma yolunda değiştiririm. Bununla ilgili birçok entry girdim hatta nickimin böyle olmasının sebebi de bu. Ben o abazan ve kötü niyetli ergenlik dönemimden bu yana, iyi bir insan olma yolunda çok değiştim. Bunu kaçıncı kez söyleyişim bilmiyorum; ama yine söylemek istiyorum:

Şuan beni iyi niyetli, merhametli vb. sıfatlarla tanımlayan kişilerin, geçmişte bahsettiğim gibi bir insan olduğumu tahmin edeceklerini zannetmem.
başkalarının dertlerini dinler, kendi sorunlarımı içime atarım.

acaba kötü huy mu ?
bazen iyi olmam.

bu kadar.
Kendimi övmeyi sevmem. iyi biriyimdir bu benim iyi huyumdur.
sözlük yazarlarının iyi huylarıdır. kendimle ilgili düşünürken aklıma geldi. kötü ya da dönüşmesi gereken yanlarımın farkındayım. ama kendime ve insanlara bütüncül bakmak istiyorum.

ben mesela kendi dönüşümü için çaba harcayan, farklı yollar deneyen, güzelliğe duyarlı , canı isteyince titiz ve incelikli iş yapan birisiyim. insana saygı ve sevgim de var.

realist olmak dünya iğrenç, insanlar zaten çıkarcı demekle olmuyor. insanın aşağılık çok yanı var doğru ama aynı oranda karşısına koyabileceği erdemleri de var. o kadar uzaklaştık ki bu bütünsel bakıştan özledik iyi şeyleri. hadi herkes iyi huyunu yazsın.