bugün

gözlerim düşerken kuytu karanlıklara, kaybolmadan önce seni son kez soruyorum taş duvarlara. duvarlarla konuşmak bazen koşmak gibi arada duraksamak, gediklerinde yankılanmak gibi adının değdiği raylarda koşmak...

sen de koşar mısın benimle yolsuz, sessiz, hedefsiz. duvarlara sorarken aklım hep sigara çıtırtılarında ismini sayıklıyorlar çıt çıt çıtçıt çıt...

sayıklamak, önce tatlı sonra tuzlu sonra tekrar tatlı tekrar tuzlu en son yine tuzlu yemek gibi susmadan, susayarak göğsümden açılarak. sayıklarken sesin sesime değiyor bazen sabahın köründe yankılanıyor bir kar tanesinde ta da kaldırımda tökezleyenlere çarpıyor sesin, bütünüyle senin oluyor.

sen yokken ne sardunyalwr var ne de radyo süt kahve rengi masada artık sadece altından tutulmuş kırmızı kahve kupaları ve kedili yüzüğün var. çekmeceler yasakken süt kahverengi masada ben hep ceplerime doldurdum hayallerimi tıpkı yazın bağrında çatlamış erikleri eteklerine dolduran esmer umarsız çocuklar gibi.

kirpiklerine takılan hiç bir bakışı hazmedemezken gözlerindeki ışıkta yıkandım sabahın 5.45 in de hala tutuşan milyonlarca lamba varken. lambaların sokağında yağan yağmurlarda ıslananlar sadece ahmaklar değilmiş meğer. bazıları var güçlü avuçlarında melekler toplar bazıları var ki onlar; karnına basılan oyuncak ayının "sarıl bana" sındaki yalnızlığı koklarlar.

temmuzdan beri kasımdan öte yastıklar da ıslanıyor artık tuzlu tanelerin sarıl bana serzenişleriyle.

tamam yeter artık ayının karnına basma....
Şu son dönemde okul sayesinde bir çok farklı insanla grup oluşturmak durumunda kaldım ve farklı sosyal gruplara girdim. Ödevlerin öğrettikleri bir yana bu grup çalışmalarının en büyük faydası değişik insan tipleri ile muhattap olmam. Kendi karakterimin eksik yönlerini tartıyorum, çalışan insanların davranış tarzlarını anlamaya çalışıyorum. Şu yüksek lisansın en büyük faydası bu oldu.
yaşanmasa anlatılmaz denilen itiraflardır.

geçenlerde bir yazı okudum tam benlik. yarini, yarenini iyi seç yavrum. itle yatan bitle kalkar.
Gerekirse yalnız kalmaktan korkma, sadece kendine tıngırdat yaşamın telini...
dostun postu eskimez de ederinden fazla değer verdiğin yüzünün astarını çabuk yırtar.

ederinden fazla değer verdiğim, canımı bu kadar çok yakan sen... Beni sevdiğini söyleyenlerin arasında canımı en çok sen yaktın dilerim senin de canın yansın. sana diyecek tüm sözcükler artık kifayetsiz. Hani '' açar mısın telefonu yalvarırım '' deyip af dilemekten başka amacın olmadığını söylemiştin ya. keşke o gün sana inanmasaydım, keşke ne yalancı biri olduğunu unutmasaydım da ahım tutmuş ne mutlu bana diyerek, o kendini acındırdığın mesajları okuyarak bayram etseydim bugün.
son yaptığınla amacın ne olursa olsun başvurduğun yöntem çok karaktersizceydi. ne diyeyim sana kanında var belli ki, böyle olmasa her seferinde aynı şeyi yapmazsın. sana, istemeye gittiğinde filitre kahve yapacak olan meleğin, biricik sevgilin ipu ile mutluluklar dilerim. umarım onu da aldatmazsın ama yok sen onu aldatmazsın hemen hemen aynı kumaştan gibisiniz. aynı bokun laciverti gibi yani.

evet sözlük aylar sonra gelen yani geçen gün yazıp sildiğim enrty sayılmazsa eğer ikinci entry bu. bakalım artık geri mi döndüm yoksa bazı şeylerin acısını çıkarana kadar burada mı olurum, onu zaman gösterecek.
Yorgun ve üzgünüm.
tüm hatalarım; doğrularıma inanmamdan.
6 yıllık ilişkisi 1 yıl önce bitmiş kızla sevgili olunup ciddi düşünülebilir mi bunun kafa karışıklığını yaşıyorum . Ve bu kızı kahve içmeye davet etsem kesin kabul edecek bilemiyorum napılır bu durumda .ilişki konusunda tecrübeli arkadaşlar düşüncelerini belirtebilir seve seve dinlerim.
deli gibi ağlayasım var.
demet akalın dinleye dinleye kariya aşık oldum iyimi.
öyle çaresizim ki aslında sadece aynada zırhımı indirip bakabiliyorum kendime güçlü görünmeye çalışmaktan umursamıyormuş gibi davranmaktan bıktım usandım. niye toplum bizi olmadığımız gibi davranmamıza zorluyor hepimiz kendimiz gibi davransak ya ? olmuyor mu öyle ?
Su son ameliyattan sonra gerizekalı kan degerlerim bir turlu duzelmiyor. Kolesterol ve demirdeki sacmaliga alismistim ama sanirim b12 yerlerde su an. Kimlik, anahtar, cuzdan unutmalarima artık isimler de eklendi. Gunde 9 saat calistigim kizin adini unutup, kizi arayip plan degisti diyemedim. 15 dakika sonra aklima geldi adi. Haftasonu da arkadaslarimi tanistirirken benzer durum oldu. Doktor ve hastane yollari gozukuyor bana galiba.
Üniversite 1. Sınıfta bi keresinde derse sarhoş gidip derste uyumuştum.
Yaşama hevesim yok. Hiç bir şeyden zevk alamayan hayvan gibi uyuyan kocalak götlü göbüşlü ayının teki oldum çıktım.
Kalpsiz dediğim adamın başkasını sevdiğini görünce şansız olanın ben olduğunu anladım.
2.itiraf geliyor uyku tutmadı napayım..doğru insanı bulma konusunda çabalamam gerektiği düşüncesi kafamı sürekli meşgul ederken mühendislikte 5. Yılımı okurken bu yıl da bitiremeyip kendimi ele güne rezil etmekten korkuyorum be sözlük...yani iki dalda da kaybetmekten korkuyorum.. Sahiden hayat neden bu kadar zor ya bilen var mı? Her dalda başarılı olan insanlar bunu nasıl başarıyor bana da tüyo versinler azcık..
itiraf bölümünü bedava psikolog bulmuş gibi hunharca kullanan yazarlara sesleniyorum: Güzel fikir.
Sonunda hep olmak istediğim adam oluyorum galiba lakin bir sıkıntı var, mutsuzum.
bugün derslere neden gelmiyorsun diye sormuştun, hastayım diye geçiştirmiştim. halbuki daha bu cuma sana olan hislerimi açıkladıktan ve karşılığını bulamamamdan dolayı artık yüzüne bakacak cesaretimin de kalmamasından gelmiyorum. bil (bilmemeni) isterdim.
bu saate uyumayıp boş gözlerle bu satırları yazmama sebep olan utansın sözlük.
her an biri gelecekte elimdekj android telefoni elimden alip tutanak tutacak korkusu yasiyorum her gece.
yorulduk dinleneceğimize, bi kahve yaptım. baş ağrısı geçmiyor. tonla video izledim. başım çatlıyor.
yeni telefon aldım cebimde sadece 4 lira bozukluk var hadi hayırlı işler.
Bazı şarkıların Allâh belasını versin.
Önceden en çok vaktimi burada geçirirdim sanırım yine buraya döneceğim.
gaz problemim var, günde belki 100 kere osuruyorum.
Sanırım bir daha asla birlikte olamayacağım biriyle birlikteyim. Ve bu bitince bir daha asla böyle biriyle birlikte olamayacağımı biliyorum. Anam da köyden kız bakıyor.