bugün

iddiadan kazandığım ilk parayı pavyonda iddia bayisinde çalışan elemanla beraber yedim ertesi gün sigara parası istedim.
Güzel başlayan hikayeye güzel bir gelişme ekliyoruz, ellerimizle.
Gücüne sığınıyorum.
Yeni evimiz ve köpeğimizle başlayacak bu hikayede en çok mutluluk ve huzur diliyorum.
mesleğimin 4.yılını çalışıyorum bu yıl. elimden geldiğince hep iyi bir öğretmen olmaya çalıştım. bağırmak, hakaret etmek, kızmak, asıl suratlı olmak, öğretmen masasına oturmak, derse geç girmek vs. vs. bunlar hep kolayıydı.

ben ise hep zor olanı seçtim. öğrencilerim için günde 4 saatimi yolda geçirip hafta sonu dahi "ücretsiz" derse gittim. hayatında hiç sinemaya gitmemiş öğrencilerim vardı, onlarla sinemaya gittim; kaç sefer gs-fb-bjk store'lara gidip forma aldım onlar için. benim yanımda hiçbir öğrencim elini cebine atmadı. çalışma kağıtlarını, fotokopileri vs. hep kendi imkanımla ödeyip sınıfta dersimi işledim. birçoğunun da yüreğini kazandım, helali hoş olsun.

bu saydıklarım ilk 3 yılım içindi. meslek lisesiydi. bir sınıfta 45-50 erkek öğrenciye de 60 erkek öğrenciye de ders anlattım. bazen itişirdik de ama bana saygı da duyarlardı. ne bileyim, genç olduğumdan biraz çocuksu olduğumdan onlara ayak uydurduğumdan severlerdi. arada süslenirdim de, o zaman da ayakta alkışlarlardı, kendilerince güzel bulurlardı.

okul evime uzak diye mesleğimde geçen 3 yılın ardından evime daha yakın bir Anadolu lisesine geçtim. öğrencinin akademik başarısı daha yüksek ama...sene başından beri mutsuzum, bu hafta sergiledikleri davranışlarla mutsuzluğum daha çok katlandı.

r'leri söyleyemediğim için benden yaşça küçük çocuklar benle dalga geçiyorlar. ben bu halimi seviyorum. bir de ingilizce öğretmeni olunca gayet de rahattım, zaten r'lerin çoğu yumuşatılıyor bu dilde...ama öğrencilerim yüzüme karşı dalga geçiyorlar. şöyle desenize, böyle desenize, bakalım bu kelimeyi söyleyebilecek misiniz diye yüzüme bakarak hiç çekinmeden dalga geçiyorlar. sınıfta çoğunlukla ingilizce konuşuyorum ama anlayamadıklarını düşündüğüm yerleri Türkçe anlattığımda ardımdan kelimelerimi tekrarlayıp alay ediyorlar. girdiğim 5 sınıfın 3'üne bu şekilde geçiyor sene başından beri...haftada 16 saat ediyor bu da...bir şey de diyemiyorum, umursamadan devam ediyorum, ama üzülüyorum da hep...

ve...snapchat denen bir site varmış internette. daha dün öğrendim. orada da dalga geçmişler "r'leri söyleyemeyen hoca" , "mal hoca, r'leri söyleyemiyor" demiş biri de...bunların hepsi sadece bu r özürlü olmamdan dolayı...kendilerince fotoğraf vs. çekmişler. o fotoğrafların altına yazılar yazmışlar. bu yazılardan biri de "ne diyo bu yrmm" şeklinde...derste ingilizce konuştuğumdan dolayı bu da...öğretmenliğime ya da kişiliğime bir laf edemedikleri için belki de...tabi bunlardan bir öğrenci sayesinde haberim oldu. gene bir şey demedim. ne diyeyim "benle dalga geçmeyin" , "bana küfür etmeyin" mi diyeyim? ben mesleğimin 4.yılında ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.

ben kendimde bunu bir eksiklik olarak görmüyorum; ama üzüldüm işte gene de...inanılmaz barışığım kendimle bu konuda. hatta iyi ki de söyleyemiyorum diyorum her seferinde.

benim üzüldüğüm şu...başka eksikliğim olsaydı, ne bileyim sağlık sonuçta bizim elimizde değil, Allah'ın imtihanı, ya da bir öğrenci de o sınıfta eksiklik olsaydı, bir engeli olsaydı, onla daha mı sert bir şekilde dalga geçerlerdi? yüzüne karşı hem de...benim üzüldüğüm ailelerin artık vicdanlı, merhametli, allah korkusu olan çocuklar yetiştirmemesi...başka da bir şey değil aslında.

bunu anlatacak kimsem de yok. anneme, babama söyleyemem. o kadar yetiştirip okutmuşlar, emek vermişler. bu şekilde gerek sınıflarda gerekse internet ortamında dalga geçilen bir öğretmen olarak onlarda bir imge oluşturamam. annem üzülür hem...başka da anlatabileceğim kimsem yok; o yüzden buraya yazdım.
Bir kız Var zehra diye , Açılıp'ta konamıyorum ki yanına kanatlarım hapiste , Ne Zaman ona adım atacak olsam cesarettim kafaste. Belki Bir Adım Atıp'ta gelirsen Ekime kadar , Gelmezsen Sikime kadar ! .
Geleceğim bazen, uykudayken sen

Beklenmedik uzak bir konuk gibi

Sokakta bir başıma koyma beni

Kapıyı sürgüleme üstümden.

Usulca girecek bir yere ilişeceğim

Bir zaman, karanlıkta, bakacağım yüzüne

Görüntün doyasıya dolunca gözlerime

Seni kucaklayacak ve çıkıp gideceğim..
Anneme kızıyorum dedeme kızıyorum sonra çok üzülüyorum. dedem abini ara diye 1 saat içinde 5 kez tembihte bulundu ustelik "aradim 10 da gelecekmis" dememe ragmen:/ . annem de olaylari tekrar tekrar anlatıyor sabah anlattin ya diyorum ertesi gün tekrar anlatıyor:/ ve tekrar tekrar tekrar:/
bu geceyi de atlatırsam bana karada ölüm yok.*
lise arkadaşımla nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı konuşmuyoruz. liseden sonra telefonu formatladığımdan numarası silindi. yarın doğum günü ve kutlamak için bir başkasından onun numarasını istedim. birkaç dakika sonra "numarasını vermemi istemiyor" gibi bir cevapla karşılaştım.

içimde bir burukluk. üzülüyorum, yapmayın böyle.
babamdan nefret mi ediyorum onu özlüyor muyum ya da onunla ne derdim var bilmiyorum. öldüğünden beri ona olan kızgınlığım azalmak yerine günden güne artıyor. bir başkası olsa "olm ne kadar kötü olursa olsun babandı lan senin üzerinde onca emeği var bu kadar katı olma" derim ama ben bu cümleler bana kurulduğu zaman hak veremiyorum karşı tarafa. bu durum da beni ziyadesiyle mutsuz ediyor.
Bozuk sandığım bilgisayarım bozuk değilmiş. 2 aydır mal gibi dolapta duruyordu. Dolapta. 2 ay. 2.
rahmetli kemal sunal'ın meraklı köfteci adlı filmindeki bıyıklı hatuna aşığım. o ne güzellik o ne sempatiklik o ne şirinlik. cidden müthiş hatun.

(bkz: gölgen bengü)

https://www.youtube.com/watch?v=Bnz_zlQXWPo
kız olsam burak yılmaz a bakıp masturbasyon yapardım.evet.

görsel
Bu akşam işten gelirken eşimi eve bırakıp bir arkadaşımla buralarda üst düzey sayılabilecek bir bara gittim amacım 2 tek atıp eve uzamaktı neyse girdik ortam güzel herkes eğleniyor bir şekilde derken bir masa dikkatimi çekti, masadaki kadını tanıyorum dolaylı yoldan bir tanıdığımın karısı yani adamla arada bir görüşürüm öyle diyeyim ama masadaki diğer adamı çok iyi tanıyorum buraların piçi bir nevi benim evlenmeden önceki halim gibi abartmıyorum aklı devamlı kadında kızda misali, neyse arkadaşıma bi dakika dedim gittim masalarına iyi akşamlar falan derken masadaki tanıdığım elemana bir işaret çektim sigara içelim der gibi dışarıya çağırdım geldi, aramızda şöyle bir konuşma geçti;

+ oğlum bu kadın ne ayak, ne işin var senin bununla?
- bro düşürdüm işte bu gece sikerim ben bunu!
+ oğlum akıllı ol kadın evli, ulan kocasını tanıyorum ben, bırak bu sakat işleri.
- banane ya, napim kocası sikemiyorsa illa istiyor!
+ valla benden söylemesi

diyip masama döndüm, masadaki arkadaşım meraklanmış mevzu ne diye soruyor, önemli değil diyorum ama içim içimi de yiyor.
Yahu be kadın bu nasıl bir analıktır be şerefsiz, birde tatlı mı tatlı kız çocuğu var. Valla benim moralim sıfır oldu direk eve döndüm.
Unutamıyorum sözlük...
dinler insan uydurmasıdır.

aksini iddia eden insan yarımdır.
sensizde mutlu olabiliyomuşum. gerizekalı.
yıllar sonra okan bayülgen'e denk geldim, okul yıllarımı anımsadım, ne güzeldi,

yaşlanmamış okan, konuklar pasif lakin program izlenilebilir gibi.
görsel

Edit: tek bakınızla mesaj aldığım başlıktır. "hata: entry çok kısa. yazar olabilmeniz için ortalama entry uzunluğunuz 100 karakter olmalıdır."mış.
* sözlüğe yeni üye olduğumda bu başlığı sözlük yazarlarının iftiraları olarak okumuştum. *

* bitter çikolata benim için bir çikolatadan fazlasidır.

* kimle konusursam gözüne bakmaya dikkat ederim, çünkü insanın en güzel yeri gözleridir ve gözler yalan soylemezler.

* yalan söyleyemem. Yalan söylesem kıpkırmızı olurum. Beceremem yani.

* sözlükten çok kere koptum, ama buradaki iyi insanları tanıma fırsatım olduğu icin hep tekrar döndüm sözlüğe.

* şıpsevdiydim yaklasik 3 sene önce bir kızı görene dek.

* kitap okumayı severim, birinin bana okumasını daha cok severim. *

* bazen ben hiç olmasaydım diye Düşünürüm.

* duygusalimdir.

* genelde gülümsemeye çalisirim.

* evde tek olunca tek çorapla gezerim. *

* ders sınav vs tarzi şeyleri kafaya takmam, kafaya takıp beni strese sokanin ağzına sokarim. **

* zall a karşı antipatim var.

* sirf bulaşıkla uğraşmamak için iyi yemek yapmaya çalışırdım ilk öğrenci evimizde.

* kola içmem.

* batakta çok sansliyim, hayatin gerisinde ise çok sanssiz. Oralet paramiz cikiyor sadece.

* kocaman bir kitapligim olsa çok mutlu olurum.

* ikinci el kitap alip okumayi severim.

* karadutlu her şeyi severim. Benim hayallerim karadut kokuludur.

* her insanda tuhaf bir güzellik incelik olduğuna inanırım.

* kaderimi kendimin çizdigine inanmam. Böyle bir sorumluluğu almasam daha iyi.

* bazen hayatıma cok yanlış kisileri soktuğumu düşünürüm.

* tuvaletteyken düşündüğüm tek şey fayans aralarindaki ölçünün nasıl bu kadar düzgün olduguydu.

* nereye gitsem hesabı öderken bir öğrenci diyecekmişim gibi gelir. Yanlislikla bir kafede böyle demistim.

* iyi fıkra anlatırım. Hatta iyi bir fıkra okudugumda telefonla yakın arkadaşlarıma dahi anlattigim olmustur.

* birine işim düşerse - ki bu durumdan hiç hoşlanmam, kendi isimi kendim gormeyi severim.- o işi yapmam amk. Umrumda olmaz. Rahatimdir.

* dünyanın en savurgan insani olabilirim. Bana milyon dolar ver ve bir köşeye cekilip beni izle.

* denizi sevmem.

* okyanusu severim. -yeri gelmişken https://okyanustakitekcanli.blogspot.com blog adresim.

* captain price ben değilim.

* üsümeyi severim.

* bazen cennet manzaralı cehennem zindanında yaşadığımı hissederim.
Akşam yemeği yemeyi unuttuğumu farkettim biraz önce. Açlıktan uyku tutmadı. Bi yarım tost yedim allah affetsin. Şimdi de şişlikten uyuyamıyorum.
Buraya girdikçe sinirleniyorum artık sözlük. Cinsiyetcisiniz anladık, ırkçısınız onu da anladık. Ama azıcık insanlık diyorum? Yok, o da yok yazık.
Butun soylenen yalanlara inandim artik yok diyorum ancak gozumun icine bakarak konusanlara inancam artik.
Çok güzel gülüyor şerefsizim. Yoksa o yamuk dişlerinin gözüme batmamasının baska açıklaması olamaz. Öyle güzel gülüyor ki sanki dişleri inci gibi sıralı.
Bu gece bira içiyorum.
Ulan şu yurtta yaptığımız şakalar yüzünden bir gün çarpılcaz.
güncel Önemli Başlıklar