bugün

Dün akşam üstü zincirlikuyu metrobüste gördüğüm çocuk, ne tatlısın sen öyle. Yanında bir arkadaşı vardı. Şansıma yanyana oturduk bir süre sonra . Bir daha karşılasiriz umarım.

Edit: hâlâ bulamadim. Bul beni artık.
Itiraf edecek hic bir şeyim yok.

(bkz: yiğin mali meydanda olur)
ikilemdeyim.
bakınız yapmayı şimdi öğrendim. (bkz: aha böyle)
bu sözlükte yazmamın ana nedeni yazdığım girinin tarihini görebildiğim için o zamanlarda şu konu hakkında ne yazmışım diye merak edip bakabilme olanağı vermesidir. benim girilerden yararlanan insanlar varsa bu neşelendirir beni tabi ama işin özünde yine kendim için yazıyorum ben.

sözlük benim için daha çok günlük gibi sanki.

itiraf oldu bir de bu giriyi yazarken bu son olsun'u dinliyorum cem karaca'dan.
Genel müdürün arabasını boydan boya çizmeyi planlıyorum sözlük (bkz: )C180.
ne eski halimden eser kaldı, ne de eski halime dönebileceğimi ummamı sağlayan bir şey. hak etmediğim belkide hak ettiğim şeyler yaşadım ama bildiğim tek şey sanırım depresyonla karşı karşıya geldiğim. yanlış kararlar verdim ve cezasını şimdi çekiyorum. tek pişmanlığım kimsenin sözünü dinlemeden bildiğimi okumam. bu yüzden tüm sorumluluğu kabul ediyorum. ezan okunuyor mesela içleniyorum ya da birisi ismimi içli bir şekilde söylesin oturur ağlarım. sanırım zor durumdayım. kısa süreli mutluluklar yaşıyorum ve başarının getirdiği mutlululuk sen yalnız kaldığın an puf oluyor. çok arkadaşa sahibim, hepside iyi insanlar seviyorum ama şöyle bir gerçek olduğunu asla unutmuyorum. herkes herkese bir yere kadar yardım ediyor, fayda sağlıyor. sonra ise kendi işine bakıyor ya da kendi çıkarı için seninle olabiliyor yeri geldiğinde seni ne kadar sevsede. ve sen bu gerçeği bildikten sonra sadece hoş vakit geçirip gülüp eğlenip eğer ki bilgi birikimi varsa hoşça sohbet ediyorsun ama dost olamıyorsun.
Seni ilk gördüğüm anı hafızamdan silmek istiyorum .
öğretmen çocuğu olmak nasıl bir şey hep merak etmişimdir.

düşünsenize babanız bir öğretmen. sizin gittiğiniz okulda öğretmenlik yapıyor ve ayrıca sizin dersinize giriyor. bugün biraz düşündüm de acaba öğretmen çocukları babalarına okulda "öğretmenim, hocam" diye mi yoksa "baba" diye mi hitap ediyor?

kafamı cidden karıştırmıştır.
Sevgili yaptım. Tabi bu yapacağım itiraf değil. itiraf şu; sevgilimin arkadaşına aşık oldum amk. Ama çok güzel lan. Gözler rengarek falan böyle.

Not: sakın çok eksileyip yada artılayıpta beni haftanın en i istatistiğine sokup rezil etmeyin. Zaten utanıyorum. Herkese rezil olmiyim. Aramızda kalsın.
insanda biraz şans olacak. bende o yok.
bugün istemeyerek de olsa birini reddettim. ama mecburdum naapiyim.
bir kıza sevdalanmak zor işmiş vesselam.
sana inanmıştım.
sana güvenmiştim.
Zaman planlaması konusunda sıkıntım var. işlerim var, spora da gitmeliyim.. Fakat ben oturup koreli yukihai kumagai'nin nasıl toprak kap yaptığını izliyorum.
Kücükken kardesime ve bana cikolata cips vs alinirdi. Ben aninda ögütürdüm saf kardesim onlari biriktirip haftalarca bir koseye saklardi. Ara ara gider tırtıklardim , çakal anliyordu arada da yerini degistirirdi zulanin. Sonra bir iki derken bakardim bittirmisim.
evet gün geçmiyor ki memleketteki oçlerden haberimiz olmasın. bugün öğrendiğimiz mevzu şu ki; bu oçler bizleri ankara lastiği ile,elimize sıkıştırdıkları 100 tl ile ya da verecekleri milyarlarca liralık kan parası ile kandıracaklarını zannediyorlar.yıllardır niye cumhuriyet diyoruz? işte cumhuriyet, dinin temeli imiş gibi gösterilen ''şükürcülüğe'' -lakin bu şükürcülük allah'a karşı olan değil kendini ilahlaştırmış birtakım köhne zihniyete karşı istenen şükürcülüğe- karşı anadolu insanını aydınlatacak ve bilinçlendirecektir.cumhuriyet bize ''ölüme karşı sıtmaya razı gelmemeyi'' hakkımız olanı ve emeğimizin karşılığını almayı öğretecektir.
dinimizin temelinde şirke,haksızlığa ve kul hakkına vs isyan olmasına rağmen - kelimei şahadetin önce ''la'' ile şirke karşı gelmesi ve daha sonra allah'ın tekliğini vurgulaması- insanımız öyle kalıplara sokulmuş ki birilerinin lütfedip verdiklerine ''dua'' eder hale gelmiş.

bu oçler aydınlanmaya cumhuriyete hep bu yüzden karşılar. cumhuriyet beyinleri aydınlatacak ve ibnelerin karanlıklarını yok edecek ve bunların tezgahları bozulacak, halk hakettiğini isteyecek çünkü.
son 6 gündür geceleri ders çalışıp sabahları uyuyordum, veya sabahları sınava gidip oradan gelince akşam üstü uyuyordum.

hatta saat 5 de uyuyup gece 2 de kalkıp yemek yiyip uyumalarım da bi meşhurdur benim.

yine öyle bir dönemdeydim. dün gece 2 de uyandım. sabaha kadar ders çalıştım okula gittim arkadaşla kantinde oturduk çalışıyoruz. sınav 3 deydi. saat 14:29 da biz ders çalıştığımız bir anda esra geldi. sınav nasıl geçti diye bi sordu. ne sınavı dedik tabi. uluslararası hukuk demez mi. telefona bi baktım meğer sınav 3 değil 2 deymiş. ulan hadi ben yanlış biliyorum arkadaşım nasıl yanlış biliyor kendimi yerden yere vuracağım.

kalktık hocaya gittik. yok odasında. hadi sınav biteli 5 dk olmuş bi güzellik yapar dedik ama yok. allahtan okulun yanında hastane var gidip direk 'rapor lazım' diyip bi doktordan sağolsun rapor aldık. onu imzalatıp mühürletmek, okula getirip dilekçe sınav programı mühürletme ve onaylatma derken baya bi pas yüzdesini arttırdılar.

sonuç itibariyle en çok çalıştığım ve aralıksız 12.5 saat çalıştığım sınava giremedim.

biri beni silksin lütfen.
Sevdigim cocuga baskasiylayim dedim.
Tamam vurmayin
darlanıyorum bu aralar. kalbim mantığımla savaş veriyor. ben arada kalıyorum.
Osbir cekmeye malzeme bulamadigim zamanlarda tv programlarini kurcaliyorum.
itiraf ediyorum hayattan çok sıkıldım depresif duygu durumum intihara surukleniyorum bu basit bi olay değil derimlerde karmasiklasir.
Biri de çıkıp sen nasılsın desin aqa.
Karsidaki komşu Cok iyi biri. Kadın bi kavanoz salça verdi yok böyle birsey. Tam da kahvaltıda ekmek + cay + zeytin e döndüğüm bir donemde gelen bu salça mükemmel oldu. 5 gündür sadece salça ekmek yiyorum. Makarna alabilsem salçalı makarna yapacagım da survivor yasıyorum suan o olmaz.
5 aydir gormemistim , gecen gun yanina gittim super de vakit gecirdik , besiktastan sarhos sarhos kadikoye gectik vapurla usuye usuye , itiraf ediyorum hic bu kadar eglenmemistim.
güncel Önemli Başlıklar