bugün

Kale anahtar reklamindaki uyuyan bebeğin poposunu ısırmak istiyorum. Evet.
düğün derneğe gidiniz çok güldüm tavsiyemdir. Öncesinde 20dk reklam vermeseler daha iyi olurdu tabi. Protesto için alkışladik filan hepten abarttilar beğendik sanmasınlar mi daha da uzadı reklam faslı.. Filme girmeden moraller sıfır neyse film izledik de moralmiz yerine geldi şükür.
şu an yalnız olmamalıydım.biliyorum.
Depresyon değil, biliyorum.
Çöküntü.
Sebepleri olan kendimce, milyonlara göre değersiz ama benim değerlerime göre bıçak sırtı olan sebepler.
Gerekçe olması için bu yeter. Gerçekten yeter!
artık ben yokum arkadaş, böyle bir sabaha uyanmak, böyle bir geceye dalmak değil emelim.
ben gidiyorum. hayır uzaklara değil.
hiçliğe, yokluğa, bitmişliğe ve tükenmişliğe.
hoş karşıla, ben varsızlığın içinde yaşamayı seçenim.
ben sensizliği seçenim.
hoşkal, zinde kal.
Nerden baslasam diye dusunduren baslik.
Sevgim yüce dağlar kadar
Yüreğimde volkan kaynar
Anlamazsın sen meleğim
Sevdalılar beni anlar...
yav pişman değilim siktir edelim. sadece yapamayacağımı anladım. daha da yapmam. ama pişman değilim.
Bu başlığa şarkı sözü, hele de arabesk sözü yazanlara ayar oluyorum sözlük, öyle böyle değil..
çok çaresizim sözlük makarna peynir pancar karnibahar brokoli mantar ve balık yemekten bıktım, götüm donuyor. Kimse beni anlamıyor. Su diyorum öküz gibi bakıyorlar voda diyorum suyu uzatıyorlar. Söz veriyorum döndüğümde kırmızı et bile yiyeceğim lan yeter
Her şeye en baştan başlamak isterdim. sana kendimi yeniden tanıtmak isterdim.
arkadaşımla ödevleri değiştik, sırf onunla konuşabileyim diye kızın ödevini yaptım evet.
Mutlu olmak icin 3 seye ihtiyacim var.ama kontrollu olmak
Lazim ki bu cok zor napicam bilmiyorum.
Yalnız hissediyorum. Yine.
Buraya uzun uzun yazip, icimi dokmek isterdim. Evet. Ama gereksiz yere sizinde basinizi agritmayayim. Hadi eyvallah.
elalem rüyasında uçtuğunu, kaçtığını filan görür, ben rüyamda yazdığım bi' tweetin rt edildiğini gördüm. mütevazılık mı eziklik mi bilemedim. tamam, rt eden eski sevgiliydi ama ne fark eder? insan bari romantik şeyler görür... rt imiş.. uyu da bir de ff falan gör bari.. maaşallah...
yalnızlıktan ölüyorum. ayrıca niye bütün projenin planlarını ben satın alıyorum ve parçalarını ben topluyorum ?
- annem beni evden "hayırlı işler" diyerek uğurlayınca ben garip oluyorum. o benim üstüme yakışmıyor bence. ben ofis çalışanıyım abi; kasaya parayı koyan ben değilim, kasaya para konulmasına vesile olan hiç değilim. bana iş veriyorlar ben yapıyorum. dükkanda kendi emeğiyle çalışan, kendine kazanan insana "hayırlı işler" denir. kafasında beresi ve sıcacık gülümsemesiyle bakkala denir, müşteri bulup da derdini anca ona anlatan ve öyle deşarj olabilen berbere denir, kır saçlı fırça bıyıklı simitçi amcaya denir. esnafa denir yani. o yüzden ben bir ofis çalışanı olarak* bana hayırlı işler denmesini garipserim. kolay gelsin deseler belki.

- hani bir deyiş vardır ya, victor hugo bizi görse sefilleri baştan yazardı diye, ben de diyorum ki, yazarı beni görse bizim büyük çaresizliğimizi baştan yazardı, tekil olarak. hayatımın neresinden tutsan elinde kalacak yegane konusunda o kadar çaresiz bir durumdayım.

- daenerys targaryen'in dediği gibi; "ileri gitmeliyim, arkama bakarsam kaybolurum." hep bir şeyler oldu, ben arkama baktım ve her seferinde kayboldum. aradığımız cevapların bir çoğu aslında kitaplarda, edebiyatta. nerede aramak gerektiğini bilmek gerekiyor ama. beklenmedik yerlerden, beklenmedik karakterler de size altın anahtarı sunabiliyor.

- kendimi bildim bileli müzik eşliğinde inanılmaz çılgın hayaller kurarım. hiç olmayacak şeyler böyle. o yüzden buna imkan sağlayan şarkıları her zaman ayrı severim.

- yukarıdaki maddeye ithafen, hayalgücüm çalışmaya başladığı zaman ve/veya heyecanlanınca vücudum üzerinde bütün kontrolü kaybederim. benden bağımsız hareket etmeye başlar. ellerimi bileklerimden sallarım, ayaklarımı yere vururum ya da kalkar dolaşırım, kafam alakasız yerlere bakar, bakışlarım değişir... o kadar beynime, düşüncelerime, hayallerime kapılıyorum. çok komik ve rezil bir görüntü oluşuyor kısacası, o yüzden insan içinde hayalgücümü dizginlemeye gayret ederim. bazen ipin ucu kaçıyor tabi, o ayrı.

- dizimag'ın kapanması beni üzdü. şimdi torrente kaldı iş, ona da benim vaktim yok. zaten kapanmasa bile izleyemiyordum ki, bok varmış gibi battlefield 4 üstüne diablo 3 aldım. sor bana pişman mıyım? değilim.

- herkese yüksek lisans yapacağım dedim de, bakalım yapabilecek miyim, alınacak mıyım, sonunu görecek miyim... istiyor muyum? bilmiyorum. kendi ayaklarımın üzerinde bir türlü duramadım ve lanet ediyorum. tek istediğim kendi evime çekilip kimsenin karışmadığı bir hayat.

- burada aslında kalaylı bi serzenişle kapanış yapmam gerekiyor, ama aklıma beni son zamanlarda bunu gerçekleştirmeme yetecek kadar sinirlendiren bir şey gelmedi. bir dahaki sefere artık...

edit: imla.
kendimi felsefik anlamda yalnız hissediyorum. kız arkadaşımla konuştuğumuz konular beni tatmin etmiyor. arkadaşlarımın çoğu ile her an görüşemiyorum. zaten hepsi aynı değil. bende sözlüğe giriyorum ama burada da her zaman aynı durum yok. ya da yazılanlar çarpıtılıyor. şöyle içime işleyen konulardan ya da hayattan** konuşacak kimse olmaması moralimi aşağıda tutuyor.

* 2013 güzel bi yıl oldu; mezuniyet, iş arama, iş bulma falan derken verimli geçti.

* yukarıdaki entry' imde onu çok seviyorum falan demişim; bitiyormuş. Şu an zerrece sikimde olmayan bir insan evladı kendisi.

* anne candır. anneye yanlış yapmayacaktı. neyse, siktir et.

* arada bir bu başlığa içimdekileri dökmek; cidden rahatlatıyor.

* sigarayı bırakmıştım, yine başladım. özlemişim.

* hafta sonu çalışmak ne sikim bi şeymiş. insanlığımdan utanıyorum.

* pişmanlıklarım da var elbet bu yıla dair. Olsun, insanım ben. hata yapmak doğamda var.

* kod yazarken kulaklıklardan çılgınlar gibi death metal yükseliyor ofiste. sesi kısıp türkü dinliyorum. hatta itirafın âlâsını yapayım; geçenlerde yıldırım budak dinledim hehe.

* kukla kız değilmiş. yıkıldım resmen. gıyabında çektiğim osbirler için kendisinden özür diliyorum.

* yeniden doğmuş gibiyim. mutluyum, umutluyum. güzel olacak her şey.

* kardeşiniz artık microsoft certified developer.

* geçenlerde #21885100 şu görseli verebilmek için google' da pique'nin siki diye arama yaptım ofiste. ölesiye korktum biri görecek diye. hayır yani nesini açıklayacaksın. eheh abi ben pique'nin sıkı fanıyım. siki fan.

* yarrak gibi adam karikatüründeki adam gibi olacağım ama;

herkes umutlarının gerçekleşeceği güzel bi yıl geçirir inşallah.

* biraz daha yazarsam hakan taşıyan olacağım.

* napıyoruz ki biz? kendimize gelelim...
bot alınacaksa merrel alın tavsiye ederim. soktuğumun Columbia'sından bi bot aldık iki ayda içi darmadağın oldu. ucuz olsa gam yemem. itiraf gibi değilde biraz şikayet gibi oldu ama olsun.
yirmi iki ay olmuş hala dün gibi, kapıdan içeri süzülüp de beni dağıtman. unutmayacağım sanırım.
4 ya da 5 yaşındayken özenip anneme maden suyu aldırmıştım bakkaldan. içemeyip içine şeker atmıştım. keşke hala o temiz çocuk kadar saf kalabilseydim.
intihar etmeyi çok merak ediyorum. sanırım bu meraktan ölecem.
Zaman, dursa keşke * .
bu gün yine uyuyamadım, kaçıncı itirafım bu bilmiyorum. aslında uyudum ama 4 gibi yine kalkıp sigaramı yaktım, bir sözlüğe uğramak istedim ne var ne yok derken eski günler aklıma geldi bir başlıkta. gerçekten zor günler geçirmiştim, çocukluğum dolu dolu olmasına rağmen bir sebepten dolayı bana parayı bir zaaf olarak göstermişti.

kişiliğin temelleri çocuklukta atılır ya işte bende de aynısı olmuştu. itirafım şu aslında çok fazla para harcıyorum, eskiden bulamadığımdan hep içimde ki bir ukte olarak kalmıştı. şimdi nedense elime geçen her parayı anında harcıyorum. bir sorun atlatmam gereken bir sorun.

velhasıl genel olarak hayatımdan memnun olmamla beraber dün bir bayanla tanıştım, tanımaya değer bir insan olduğuna karar verdim, yarın bir teklif sunacağım, ders notları karşılığında bir adet kayfe bol köpüklü.

dünya dönmeye devam ediyor, acılardan ve o kötü ruh halinden insan kurtuluyor, geçmişteki yaralar iyileşiyor, pek kayda değer bir şey olmadı aslında yinede yazmak istedim, teşekkürler sözlük bir nevi huzur kaynağımsın ne kadar sana trollük yapsam da. sabah ezanı okundu uyumaya çalışacağım, rüyamda kıyameti görmüştüm, ardından şaka yaptıklarını söylediler. inancım yok kıyamete aslında ama insanın içinde de bir garip duygu oluşmuyor değil hani. *