bugün

kaç zamandır yeni bir haftanın başladığını, ben sayfasından anlıyorum.

Giriyorum "bu hafta" girilen entry olarak 0 yazıyor. Hmmm pazartesi olmuş demekki.
itiraf ediyorum;
ben birbilgisayar korsanıyım
*orta okulda her gece yatmadan önce program hazırlardım. ertesi gün uymak için. program da genellikle 1 saat matematik çalışcam, bir saat tv izlicem şeklinde olurdu. ulan her gece yaptım bir kere bile uymadım. yaparken çok zevkli oluyordu. ama sabah bir türlü uyguluyamıyordum. böyle mal gibi defalarca yaptım ama nasıl olduysa sonunda bırakmışım.** ulan ne malmışım be. ama ders çalışmayı planlamak ders çalışmaktan daha zevkliymiş benim için o zamanlar.
sözlük, her sabah işe 7.30 da gelip, işime erken başlayacam diyip diyip yine 9 da geliyorum. msn, sözlük ve bloglar derken saat 11 oluyor öğlene kadar hiç bir iş yapmadan öylece nette dolanıyorum... çok günlerim böyle geçiyor ki artık iyice tiksindim kendimden sözlük.
bu tiksintinin nedenlerinden biri sen olmasına rağmen bu şikayeti de sana yapıyor olmak ayrı bir ironi.
bugün benim doğumgünüm sözlük.ve itiraf ediyorum tüm sevdiklerim benden uzakta.yalnızım be sözlük.zaten hala çaylağım.on entry bile giremedim,ne yazacağımı bilemedim,bu yaşıma yazar olarak giremedim...
beni bir kez uzaylılar kaçırmıştı ama dalga geçerler diye kimseye söyleyememiştim. yok yok deli falan sanacakları için değil. pek gelişmiş bir ırk olmadıkları için halıya sarıp öyle taşımışlardı beni gemiye. havalı değildi yani.
gemi karaköy iskelesindeydi bu arada.
hala işte budur diyenim olmadı.
sakallarımı kesmektan nefret ediyorum. ama işim gereği hergün traş olmak zorundayım. kesmek istemememin sebebi kesinlikle tembellik falan değil.

yani şöyle anlatayım;

sakalsız yaşım: 18 bilemedin 19
kirli sakallı yaşım: 27 bilemedin 28 (gerçek kemik yaşımdır ayrıca)
top sakallı yaşım: 23 bilemedin 23,5
mağara adamı gibi sakalı yaşım: 21 bilemedin 22

yani anlayacağın sakalsız halim fena ama sakal miktarım artınca tekrar gençleşme başlıyor. valla bak. bu benim tesbitim değil etrafımdakiler öyle söylüyor. ben de katılıyorum.
itiraf ediyorum yazdıklarınızın çoğundan anlamıyorum!
düşündüğüm ne varsa bir kağıda yazmadan rahatlayamaz hale geldim.

yani anlayacağın sözlük.
bir kitap okudum hayatım değişti.

(bkz: bir yılbaşı öyküsü)
sözlükte aylardır yazar olmama rağmen, ilk defa cidden bir itiraf yazdığımı itiraf ediyorum...
bana değer verdiğini sandığım bir insan tarafından msn denen şeytan icadında engellendiğimi anladım bugün sözlük.
üzüntüden çok şaşkınlık içindeyim bir de saf yerine konmanın acizliği gibi bir duygu dolanıyor kafamda da, kalbimde de!
öyle fazla konuşan, rahatsız edici, anlayışsız biri de değilim ki; ne oldu anlamadım. neyse kimsenin keyfinin kahyası değiliz ben boşverdim, sen de boşver sözlük... *
itiraf ediyorum sözlük; ilgi manyağıyım. herkes beni sevsin istiyorum, değer verdiklerim değer versin istiyorum. ama iş davranışa gelince beni çok sevenlere ilgi gösteremiyorum, bana karşı sevgilerinin azalmış olduğuna inandıklarıma ilgi gösteriyorum. sonra vicdan azabı duyuyorum, sonra sevilmiyorum deyip bunalıma giriyorum, sonra herkesi boşverip bana ulaşmalarını engelliyorum, sonra başa dönüyorum... *
son açtığım beş başlığın sözlüğe yeni adım atmış yazarların nickleri olduğunu farkettim.

310 * başlık vermişim bu sözlüğe ama son beş başlık nick olunca biraz hüzünlendim. gerçi yeni yazarları farkedip onların başlıklarını açmak hoşuma gitmiyo değil ama yine de hüzünlendim. sıçmakla başlık açmak arasındaki ince farkı yakalamayı hedeflemişimdir hep.

yeni başlık için ilham bekliyorum . hıııımmmmm...
insanların birbirleriyle olan çekişmelerini bir yere kadar anlayabiliyorum ama meyveler arasında ki çekişmeyi bir türlü anlayamıyorum. şöyle ki;

elma - armut ile
kavun - karpuz ile
erik - kiraz ile
portakal - mandalina ile

hep bir yarış bir kıyaslanma içindedir. onları bu hale getiren insanlardır ama neden var böyle bişi. neden kavun karpuzla kıyaslanır da vişneyle kıyaslanmaz mesela...

ayrıca hem kavun hem karpuz seven insana pek rastlamadım ben.* şöyle diyaloglarla çok sık karşılaştım ben meyve ikramında bulunan misafir gezmelerinde.

+ çisem kızım karpuzunu yememişsin.
- sağol ayşen teyze ben karpuzu pek sevmem. kavun severim ben.

iyi de ne alaka. karpuz sevmiyon tamam da kavun sevmen ne alaka onu pek anlamadım.

lan canım karpuz çekti...
itiraf ediyorum, hiç eksi oy vermedim.
itiraf ediyorum...

düşük cümle kuruyorum.
limon tuzu diye bişi varya hani. şöyle küçük paketlerde satılır irili ufaklı buz kristallerine benzer bir yapıdadır hani.
yemeklere, turşuya falan katılır ekşi bir tat versin diye ya hani.

işte ben onu emerek yemeğe bayılırım arkadaş.çocukluğumda keşfettim bunu. annem bamya yemeği yapıyordu hiç unutmam. masanın üzerinde unutmuş .aldım en küçüğünden bi tane attım ağzıma. o gün bugündür bağımlısıyım.

evde yalnız kaldığımda açarım dolabı. gözüme çarptığı anda bitmiştir artık. alırım paketini .içlerinden en büyüğünü seçerim artık. hooop başlasın cümbüş...

of of of. bu ne mayhoşluk bu nasıl bir zevk. lan mide ülseri olmam yakındır.

valla anlatırken ağzım sulandı.salyalarım klavyenin üstüne düştü düşecek. gidip alacam bi tane daha... dayanamam...
sigaramın bittiğini farkettiğim anda daha önce herhangi bir sebepten dolayı yarım bırakıp attığım/söndürdüğüm sigaralar aklıma geliyor. allah yokluk içinde bırakmasın.amin. *

edit:güzel arkadaşım bunun neresini eksiledin?
tamam senin baban philip morris se eyvallah.
bulaşıkları yıkamadım, yalan söyledim. ****

edit: bulaşık makinesinin bir faydasını görmedin lan. *****
karnım çok acıktı sözlük ama çok üşeniyorum yemek yapmaya. tam dayaklık biriyim ben.
itiraf ediyorum;
o kadar açım ki, hamam böceği kızartması bile yiyebilirim.
(bkz: çıtır çıtır)
(bkz: hor görme garibi)
ben seni anlamıyorum sözlük,

ne garip insanlar barındırıyorsun sen.

görünürde cancişler yani biz, huysuzlar-ayarcılar ve sırf seks başlığı giren abazanlar var. bir de etliye sütlüye karışmayan ekip var onlara bir şey demiyorum zaten.

ama gerçek bu değil...

o abazanlara laf atan canciş yalakalığıyla suçlayan huysuz grubu çok enteresan. önce gelip nick altı girip abazanlara gönderme yapıyor cancişlere saldırıyorlar. akabinde özel mesajdan özür dileyip canciş kunciş muhabbeti yapıyorlar???... hangisisin be adam? dürüst olsan ayarın başım üstüne. artık cevap da vermemeye çalışıyorum zaten ama sen gel nick altından söv sonra durduk yere özür dile? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! o aşağıladığın sözlük abazanları var ya, en azından dürüstler. senin gibi sahtekar değilller. elaleme şov yapacaksın bak cancişlere saldırdım ben abaza değilim. sonra özelden gelip salya sümük msn isteyeceksin. bu mudur? burdan ilan ediyorum o itlerin kulaklarına sokulmak istenen hep saldırılanlar var ya. bluevelve olsun, ntv muhabiri olsun, hayat beceriksizi olsun... ben bu adamların birinden bir seviyesizlik, bir terbiyesizlik görmedim. o nickaltı saldıran ben abaza değilim diye böğüren sonra da özel mesajla yalakalık yapan adamcıklar sakın bu yazarların tırnağı olduklarını zannetmesinler. günah keçisi ilan edilmişler saldıran saldırana oysa işin gerçek boyutuna baktığında o kuyruğu yanmış vahşi hayvan gibi saldıranlar özelden kıç yalıyorlar. bu böyle biline.

canciş boyutuna gelince. bizim birbirimizin nick altına girdiğimiz entryler kime neden bu kadar batıyor? ne yani linkanın calyx'in ya da diğer arkadaşlarımızın nick altını okuma nedenleri calyx hakkında derin bilimsel şeylere ulaşmak mı? okuma kardeşim beğenmiyorsan. orda millet götte ortalama kaç kıl vardır diye başlık açarken rahatsız olmuyorsun da ben bir yazara çok sevimlidir deyince mi batıyor? sana bir şey diyen var mı? de ki vıcık cıvık muhabbetteyiz. sana ne bundan? sana canciş diyen oldu mu? yoksa denmediğinden mi bu kadar hırlaman? bir insan hakkında iyi dileklerde bulunmak, ruh okşayıcı şeyler söylemek ne zamandan beri boktan bir şey oldu? bu yeni jenerasyonun modası mı farklı?

kız olunca yalakalık yapılıyormuş. ulan benim yaşım 28! sözlüğün yaş ortalaması 20. bana mı yalakalık yapacaklar. benim özelden mesajlaştığım insanların neredeyse hepsi abla diyor. benim bu sözlükte öz kardeşim gibi bir tane kardeşim var o da yuricarlione o ayrı. kim bana neden yalakalık yapsın? ben burda insanlara cinsiyetleriye bakmıyorum ki.

bir başka konu da, bir kaç "geriye doğru sivri zeka"lının lezbiyenlikle suçlaması. velet yazmış oraya dildo lazım bunlara diye. sen annenler kız kıza toplanıp gün yaptığında, ablan pijama partisi yaptığında onlara da "vay lezbiyenler sizii, dildo lazım mı?" diyor musun? kız kıza toplanınca lezbiyen mi olunuyor? beyninin yerinde bulaşık suyu mu var anlamıyorum ki? senin ergen sivilcenden patlayan tuhaf fantezilerinin mekanı mıdır sözlük? dildo bence sana lazım sen daha cinsel kimlik nasıl oluşup nerde nasıl yaşanır çözememişsin. dildonu da al git. daha da gelme sözlüğe.

minnacık şeyleri ne kadar büyütüyorsunuz ya. sözlük değil magazin bülteni mübarek. gerçek hayatta tanıyan tanıyor da sizin için ben beş harften oluşan bir nickten ibaretim sadece. birileri beni sevsin "pışpış"lasın diye yazacak olsam tarzım bu olmazdı herhalde. kimseye kötü davranmazdım, küfür etmezdim ve uzun acındırıcı yazılar yazardım. ama beğenirseniz ekime beğenmezseniz kasıma kadar yani...
karnım aç olup, evde de bana kahvaltı hazırlayacak olan annem ya da babam olmadığı için ben kahvaltı etmeden birazdan uyuyacağım. ***

edit: kahvaltı aksama kaldı artık...*
kahvaltımı ettim sözlük, büğün için gezi planlarıma bile başladım hatta.
afiyet olsun bana.
*
dün steve morse'a alenen yazdım.
öpücük attım.