bugün

bazen çok yorgun oluyorum. özellikle okuldan eve dönerken o uzun ve çileli yolda bu yorgunluğum iyice muhabbetlerime yansıyor, sapık sapık konuşuyorum sorularımla cinnet geçirtiyorum yahu. bugün okulda yeni tanıştığım fakat çabuk kaynaştıklarımdan sayılabilecek bi arkadaşımla aramızda geçen diyalog;

evdekises: baban nerde?
arkadaş: tokatta.
e:neden?
a:iş münasebetiyle.
e:hee ne yapıyo orda?
a:baraj kuruyo.
e:hıı.. futbolcu mu senin baban?
a:-hönk- ahahaha
e:biraz sakat iş o yalnız. sadece baraj kurulcağı zaman mı alıyolar kadroya?
a:evet, riskli ama olsun kazanıyo işte baya.
e:o zaman dublör futbolcu senin baban?
a:evet baraj kuran futbolcular gerçek değil onların yerine kuruyo..
e:hee.. hangi takımda oynuyo?
a:tokat belediyespor... hey allahım adamı futbolcu yaptı yaa...
e:hehehe.. neci senin baban?
a:makina mühendisi.
e:hee baraj mı kuruyo?_
a:evet baraj kuruyo hani var ya böyle elektrik üreten felan...
e:benim sevgilim de elekrtik mühendisi alsanıza onu işe
a:hasbinallah...
e:nolcak be alın işte o da kurar baraj nolcak.
a:bakarız veririz üç beş kuruş canım nolcak.
e:sen ara bi babanı, baba sen de okeysen bi elemen alıyorum de.
a:ahah manyak yaa.
kahve yiyebilen, kahveyi çok seven bir insanım.
vay arkadaş ya! insanlar ayrılıyolar sonra barışıyorlar nasıl yapıyorlar yaa anlamıyorum çok kıskanıyorum da ben..bende barışsam bişe olsa ya ne güzel olur..
iki gün önce arabayla seyrederken önüme atlayan bir tavuğu yanlışlıkla ezdim. bağırsakları ağzından fışkırmıştı, durmadım, devam ettim, bastım gaza. özür dilerim tavuk.
süt içerken canım çiğköfte çekti. süt bittiğinde çiğköfte isteğim de sona ermişti.

vücudum bana hangi mesajı veriyor; anlayamadım...
söyleyecek çok sözüm var sözlük. o kadar çok var ki kendime susuyorum artık. ilk defa bu denli kırgınım bundandır kendi zehrimi içime akıtıp yaşama bin kat daha bağlanmam. kırgınlığım diğer duygularımı ilk defa bastırıyor. nefretim, kinim yok ama belki de ilk defa bu denli büyük bir kırgınlık yaşadığımdan daha net görebiliyorum. hayatıma dışardan bakıp içine girdiğimde yalpalamam daha kısa sürüyor. nasıl başa çıkılacağına da bağışık olduğumdan uyumak ve çalışmak bana yetiyor. dünya dönüyor, hayat devam ediyor. kalbin kırılması öyle kolay kaynamıyor.
offf ilk okuldu, liseydi, üniversiteydi dedik hepsini bitirdik tamam kabul.
bugün gidipte dershaneye yazılmak senin neyine. tamam kpss yi kazanmam lazım ama bu yaştan sonra elimde defterle derse gitmek çok koyuyo be sözlük *
hiç birisi için bir şeylerden vazgeçtiğiniz oldu mu?
ben okulumdan, istanbuldaki öğrenci evimden, arkadaşlarımdan, tüm planlarımdan, hayallerimden
herşeyden
vazgeçip onun için memleketime geri döndüm.
şimdi insanlarla konuşmuyorum bile. arkadaş bulmak için çaba bile sarfetmiyorum.
sadece evde oturup onun beni aramasını bekliyorum.
acınası belki, belki çok yanlış, belki de fedakarlıklarımla adımı tarihe yazdırırım.
ama olan şey bu.
tüm gün odamda oturup 20 yaşın tadını çıkartıyorum.
21 yaşıma odamda yalnız bir şekilde otururken gireceğimin farkında varıyorum.
en son 3 sene önce kutlamıştım arkadaşlarımla.
onu tanımadan önce yani.
itirafım budur. tüm yeteneklerimi,zekamı bir adam için bir odaya hapsettim.
kimse bana aşığım diye gelmesin.
evet sözlük gece gece şeytana uydum çok uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım. sinek kaydı tıraş oldum. kendime alışamadım aynaya bakınca bu ne ya. keşke olmasaydım.
"çok acı var, dayanamıyorum."
taşşağımın kıllarını kesmediğim gibi bir de utanmadan duşta onları şampuanlıyorum. sabun neyine yetmiyo mk?? saç mı bu daha canlı ve parlak görünsün?
sözlük dün o kadar lanet olası bir gün geçirdim ki dur sana anlatayım;

okul çıkışı yere kapaklandım;

sonra arkadaşımın evinin olduğu apartmanda asansör beklerken bir teyzeye istemeden çok kötü şeyler yaptım.

ben bir insan artığıyım sözlük itiraf ediyorum.
cumartesi günü seyahat dönüşü Baumax'a uğradık ve oğluma sinek yiyen bitki aldım oradan. Bilimsel adı Dionaea muscipula ya da Venus Fly Trap olan bitkiden... Ya aslında onun da çok ilgisini çeksede asıl kendim için aldım. Hatta ilk sineğini yakalayıp ben verdim. Tuncel Kurtiz'in sesinden seyrettiğim Life belgeselinden sonra kararımı vermiştim ve karşıma da çıktı. Demek ki çok istemişim. Evde yatıp duruyor şimdi. Sonradan verdiğimiz sineklerle birlikte toplam 3 sinek yedi aslında yiyor. Çünkü kapanan çeneleri daha açılmadı.
"Sen uzattığın elini tutmayan ele mi dargınsın? yoksa tutmayacak bir ele uzattığın için kendine mi kızgınsın?"
çok iyi bir okuyucuyumdur.
hele birde kitaba ısınırsam keyfime deyme.
yanlız bir kitabı alıpta birkaç sayfa okursam bitirme zorunluluğu hissediyorum.
arada bana hiç birşey katmadığını düşündüğüm kitaplarıda okumuş oluyorum.
eziyet geliyor, sıkılıyorum.
yinede bitiriyorum.
aksi durumda aklım hep o kitapta kalıyor.
annesin'den nefret ediyorum, yüzünü gördüğüm zaman midem bulanıyor, sinirlerim geriliyor, alt, üst oluyorum kimyam bozuluyor.
bu kadar mı olumsuz enerji alınır derdim bunları bana başkası anlatsa ama oluyormuş gerçekmiş.
herseye vıdı, vıdı etmesi, hayatımıza karışmasın'dan, dominat tavırların'dan çarpık bacaklarını aça, aça yürümesinden, makara çeker gibi kahkaha atmasından nefret ediyorum...
sabah uyandığın'da gırtlağını temizlerken çıkardığı ses bile sinirlerimi bozuyor...
yeter lan siktir git hayatımızdann....
ona aşığım o da bunu biliyor sözlük lakin olmuyor işte neymiş ikizler burcu erkeğiymişim. hay doğum tarihime sokayım sözlük.
hiçbir şeyi sevemiyorum sözlük. her şeyden sıkılıyorum. beni hayata bağlayan bir şey olsun istiyorum ama bunu başaramıyorum. kendini bile sevmeyen biri başkasını nasıl sever ki ?
tatbikat olduğunu kimseye söylemeden mavi kod / mavi alarm veren sevgili hastanemize, yüreğime indirdiği için teşekkürü bir borç bilirim...

olmayan hastaya dualar ederek anons edilen odaya nasıl çıktığımı bir ben biliyorum!
çok özledim sözlük. 2 gün sonra doğumgünü. kutlamalı mıyım diye düşünüyorum. ama o ilk mesaj her şeyi başlatır diye düşünmüyor değilim. kendimi tutamayıp, her gün ağladığımı onu hatırlatan herhangi bir şey gördüğümde kalbime bir bıçak saplandığını, çok özlediğimi söylesem anında evimde bulur kendini. bırakmaz bir daha. ama aynı problemleri yaşamaya cesaretim yok. ağlasam da zırlasam da unutmak zorundayım biliyorum. acı veriyor.
lise ikide beden eğitimi hocamla bizim sınıftan bi kızı okulun kütüphanesinde çiftleşirken yakaladım kızla bi alakam olmadığı halde üzüldüm bi de ağladım iyi mi. *
o kadar düşünüyorum ama bir türlü itiraf edecek birşey bulamıyorum sözlük.
acayip patavatsız bir insanım. işin garibi, dostlarım da bana fazla güveniyorlar. sırlarını söylüyorlar. "yahu söylemeyin" diyorum yine de söylüyorlar. herhangi bir insanla tanıştıktan 15 dk sonra neredeyse tüm hayatını bana anlatmaya başlıyor. psikolog mu yazıyor alnımda anlamadım gitti, mühendis adamım ben, maaşım da iyi.
(not: kızlar mesajlarınızı bekliyorum) *
* beşinci nesil silik yazar madam despina benim. lan dedi diye zalla kafa atmıştım. *
* nişanlım ve ailesi sigarayı bıraktım sanıyor. yalan amına koyım püfür püfür içiyorum hala.

* yatak odasını bana iteledi kayın peder bu yüzden onu sevmiyorum.

* evde olmadığım için geçen gün bana gelen kargoyu bizim bakkal şerife ablaya bırakmış elemanlar. aradı beni koli geldi diye, şaka maksatlı "bombadır o abla aman ne diye aldın" dedim yüzüme kapattı gidip çöpe atmış bulamadık paketi. *
* küçükken yaz tatillerinde köye giderdik şeherden geldiğimiz için köydeki arkadaşlarımız da pek bi saygı sevgi gösterirdi nedense. evcilik oynardık baba hep ben olurdum. tozlu ağan nın elif de anne olurdu. kel tevfik gilin bebeleri de çocuklarımız yapardık onları işe yollardık güya.* annemle babamdan gördüklerimi yapardım kıza. hey gidi günler. çok göttüm lan.

* sene 1989. altıma işemişim bi gece. annem dövmesin diye dümenden ağlamıştım. 22 senedir popom hep kuru tutuyorum artık.

* bi de en sevdiğim film şekerpare. ziver karakterine hastayım. evlenince hanım beni boşarsa sırf defalarca bu filmi izlemekten boşar.

* en sevdiğim bakınız afedersin ama açtığın başlığı sikeyimdir. gerisi önemli değil çekiyorum artı oyu.

* bülent ersoy un bacak arasını merak ediyorum yıllardır. acaba kesip ne yaptılar yerine?
ben bir gerizekalıyım sözlük..
aşık olduğum kadının bugün doğum günü
benim salaklıklarım yüzümden dün kavga ettik
aşık olduğun kadının doğum gününde ayrılmak..
sikiyim ben beni..