bugün

yılbASINDA NiCE YILLAR YAZISINI GÖRdüğünde nays yıllar diye okuyup yarısı ing yarısı türkçe millet iyice mala bagladı diye düşünecek kadar.
ı am hungry.

edit: ıssız bi adaya düşüp yabancı heriflere denk gelirsem açlıktan ölmemek için.
i don't know english.
do you speak turkish?
how are you?
Upper intermediate'tır.
kelime çevirileri %40. cümle çevirileri google translate kadar.
avrupa birliği uzman yardımcılığına hazırlanmayı düşünebileceğim kadar, henüz bir senem olsa da kendime güvenim tam.
derdimi anlatırken advanced,

kitaplardaki betimlemeleri okurken pre-intermediate.
advanced. Ama kime göre neye göre advanced?
hav ar yu.
litle lite advanced.
vatiz tiz...
anlıyorum ama gonuşamıyorum.
- Derdimi anlatacak kadar.
+ Derdin ne?
-I don't speak english

(bkz: cem yılmaz fundamentals)
b2. fakat uygulamada b1.
10 üzerinden 6,5.
ingilizce alt yazılı film izleyebilecek seviyede bi ingilizce. bazı kalıpları bilmiyo olabiliriz ama hemen öğreniyoruz.
B2 bitirdim ama a1 ile a2 arası biyerdeyim büyük ihtimal. Ayrıca lisede bir ünide bir olmak üzere iki sene hazırlık okudum ilkokuldan itibaren de ingilizce görüyorum ve birçok arkadaşda benim gibi ama sonuç vahim bide kıçımızdan osmanlıca çıktı her boku düzelttik ya. Sadece adı olsun diye virşeyler yapmakdan vazgeçilmeden hiçbir faydası olmuyacağını anlamıyolar veya anlamak istemiyorlar. Bilmem kaç senede biz bu çocuklara neden bu kadar saatte ingilizceyi öğretemiyoz diye şura da tartışacaklarına yarım işlere yeni bi tane yarım yamalak iş ekliyolar.
Hayırlısıı be gülüm.
bitti bitti bu kadar.
at yarra seviyesindedir. horse cock, at yarra tabi.
-ne kadar ingilizce biliyorsun?
-derdimi anlatacak kadar.
-derdin ne?
-ingilizce bilmiyorum.
B1. Fakat konuşma seviyesinde A2
fatih terim, shakiradan hallice
beginer beginer.
hav hav hav hav are you
what is your name my friend
where are you from my friend
why why why dont look me
dabulyu dabulyu kom tere..