bugün

beraber içip dağıtabileceğim, arkamı toplarken arkasını toplayabileceğim, dünyanın bilinmedik ücralarına keşfe çıkabileceğim, birey olabilmeyi başarabilmiş, gezmeyi, yaşamayı, sokağı hissetmeyi seven; vicdan ve empati mekanizmasını çalıştırabilen, kriz değil çözüm odaklı olan, farklılıklarını zenginlik olarak kabullenirken farklılıklarımı kendi potasında eritebilen, sürprizi bol ve aşk dolu biri.

bu kişi esmer, sarışın, o , bu, şu fark etmez. her defasında aşktan alev alıyorsa odalar tamamdır bitti.
sürekli aşkla bakan.
sadık.
gözünde güven görebileceğim.
eğlenceli,muzip biri.
Daha tam olarak oluşturamadığım eştir. Ondan uzak duruyorum herkesten. Kendimi bilmiyorum ki ben.
gece 3 te sözlüğe giren sözlük kızı gibi eş. sonra da amaç sorgularlar danalar.
Dürüst

iyi yürekli

Sabırlı

Yardımsever

Fesatlık ve kötü niyet bilmeyen

Cesur

Kitapları çocukları insanları ve doğayı seven

Ve beni de çok çok seven bir adam hayalimdeki.
anlayışlı olmalı...

görsel
Yanimda,kolumdayken hatun gibi yuruyecek.

Merhametli ve anac olacak ki evlatlarimiz da ana babasina yakisir olsun.

Ince belli, guzel guluslu olsun.
E daha ne olsun be olum.

Ha birde kizimizin ismi nurbanu olacak, orda hem fikir olalim simdiden.
(bkz: yıldız çağrı atiksoy)

görsel
Yıllardır biriktirilen penguen ve uykusuzlarıma çöp muamelesi yapmayan, ecük modern fiziğe ilgili, tıp ilmiyle uğraşmasa dahi insan denen canlıya ufaktan merakı olan, ucundan biraz kitap okuma alışkanlığı olan ( fantastik-bilim kurgu dahil), pırasa lahana sevmeyen, ben yemek yaparken yemeğe uygun salatayı yapabilen, bugün ne giyeyim diye bana sormayan ben sorunca cevap veren, eşek şakası kaldırabilen, ola ki burçlara inanıyorsa yükseleni dahil ikizler burcu olmamı ota boka laf arasına sokmayan hanım kızımızdır.

(bkz: waffle sipariş adisyonunda herşeye tik atmak)
Göbeğinin üstünde çay bardağı durmayan erkekler bana yazmasın.
Manevi desteğini benden hiç bir zaman esirgemeyecek bir eş hayal ediyorum. Para bir şekilde kazanılır çalıştıktan sonra. Ama manevi desteği çalışıp kazanamazsın. Yanımda olsun, dışardan gelebilecek psikolojik herhangi bir baskıya karşı beni savunsun yeter. Başka da bir şey beklemiyorum ben. Kulluk vazifelerinden bahsetmiyorum bile, o farz olduğu için kemik kriter zaten.
1.60 - 1.65 arası , ortalama 60 kilo (65 de olabilir) , uzun düz saçlı (sarışın - esmer farketmez) , güzel yemek yapan birisidir herhalde.
Şuan sevgilimdir. Evet. Çok öpüyorum onu burdan.
Borca harca bulaştırma beni hatun der çekilirim.
çocuk ruhlu olacak önce. eğlenmesini bilecek, yeri geldiği zaman da ciddi olmasını bilecek.
sadece bakışarak anlaşılabilecek bazı anlarda. en ufak bir şeyden kavga çıkarmayacak. ayrılalım demeyecek.
huzur ve mutluluk verecek. ama bunlardan daha önemlisi güven verecek!
Kendimin erkek versiyonu.
Yaşanacak her şeyi beraber yaşayalım. insanlara saygı duyan, dürüst ve hayvanları seven bir hanım olabilir. Başka kriterim yok.

Karakter en değerli yüzüktür evlilikte.

Ha bir de annem var ama çok çile çekmiş birisi kendisi. Onu çok çok çok seviyorum. Eşimin annesini de severim. Annelik sıfatını hak eden her anneyi severim. Bunlara hayır demese ne mutlu bir insan olurum.

Karakter olsun da gerisi önemli değil.
kalkık ponçik burun 155-165 arası boy beyaz ten kumral saç iri olmasada sert memeler bok rengi dışında bir göz rengi bunlar istediğim fiziksel özellikler.
şimdilik kısa hayatımda çoktan iki kez aşık oldum ve evlenmeyi düşünebileceğim, böyle bir ihtimal olan üç kişi var. buna rağmen tanımadığım beni tanımayan bir kişi daha var olduğuna inanıyorum. fiziksel özellikleri sadece hayal etmek mümkün ama gerçekten varsa böyle kesinlikle emin olduğum bir şey var:

ne zaman nerede tanıyacağımı bilmediğim bu kişi beni anlayan, olduğum gibi seven, kabullenen, sahip olduğumuz ilişkiye saçma sapan şeylerin girmesine izin vermeyecek ve sahip olduğumuz zamanı birlikte ve bireysel mutluluğa odaklı kullanacağımız, gizli saklı yalan olmadan, çekinmeden, hem ciddi hemde saçma herşeyi paylaşabileceğimiz...

işte böyle biri benim için mükemmel bir eş olurdu. tabi o bilinmeyen kişi için benimde yukarıdaki tarife uymam gerekir ama böyle birini herhangi bir şekilde bulmak çok zor. belki ilerde tanışırım belki de öldükten sonra bulabilirim. inanmak güç biliyorum ama öldükten sonra bir şeyler oldukça kolaylaşıyor. kusura bakmayın pek fiziksel özellik olarak tarif vermedim. taş gibi olsun gerisi önemsiz demek pek bana göre değil. illa sadece fiziksel özelliği için birliktelik istesem, fuhuşla uğraşan bir çok kısrak gibi kadın bol. düzgün bir iş, iyi bir miktarda düzenli gelirin bir kısmıyla bana uygun bir tanesini bulur, devamlı müşterisi olur ve kazancımı artırabilirsem devamlı çalışması için işe alırdım. eğer tek derdim sıcak bir beden olsaydı.
Okumadım.
Ya sen ne yazdın hiç okumadım ben kız olsun yeter diyorum.
"odun alırsan meşeden, dükkan alırsan köşeden, avrat alırsan ayşeden" demişler.
Beni seven bir eş yeterlidir benim için.
Türkü mırıldanacak biri. Kategorize edecek kadar farklı insan yok herkes minik detaylar dışında apaynı. Çok farketmez o yüzden.
Müzisyen olsun. Eş olmasa da olur gerçi. Neyse derin konular bunlar.