bugün

taş gibi bi hatunu arabanın altında kalacakken kurtarmak. ama kendını kurtaramamak. sonra hafızayı kaybetmek. tabi bu hatun da zengin ve sana aşık oluyor. böyle yani.
yalnizlik.
bir göl kenarında, sakin sessiz bir yerde kütük ev tabir edilen cinsten ahşap bir ev. sade döşenmiş bir iç mekan, içinde çeşit çeşit sebzeyi meyveyi yetiştirebileceğim geniş bir bahçe. o bahçenin içinde yaz akşamları bir bardak çayımı oksijeni ciğerlerime çeke çeke içebileceim bir kamelya. küçük bir kayık mesela o gölde balık tutmaya gidebileceğim. yeşilin yeşil,mavinin mavi olduğu sakin bir hayat.
Johny sins olmak.
bir sahil kasabasinda ya da daglik bir alanda ama civarinda mutlaka bir gol bulunan ahsap ve tasla dizayn edilmis ic mekanda antika ve modern cizgiler barindiran varendali merdivenli bir evin icerisinde hayatina es olan ömrüne ses olan ile yasamak oncelikle.evin ebadi oyle olmali ki ihtiyac duyacagin her seyi barindirmali etrafinda mutlaka bir ciftlik evin icinde kedi ve ya kopeklerle birlikte bir insanin mutlu olmasi icin sahip olmasi gerekenlerle dolu bir hayat.sehrin gurultusunden, pisliginden uzak insanlarin iki yuzlulugu cikarciligindan uzak sadece kendin ve sevdigin icin yasadigin bir hayat.ve maalesef hayat sana bunlari verebilmek icin seni son kuvvetine kadar calistiracak, yipratacak ve tuketecek kadar zalim...gercekler kotudur.
edit:imla.
1- güzel olmasa bile tatlı solcu bir sevgili

2-istanbulda iyi bir semtte 2 tane daire

3-piyasası 60bintl'nin üzerinde olan bir araba

4-aylık 2.500 tl gelir

çok mu şey istiyorum amk
huzurlu, şatafatın olmadığı, gerçek bir sevgi-sevgilinin olduğu bir yaşamdır.
Az insan cok huzur orta karar para bolca sevgi.
sevilmek,küçük bir ahşap ev,kedi köpek çoluk çocuk sakin bir hayat.
Allah az verip daraltmasın, çok verip şımartmasın. Zenginlik verirse de infak eden hayırlı zenginlik versin. Bu dünya bir oyalanma mekanı. Sonuç olarak hepimizin ne olacağı belli.
böyle bir orman içinde bir ev allahım ne güzel şey yazarken bile gittim

akademik çalışmalar vs.
sağlığım ve huzurumla kendi evim, kendi işim..
aksamlari donmek icin sabirsizlandigim bir ev, meslegimi hakkıyla icra edebikecegim bir is...
Kendime ait mütevazi bir ev.

Ayağımızı yerden kesecek güzel bir araba.

Geçimimi ve çocuklarımın eğitim masraflarını karşılayabileceğim huzurlu bir iş.

Hayırlı avrat, hayırlı evlat.
Artvin, hopa'da sanırım onunla birlikte ahşap evde yaşamak. Sürekli bir çay kokusu, koşturmasız, sakin. Akşamları sakince rakı içilen, yürüyüşlere çıktığımız günler.
asla sakin bir hayat istemiyorum daha o kadar yaşlanmadım. öncelikle okulumun bitip güzel maaşlı ( devlet memurluğu tercih sebebi) bir işimin olması.

güzel , tatlı öyle fazla büyük olmayan ( temizliği kolay olur) manzaralı bir evim, pembe bir arabam, şişko miskin tatlı beyaz bir kedim olsun. ben öyle geçinir giderim.
(bkz: #17705142)

muhakkak ki eklenecek çok şey var. niye izin vermezler yollarımıza kuş konmasına?*
tam olarak istediğim hayat seninkinin çok çok alt sınırında kalıyor .
Herkes gibi o demiycem sevdiğim olmasın. Beni seven olsun yanımda ben onu sevmesini bilirim. Bide evim olsun küçücük bahçesi olsun ama benim olsun. bahçede oynayan minik insanlar istiyorum.
Benim istediğim olmuyo, beni isteyenle olsun.
istediğim; içimdeki boşluğu dolduracak tutkudur,
ve hayatımın yerine oturmasıdır,
bunların tadını çıkaracak gücüm, sağlığım olsun istiyorum, inancı bütün yaşamak ve haz almak geri kalan zamanımdan.
sakin bir yerde yesillik içinde yaslanmak.
atatürk mason muydu ?- gerçekten ingiliz sömürge valisi olmak istedin mi ? hindistandan alınan yardımları servetin için kullandın mı ?

fatihte çocukluğumda bir kursunda okurken ,kursun kitaplığından kitap okuduğum çok olmuştur.yine elime aldığım bir kitabın sayfalarını karıştırırken ,ilginç bir başlığa gözüm takıldı ,başlık aynen şöyleydi kardeşlerim ;

atatürk mason muydu ?

kitabın yazarı kimdi peki ?

abdurrahman dilipak . dilipak islamcı bir yazardı,iktidarın projelerine çoğu kez destek vermiş bir yazardı (hatta hem siyasi ortak hem de bazı yazarlarla ticari ortaklığı var)aynı kitabında atatürk-ismet inönü kavgasını anlatmıştı ve eklemişti ;atatürk bir komplonun kurbanı olabilir.

bu yazımı ne sıkı siyasal islamcılar için ne de koyu kemalistler (bu tabiri de sevmem zaten ) adına yazıyorum.derdim üstü örtülen gerçekleri ortaay çıkarmak aslında .turgut özal ve kenan evran 'in niye atatürkün vasiyetnamesinin okunmasından kaçtıklarını sanıyorsunuz dostlarım.

neyse biz devam edelim .türkiye cumhuriyetinin başbakanı tayyip erdoğan ne yazıyordu 1980 li yıllarda bir mektubunda ;

"atatürk 'ün koyduğu dinsiz kanunları yıkacağıma ve bir islam devleti kuracağıma ant içerim ."

aslında çoğu siyasal islamcı onun gibi düşünüyordu.siyasal islamcılar arasında atatürkün mason olduğuna dair konuşmalar geçiyordu.atatürk'ün savaşlarda hep geride durduğu söyleniyordu.

2.başlığı da ben atıyorum ;

gerçekten atatürk mason muydu ?

abdulhamit tahta çıktığı yıl osmanlı sınırları içinde yayınlayan 54 gazetenin 47 tanesi yabancı tekelindeydi.2.abdulhamit ne yaparsa yapsınyabancı tekeline son veremiyordu.yabancı tekele son veren isim atatürk olmuştu.peki yabancı tekelini istemeyen bir mason olur muydu ? çelişkiler devam ediyordu....

atatürk bir ittihat terakkiciydi.ittihat ve terakkinin ise yarısından çoğu masondu.arkadaşlarım türk masonların çoğu müslüman olarak doğmuştur ancak sonradan din karşıtı olmuşlardır.osmanlının son dönemlerinde bile 3 mason ünlü mason şeyhülislam vardı.

bakın belgeli konuşuyorum ustalarım ;atatürk 'ün löümünden sonra ingiltete büyükelçiliğinden ankara'ya çekilen telgrafta atatürkten nasıl bahsediliyordu ;

"müslüman olarak doğmuş ancak din karşıtı olmuştur.(din karşıtlığından sadece islamiyeti kastedmiyordu,bütün dinlerden bahsediyor ) doğruluğu sevmiş ve günahtan nefret etmişti.işini iyi bilen istidat sahibi bir askerdi,savaştan nefret ederdi.

evet ,mustafa kemal atatürk dinlerin halkları böldüğünü düşünüyordu,aynı zamanda dinlerin istismara uğratıldığını ve halkların dinler yoluyla bölündüğünü söylüyordu.

nutukta yazdığı ama sonradan kitaptan çıkarılan bir bölümde atatürk tek dünya devleti önerisini sunuyor.bu tek dünya devletinin,tek bir dini olması gerektiğini ve insanlarında bu din etrafında birleşmesi gerektiğini söylüyor.

kardeşlerim biliyorsunuz siyonizminde amacı kudüs merkezli (onlara göre kudüse sahip olan her şeye sahip olur) bir tek dünya devleti kurmaktır.illuminati de siyonizmi ve bütün ideolojileri ,inançalrı kullanarak kölelik düzenini kurmak istiyordu.

hemen şaşırmayın durun daha açıklayacaklarım var yahu.unuttunuz herhalde atatürk filistin davasını daima savunumuştu.atatürkün nutukta yer verdiği tek dünya fikri bir öneriydi aslında,uygulanamayacak bir hayaldi.hayal olduğunu da kabul etmiştri kendisi de.

atatürk 1935 senesinde verdiği emirle türkiye'de ki mason teşkilatlarının kapatılmasını söyler.tesadüf olmasa gerek aylar sonra atatürk (hiç bir hastalığı yokken ) aniden rahatsızlanır ve bu hastalık onu ölüme götürür.ancak atatürkün üstü örtülmeye çalışılan hastalığı "akciğer sirozuydu".halbuki atatürkün son dönemlerindeki karnı şişik fotoğrafları akciğer sirozuyla bağdaştırıldı.maalesef ki benim güzel aydınlarım bir şeyi unuttular;karın şişmesi akciğer sirozunun bir göstergesi değildi.

şimdi geri döneceğim ustalarım ,lozan barış anlaşmasına kadar gideceğim.barış diyorum ama sonra ki yıllarda büyük ayaklanmalar oldu,ingiliz desteğiyle ve hilafet vaadiyle türkiye parçalanmaya çalışıldı,diyarbakır doğu anadolu 'da asilerin yurdu haline geldi .(niye diyarbakır peki )

neyse biz geri dönüyorduk değil mi ? lozan diyorduk galiba .bu anlaşmada konuşulan bir isim var ,ismet inönü.ismet inönünün atatürkün en yakınındaki isimlerden biri olduğu,onu ele geçirmenin kolay olduğu söyleniyor.hatırlayın ismet paşa lozanda süleymaniye adına heyet başkanıydı.zaten iyi tahlil ederseniz 11 kasım 1938 'de hemen apar topar ismet inönünün cumhurbaşkanı ilan edilmesinin sebebini anlarsınız.

1938 yılında kapatılan mason locaları tekrar açılıyor hem de ismet paşanın emriyle .mason olduğu söylenen kemal atatürkün masonlarca kumpasa getirildiği açık,peki neden vasiyeti saklanduı hem de en yakınları tarafından?

gelelim bir başka hikayeye....

yahudiler ispanyadan sürgün edilmişlerdi,isyan ve kargaşa çıkarttıklarından dolayı.osmanlı ise yahudilerin bir kısmını himayesine almıştı ve onları selanike yerleştirmişti.bugün atatürkün doğduğu bölge sabetay sevinin kendini mesih ilan ettiği bölgedir.sabetay sevi 1666 yılında mesihin geleceğini ve gökten ineceğini söyler(sabetay bunu rüyasında görmüştü )

1666 yılında mesih gelmeyince kendini mesih ilan eder sabetay sevi.idam edilirken artık müslüman olduğunu söyler ve idam edimekten kurtulur.sabetayistler bugün gizli olsalarda ha varlıklarını devam ettiriyorlar (örneğin cemil ipekçi sabetayisttir)

atatürkün babasının kökeni sabetayist olduğunu gösteriyor ve hemen belirtelim ali rıza bey bugün bir sabetayist mezarlığında yatıyor,o size tarih derslerinde gösterilen fotoğraf ali rıza bey değil haa !

peki annesi ?

annesi bir yörük türkü mustafa kemalin.her ne hikmetse atatürkten annesinin isteğiyle dini bir eğitim alması isteniyor.bu dini eğitim bir mahalle mektebinde kısa süreli devam etse de,babası oğlunun modern bir ilkokulda eğitim görmesini ister.atatürk mahalle mektebinde gördüğü kısa süreli eğitimden sonra hep babasının çizgisinden gider,dinlere uzak olması biraz bundan kaynaklanır aslında.

soruma dönmek istiyorum canım okuyucularım ;

atatürk mason muydu ?

eğer atatürk mason olsaydı,cumhuriyetin kuruluşundan sonra büyük bir çaresizliğe düşmezdi,sovyetler birliğinden de yardım almak istemezdi.çünkü masonlar(her ırktan,her ideolojiden) bütün zenginlikleri ellerinde bulunduruyorlar.örgütlenmeleri devletlerin her kademesine yayılıyor.

eğer atatürk mason olsaydı ; 1935 yılında mason localarını kapatmazdı ve protestan misyonerlerini denetim altına almazdı.biliyorsunuz doğu ve güneydoğu anadoludaki misyoner örgütlenmelerini gören atatürk ,bu örgütlenmeleri devlet denetimine almak istemişti,unutmayın sakın kardeşlerim benim...

izmirde,işgalde zarar gören camileri tamir ettiren ve bu camileri dua ile açtıran atatürkten başkası değildi.

kardeşlerim soruyorum tekrar size ,atatürk mason muydu ?
(cevabınızı mail olarak bekliyorum,küfür olarak değil )

fakir gazeteciniz-realist boy
platonik aşklarımla dışarıda kahve içip havadan sudan muhabbet etmek ve sonra evde yiyişmek.
siyasi otoriteden, kavgalardan, savaştan uzak bir köy. kendime ve sevdiğime yetecek kadar yiyeceği alabilmemizi sağlayacak bereketli topraklar. bir ev. ne çok geniş ne çok dar.

yalnız kalmak, yazmak yazmak yazmak. çalışmak ekmek toplamak. düşünmek, soyutlanmak, ibadet etmek.

sevmek kadınımı ve sevişmek. her yerde her canımız istediğinde.

unutmak statüyü parayı teknolojiyi.
insanın doyumsuz bir varlık olması sebebiyle ulaşıldığında bir müddet sonra sıkılacağı ve değiştirmek isteyeceği yaşamdır.