bugün

(bkz: Arjantin)
(bkz: Brezilya)
(bkz: Amerika Birleşik Devletleri)
(bkz: Çin)
arabistan ırak pakistan afganistan mısır. bu müslüman ve dünyanın en güçlü devletlerinin birinde doğsaydım keşke. avrupa ve amerikalılar kafir ve çok fakir yhaw.s
(bkz: iran)
isviçredir. italya da olabilir.
(bkz: hollanda).
avustralya olmalıdır. nüfus yoğunluğu az sonuçta. nerde çokluk orada pislikten gına geldi.
eğer doğarken sorsalardı nereli olmak isterdik sorunsalı.

(bkz: brezilya)
amerika veya irlanda iyi olurdu.
Çok şükür eşsiz ülkemiz. Dogdukta.
Anketistanda doğmak isterdim ben mesela ..
şili, arjantin, uruguay.
herseye rağmen yine ve yeniden Türkiye.
Kesinlikle Kanada.Nüfus az,kaynak çok.Erkek az,Kadın çok.Devletin bireye verdiği değer akıl almaz.
türk olmaktan mutsuz değilim ama ülke olarak ingiltere,isveç veya norveç'te doğmak isterdim.
isveç..rakipsizdir gözümde
Herhangi bir iskandinav ülkesidir.
Norvec ingiltere ve brezilyadir.
isveç, finlandiya, izlanda, letonya.
Ne mal adamlarsınız amk. Doğmuşsunuz bi kere daha neyin muhabbetini yapıyorsunuz?

Norveç, Danimarka, isveç he gülüm he.
kemalistlerin ve solcuların kesinlikle türkiye yi dahil etmeyecekleri ülkelerdir. benim için her zaman türkiye dir.
paris sokakları, venedik evleri, fransa, amerika ver elini sevgilim diyar diyar gezelim.
kati surette türkiye. Aksini istemem.
herhangi bir iskandinav ülkesi.
yazarların dünyaya bir daha gelseler doğmak isteyecekleri ülkelerdir. benim için kesinlikle türkiye dir. ama bu başlık biraz anlamsızdır. çoğu yazar iskandinav ülkeleri yazmış misal. eğer o ülkede güzel kızlar filan olmasa, hangi yazar oraya yani iskandinavya ya kuyruğunu titretmeye giderdi? yani bir ülkeyi güzel veya çirkin yapan şey, özünde dağı taşı deresi gölü değil, insanıdır bence. o yüzden bizim ülkede de insan olan insanlar olsa ben eminim, neredeyse bütün yazarlar türkiye diyeceklerdir.
Canını yediğim Uruguay'dır. Ne güzel ülkedir azizim, öyle de yanaklarını sıkıp sevesiniz gelir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar