bugün

ifadesizce duvara bakma eylemi sonrası fermuar çekmek.
eti ete saplamak.
lisedeyeken arkadaşımı kaktüse oturtmuştum aklıma geldikce hala içimde bir yerde birşeyler cızz eder böyle.
karıncaları öldürüp sonrada gömmek. ölüye saygı.
kaplumbağayı ters çevirip debelenmesini izlemek.
bedelli askerlik yapacaklara hunharca ayar vermek .
sinek yakmak, daha sonra küllerini klozete döküp şifonu çekmek.
kediye kafa attım.
kedilerin sürekli dört ayak üstüne düşüp düşmediğini çeşitli yükseklik ve hızlardan yere atarak gözlemlemek.
not: deneyimde yer alan kediler sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmekteler, çoğu çoluğa çocuğa karıştı. hayvansever arkadaşlara selam ederim...
sinekleri cam bardağın içine toplayıp, ölmelerini izlemek. gerçi sineklerin bize yaptıkları daha zalimce ya.. neyse.
liseye gidiyordum,babam kendince iyi bir şey düşünmenin verdiği gururla bana gözyaşartıcı sprey hediye etmişti.Hava erken kararıyor yolda başına bişey gelirse bunu kullan demişti.
Spreyim cebimde okuldan dönüyorum. Nekadar etkilidir diye merak ettim,sonra spreyi cebimden çıkardım ve dedimki karşıma çıkan ilk kediye sıkıcam. sonunda üst geçitte yürürken simsiyah bir kedi çıktı karşıma .Yumşacık bir sesle 'gel pisi pisi dedim'Elimdekini yiyecek birşey sanmış olacakki hemen geldi. ve ben spreyi sıkmaya başladım. Ama dur-durak yok,parfüm gibi sıkıyorum. Kedi ordan oraya atmaya başladı kendini ve üst geçitten aşağı düştü. Aşağı bakamadım bile. Hala yaptığım bu canilikten ötürü kendimden nefret ediyorum.
öğrenci evimdeki karınları sigara külü ile yakmak.tanrım affet beni...