bugün

Yine kötü durumların başını çeken unsurlardan bir tanesidir. aşk konusunu ele alırsak aşık olduğunuz kişiye gerekenleri zamanında söylemediğiniz takdirde başkaları sizden önce davranabilir ve içtenlikle içinizde beslediğiniz düşünceleri zamanında söyleyememe pişmanlığının ardından sitem ve kişinin kendine küfür etmesi durumlarıyla devam eder. * * *
bu durumda tek bir şarkı tüm olayı özetlemektedir.

-eylem aktaş-söyleyemedim.
insanın içine bir öküz oturur ve bu bağlı olarak hareketler çekilmez bir durum alır. kişi içinden geçenleri kendine de söyleyemez karşısındakinede ve sonunda içinden çıkılmaz bir durum söz konusu olur ki bu hiçte iç açıcı değildir.
sinir olduğunuz birine karşı söylemek isteyipte söyleyemediğiniz ya da sonradan aklınıza şeyler varsa, çoğu kez gece uyumaya çalışırken bu muhakkak akla gelir ve sanki o kişi o anda karşınızdaymış gibi kendi kendinize konuşarak içinizi dökersiniz.
diğer anlamı hayatı ıskalamaktır...
daha sonrasında büyük bir pişmanlık ve yıkım yaşamak muhtemeldir. söyleyememek yoktur aslında. söylemek istemek fakat söylememek vardır. çok ince düşünmek, cesaretli olamamak gibi bazı duygu ve düşüncelerin ortaya çıkardığı -kötü- durumlardır. bunların bir de başta yazdığım gibi kötü sonuçları vardır -ki onlar kötünün daha da bir kötüsü oluyor, tavsiye etmem. söyleyin. çok çok fazla ince düşünmeyin, cesaretli olun sonuçta kim sizden üstün... gibi gibi.
an bu andır, gerisi yalandır.
o an söylenmesi gereken öfke veya sevgi sözcükleridir.
sonra söylerseniz bu defa söylediğinize pişman olursunuz.
Söyleyeceğin şeyin, içinde kaldığını hissettiğin anda içini buruk bir hüzün kaplamasına sebep olan olaydır.
(bkz: beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın)
(bkz: geçti borun pazarı sür eşeğini niğdeye)
bazen keşkelere bazen iyikilere neden olur.
adamı kahredendir. gamlanmaya sebep olur. yiğidi gül ağlatır gam öldürürse sonuç ne oldu öldün yiğidim. çok pis öldürür adamı ne demiş rte durmak yok yola devam biz de diyoruz ki susmak yok konuşmaya devam.*
+kaptan Işıklarda inecektim ben.

-Abi zamanında söylesen dururduk geçince söylüyosun.

+yAvas gitsen söylicektik (içinden : skicem şimdi dolmuşunu yaa).
kötüdür. hayat ne gösterir bilinmez ama o son sözleri iyi ya da kötü doğru seçmek gerekir sonrasında hafif bir içine sinmeme durumunda kalırsın.
geceleri uyutmaz, akıla ''acaba nasıl olurdu'' gibi soruları getirir.