bugün

dünyanın en zor oyunu denilen, daha doğrusu dünyanın en gıcık oyunu.
oyun temel olarak super mario konseptine dayanıyor. sadece onun yerine bir kediyi yönetiyoruz.
ama oyun bizi yenmek için her türlü pisliğe başvuruyor efendim.
ama hemen ekleyeylim oyunda canınız hiç bitmiyor -100 oluyor hala devam ediyor.
oyun tam anlamı ile tuzaklarla dolu. yürürken çöken yerden tutun, tepenizin tamamen gizli altın kutuları ile örtülmesi ve çıkamayarak kendinizi atmak zorunda kalışınıza kadar akla hayale gelmeyecek çeşit çeşit tuzağa sahip.
hatta daha ilk bölümden örnek vereyim;
malum mario'da bölüm sonunda böyle tepe gibi bir yere çıkar oradan bayrağa atlarsınız.
daha 1-1'de, önce tam o tepeye çıkarken, tepenize 4 tane yaratık atlar, çok ani oluyor hemen geri kaçmanız lazım.
sonra tepeye çıktınız, atlarsanız, tepeden geçen bıçakvari bir alet sizi biçecek.
aşağıdan veya o bıçağı atlatıp bir şekilde bayrak direğine benzer şeye tutunursanız, sizin kontrolünüz dışında bir sonraki bölüme geçerken kafamıza taş düşüyor gene ölüyoruz.
yapmamız gereken, en tepede iken, önce boşa zıplayarak bıçağı boşa sallatmalı, ardından gerilip koşarak direğin üzerinden geçmelisiniz. sonra düşen şeyden kaçıp, geri dönüp direği tutarak 2. aşamaya geçebilirsiniz. aman ha, direği tutmaz da biraz ilerlerseniz, direk kayboluyor ve sıkışıyorsunuz. gene intihar etmek zorunda kalıyorsunuz.
ha bir de klasik mario'daki gibi 1-1'indeki 3. bacaya girmeye kalkmayın, baca havaya uçuyor.
gene son bir tavsiye, 2. aşamaya geçince, aşağıya inen boruya girerseniz, hava akımına kapılıp ölüyorsunuz. yukarıya gidin ama hemen girmeyin atlar gibi yapıp üzerinden tekrar geri kaçın, içinden yaratık fırlayacak, sonra girin.
bir de girdikten sonra hemen sola kaçın çünkü bastığınız yer çöküyor.

oyun için link: http://www.uploading.com/...BR/syobon_action.zip.html
vista'da sorunsuz çalışıyor, xp için uyumluluk modunu 98 yapmanız yeterli.
oynamadan önce ne kadar pislik bir oyun olduğunu buradan izleyebilirsiniz.
http://tinyurl.com/3kl57p

ayrıca övünmek gibi olmasın ama bu oyunda son bölüme kadar gelmiştim. ama 70-80 kere deneyip geçemediğim için sildim.
sabrına ve yeteneğine güvenen varsa bitirsin.
kendi rekorumu kırarak 0 canla bitirdiğim, gıcık oyun.
dünyanın en pislik oyunudur. sinir katsayısını tavan yaptırır.
üçüncü bölüme kadar gelebildiğim oyun. takıldım geçemiyorum hacı. zor mudur? kesinlikle.