bugün

tamamen atmasyon ürünü olan nickim. bir anlamı varsa ve bunu bilen varsa bi zahmet beri gelsin, ben de öğreneyim.
hosgelmis yazar.
yakında askere uğurlayacağımız yazar arkadaşımız. * *
aslına bundan bi ka ay önce salmamsyon deyip tam hikayeyi anlatmadığım nickm. şöyle gelişti efenim.

günlerden bir gün netteki klaisk şeylerden sıkılıp şöle bi irc yapiim de nostalji olsun dedim. biraz da hareketli bi üyelik falan olsun sağa sola sataşayım falan dedim. amacım iskandinav kız nickine benzer bi nick alıp özellikle arap kanallarında fink atmaktı. tabi aklıma gelmiyordu öyle bi nick, sonuçta çok da fazla iskandinav tanıdığım yoktu, hatta hiç yoktu. msn listemde üstüste gördüğüm iki isim bi şimşek çaktırdı kafada: "sundsvall"(bi futbol takımı ismi, iddaacılar bilir) ve "vasco"(berezilya da futbol takımı ismi). sundsvall vasco sundsvall vasco derken bi baktım kelimeler birleşmiş bütünleşmiş. suunddavaska olmuş. anlamı yok. soranlara bir kır çiçeği ismi diyodum irc'de. yiyen yiyodu. şimdi bu entrymi görmeyen olup da nickinin anlamı ne diyene de aynı şeyi söylerim yine.

bu arada gerçekten böle bi kelime varsa ve anlamı "at yarraanda yaşayan bit" gibi bişeyse bi süre buralarda olmayabilirim.
beşinci nesil görünümlü dördüncü nesil yazar. ayrıca nickinin anlamı "yağmurla birlikte denize düşen ilk yekteranı yiyen tobias linderoth" dur.
aydın ın ilçelerine bağlı köyleri sözlük bünyesine katarak vatanına milletine çok faideli bir iş yapmış 4. nesil...
yurdum köylerini ihya eden yazar kişisi.
sözlüğün kaymakamlıkta çalışan memur kılıklı yazarı.. il özel idaresi gibi köy köy tasnifleyip geçiyor.
sabahtan beri sözlüğe ülkemizin il ilçe ve köylerini kazandıran yazar.
köy efsanesi devam ediyor... bıkmadın mı yazarı.
birilerinin kendisine tematik mode denen şeyi öğretmesi gerekmekte. yoksa çaylak olacak yakında...