bugün

hilmicem'in şampiyon olduğu sezon murat'la yaşadığı aşkı, şimdi de turabi ile yaşadığı yarışma. oyunlardaki estetiği yüzünden sevdiğim bir yarışmacıydı ancak durduk yere hasan gibi bir adama sarması nazarımda bitirmiştir. sebebi de hasan ın ,yanlarında aksesuar olarak taşıdıkları Taner denen elemanı konseyde yazması. e siz keyfi ve hatta kişisel sebeple duygu'yu gönderince sıkıntı yok zaten. ulan smslerde turabi ve hilmicem'den biri birinci çıkmaz inşallah. o zaman görücem ben onların havasını.
himicem turabi ile takılarak oy kaybediyor ama ben himicemin çevresinin böyle ağır abilerden oluştuğunu düşünmeye başladım iyice ki dışardan öyle gözükmüyor ama davranışlar ele veriyor.
umarım bu sefer iyiler kazanır ama bu halk en kötüsünü seçer kesin.

neyse tanım: insan belgeseli.
hakan hatipoğlu, hasan yalnızoğlu, serenay aktaş ve doğukan manço'yu desteklediğim yarışma programı.

edit: birleşme partisinden sonra hakan hatipoğlu, serenay aktaş, nadya hariç turabi ve tayfasını desteklediğim yarışmadır.
all star olmasina ragmen bu sene pek tadi olmaya yarismadir.
Favorim Hasan olan yarışmadır.
seda gidişinin şerefine kaliteli kafa sikiyo. neyse takılsın son bi kez hadi.
Seda gider ayak laf sokuyor. Güzel yapıyor amk.
seda'nın açıklaması, başbakanla görüşme yapan necati şaşmaz açıklamasıyla yarışır. ne dedin apla sen?

hasan'a yapılan ayıptan dolayı, hilmicem'in birinci olmasına sinir oldum. ama smsler atılırken bu durum yayınlanmamıştı. haftaya yine gönüllüler dokunulmazlık kaybederse, oylamanın bu şekilde olacağını sanmıyorum.
Hasan in allahin izniyle finale gelecegi yarisma. Eger turabi yada hilmi gelirse hakatten ayip olur.
Seda git da.Gitte bitsin bu çile ya bi insanı dinlemek ne kadar güç olabilir ? Sınav gibi kız.
siyasete benzettiğim yarışma.

turabi çamkıran rte oluyor mesela. çok ciddiyim. diktatör gibi, dediğim dedik çaldığım düdük mantığıyla kurallar koyuyor. kendisine karşı çıkan kişi isterse çok başarılı olsun, seçim günü, yani konsey günü adını kağıda yazıp kabinesinden şutlamak istiyor. yazarken öyle konuşmalar yapıyor ki halk '' turboooooooooo'' diye bağırıp mest oluyor.

taner özdeş: turabiye hayran biri. "allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var." diyen akp düzce milletvekili fevai arslan'a benzeyen garip bir adam. hiçbir iş yapmıyor. özdeş olan soyadını bile çoğu kişi bilmez ama arada bi turabi'yi pofpoflayan konuşmalar yaptığı için adada kalmayı başarıyor.

hilmi cem intepe: turabinin bir numaralı yalakası... nam-ı değer melih gökçek...
bütün taktikleri beraber yapıyor. turabi onay vermezse adım dahi atmıyor. aralarına nifak tohumu sokmak isteyen paralelcileri - ki bu duygu çetinkaya oluyordu- elbirliği ile haddini bildiriyor ve sürekli turabi'ye gülüyor. çok güzel gülüyor. tebessümünü hiç eksik etmiyor.

nadya : türk değil... selahattin demirtaş'a benzeyen biri. çözüm süreci gibi olayları çözmeye çalışıyor ama kimse bunu iplemiyor. öyle ortalarda dolanıp duruyor. turabi'ye güvenip güvenmeme konusunda hep ikilem içinde ama yapacak bir şeyi de yok. kuzu kuzu bekliyor. beklemek zorunda.

hasan: turabi'nin en sert rakibi. korkusuz cengaver kemal kılıçdaroğlu.
adada ki pirinç yolsuzluklarına, hindistan cevizi ve bade yolsuzluklarına ''dur'' diyen tek kişi ama turabi'nin çevresi kalabalık olunca ve türk halkı hilmi cem ve turabiyi sürekli destekleyip iktidarda kalmasını sağlayınca bir şey yapamıyor. bütün ganimeti turabil'er götürüyor.
siddin sene 1. olamaz.

sahra : turabi'nin bir diğer rakibi. emine ülker tarhan.
turabi kazanmasın diye hasan'la birlik olmaya çalışan zeki bir kadın ama hiçbir şey olmaz çünkü halk turabici.

bozok: bu herif tam bülent arınç... turabi'nin yanındaymış gibi gözükse de aslında kendi imparatorluğunu kurmak isteyen ve ara ara bu açığı turabi ve hilmi cem'e veren ilginç bi adam. şu an için turabi onun hakkında kararsız ama hilmi cem paralelci olduğunu ispatlarsa onu da şutlarlar.

merve aydın : konuşurken dudaklarını büzmesi ve hafif sinirli üslubu ile mhp grup başkan vekili oktay vural'a benzeyen yorulmaz savaşcı. 1. olamaz çünkü halk turabici.

işin özü turabi'nin yandaşı olan taner özdeş hiçbir iş yapmadan hala nasıl o adada kalabiliyor bu düşünülmeli. acun medyanın doktoru bile taner'den daha çok parkurlarda görünürken, sakatlanan yarışmacılara koşup ondan daha çok terlerken, taner nasıl oluyor da hala o adada duruyor bu düşünülmelidir.
işte bu siyaset olayının tek cümlelik özetidir.

güçlünün yanında dur kazan.

doğrunun değil.
Kurdu kuzuya boğduracaklar hasan ı eleyecekler diye çok korkutum ama şükür bu gerçekleşmedi.
(#27131840) arkadaş süper bi açıklama yapmış benzetmeler kesinlikle uymaktadır.
yarı çıplak kadınların koşuşturduğu ahlak dışı yarışmadır. geç saatte yayınlanmalı.
(bkz: survivor seyredenlerin geri zekalı olma ihtimali)
kendilerini rezil etmekteler ki,
insanlar bundan keyif almakta, bu da garip..
seda denen kadın görünümlü çeneden oluşan kişinin atar yapa yapa elendiği yarışma. begüm'ün turabi'ye asrın ayarını vermesi ise yerinde olmuştur. begüm coşar bundan sonra.
Bundan sonra hasan'a oy atacağım yarışma çok net.
daha önceki acun prodüksiyonları gibi kurgu ve danışıklı dövüşten ibaret olan yarışmadır.

yok eğer kurgu değilse birincinin hasan olması (adam sporcunun hem zeki, hem çevik, hem de ahlaklı olanı) turabi'nin de her bölümde ağzı yüzü mosmor bir şekilde dolaşması lazım. fakat efendi adamlardan ölümüne tiksinen halkın medya sektöründeki yüzü olan acun'u az buçuk tanıyorsam hasan'ı birinci yapmaz, yaptırmaz. turabi'yi de kimselere yedirmez.

turabi'yi gömmüş oldum biraz ama hakkını da yememek lazım, adam hem güçlü hem hızlı. sporcunun sadece çevik olanı ve barzonun önde gideni olmasına rağmen gerçek bir survivor aslında.

ayrıca londra olimpiyatlarında sakat ayağıyla yarışı tamamlayıp ayakta alkışlanan ve tüm dünyanın sempatisini kazanan merve aydın da sanırım son 2 senede bütün bu sempatiyi öldürüp helvasını bile yemiştir. tiksiniyorum kendisinden.

not: televizyon izlemiyorum. youtube'tan canım sıkıldığında birkaç bölüm açıyorum sadece. kurgu olduğunu bilmeme rağmen bunu da izliyorum, amerikan güreşi de izliyorum. harbi malım ben yahu, harbi eğitilmezim. hüloooğğğ... *

not 2: bu yarışma ile akp seçmeni olmak arasında bir korelasyon bulunmamaktadır. bulunduğunu iddia eden bana mesaj atsın, üstünde bir şey deneyeceğim *

not 3: diğer ülkelerin survivor'larının yanında bizimkisi pembe dizi gibi kalıyor resmen. üstelik onlarda sms oylaması gibi bir saçmalığa da rastlamadım.
Cirkeflikle dobraligi birbirine karistiran yarismacilarin oldugu yarismadir.
o eski survivordan eser yok simdi. Ah Almeda zamaninda senin icin ne guzel entryler girmistim oysaki! içi geçmiş çürümüş gibi koşman yarışmaman niye? sevgili merve ve serenay sizin sevinmeleriniz serenayin yesleri siz bir aradayken güzeldi genc ergenler gibi gruplaşma niye? özlem dombili kosamaz diyosub kosuyo. sahra diyosun simdi saga sola bulascak susuyo. sadece ayni kalan turabi sanirim ayni zamanda en cok degisseydi denilen. amaan hanimablam survivor ne ya sen onlari gercek mi saniyosun canim?
fazla gerilimli olduğu için eskisi gibi tat vermeyen yarışma. önceden gerçekten insanlar geyiğine gidiyordu. şimdi artık hırs ve bir şeyleri kanıtlama ihtiyacı ile gidiliyor. survivor ertan ve aydın bunun en güzel örnekleriydi.

turabi nin diskalifiye olacağı konuşuluyor. bakalım şöyle bir tanıtım dönüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=j9Pz8jQ2xGM
adam gibi adam turabi dım tıs dım tıs dım tıs .
adam gibi adam turabi dım tıs dım tıs dım tıs .
kazandığı yarışmalardan sonra herkese abidik gubidik saygısız hareketler yapan turabi, bu sefer kaybettiği yarışmadan sonra kendisine aynı hareket yapılınca, aşırı ve terbiyesizce tepki gösteriyor.

ee demezler mi turbo turabiye, madem tonla özlü söz biliyorsun da. "kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma" lafını hiç duymamış mıydın yoksa?