bugün

tek çözüm vardır hepsini öldürüp bir mezarlığa gömelim mezarlık bekçisi onları denetim altına alır. Bunu yapamayacağımıza göre çözüm yolu yok!
türkiye medeniyetine daha hızlı adapte oluntularını sağlayışlayarak. arapça yazı falan yazanı derhal göndericeksin geldiği yere. ya da ışid giyinimlileri. sikerim sizin ortadoğu havanıZı ibneler!
(bkz: sikerek)
gönderelim gitsinler neden denetim altında tutmak için uğraşalım ki. Zaten rahat durdukları yok başa bela olur bunlar.
bu adamlar türkiye'yi bile beğenmeyip başka ülkeye kapağı atma peşindeyken ve bu kadar yayılmışlarken onları belli başlı illere toplamak ancak hayal olur.
çipli tasma takıp uydudan izleyebiliriz.
yunanistan'a iteleyelim.
almayarak.

not: uygun bir yerinden kelimeyi bölerek de aynı sonuca ulaşabilirsiniz.
Ya sen neyine güvenerek kayıt falan etmeden ahır kapısı açar gibi sınırları açıyorsun be kardeşim. Şimdi her yerdeler hangi birini nasıl denetleyeceksin diye serzenişte bulunmama neden olan başlık. Her şey için çok geç.
önce insan olmayı öğrenip, sonra öğretelim gerisi bi şekilde gelir.
sınır dışı ederek.
Malesef geç kaldık arkadaşlar,artık bakteri gibi yayıldılar,heryerdeler.Zaten ülkemize bok atmaya çalışmaları yetmezmiş gibi şimdi başka ülkelere gidiyorlar,yunanistana acıdım lan.Baştan öldürecektik de kurtulacaktık,birinin öldüğünü gördüklerinde hepsi geldikleri yere topuklarını g*tlerine vura vura kaçacaklardı.Malesef bizim insanımız merhamrtli olduğu için bu i*neleri ülkeye aldık ve artık çıkaramıyoruz,ha bide medeniyeti gördüler ya artık savaş bitse de geri gitmezler.Bunları ülkeye almayacaktın erdoğan.
Kamplara giriş çıkışlara süre sınırı koyarak. Yani bir insan kamptan çıkıyorsa geri dönmesi için bir süre olacak ve bu süreyi aşarsa hakkında arama kararı çıkartılacak.

Ayrıca eli silah tutan erkeklerde yalnızca birkaç hafta tutulmalı kamplarda. Siktir olup gitsin savaşsınlar.

Ayrıca başka bir realite; Türkiye'ye mülteci alınmasaydı gelen 2 milyon insandan yüzbinlercesi savaşıyor olacaktı şu an. Ve biz bunları tartışmıyor olurduk belki de.
tutamazsin birsürü kaçak yasayan suriyeli var hangi birini denetim altına alican adam ölümü göze almış bikere.
Gruplar halinde geriye doğru.
sularına şap atalım. üreyemeye üreyemeye yok olup gitsinler.
Suriyeliyseniz size özel bir maaş bağlıycaz şu şubelere kendinizi bildirin deyip onlara bir sürü evrak doldurtup nerede bulunduklarına dair bilgi topladıktan sonra özel bir kimlik çıkartılır ve o kimlikten başkası kullanılmaması gerektiği izah edilir, sonra onlara maalesef verilen maaşa kalife olmadıklarını söyleyerek gönderilir.
Sizi kıliferli toki bloklarına alıyoruz deyip, tırlarla esad piçine geri.
iki yol var. ya avrupa ülkeleri gibi sadece bakacağız ( yani kendilerine özel malları olmayacak, iş yerleri, eğitim hayatları, kariyerleri vb... ) ya da suriye' ye siyasi ve askeri destek vererek iç savaşı en kısa sürede bitirerek ki bu yol çok tehlikeli. bataklık bir yol. onun için ilk yoldan başka çözüm yolu yok. her halükarda suriyeliler zarar gören taraf olacak. gerçi maddi olarakta biz vatandaşlarda artık gına noktasına geldik. halkın suriyelilere artan nefret ve anti-pati' si de cabası. sonumuz hayrola
(bkz: sikerek).
Ortalıkta Başıboş tehlike saçan bütün Gençlerini, orta yaş erkeklerini özel bir birliğe askere alarak. Hem eğitim, hem meslek, hem adam etme birliği.
Kurallara uymasını sağlatmak için birisini kaybedicek birşeyi olmalı. Fakat bu kişiler de oda yok. Yani pekde mümkün değil gibi.
üremelerini engelleyin.
başklarını engellemedik, ne haldeyiz yahu.
Zaten hepsi birkaç yıl içinde ülkemizden gidecektir suriyede ki iç savaş avrupa ülkelerininde canını sıkmaya başladı adamlarda mülteci istemiyor zaten tum yükün yarısını Türkiye cekiyor bence 2 seneye kalmaz anlaşma falan yaparlar esadla.
aslında cevabı fazlasıyla basit. yaptırım. vatandaşınız olmayan ve vizesiz şekilde ülkenize girmiş insanlara sağlık, eğitim, yemek gibi hizmetleri vermek zorunda değilsiniz, tek bir evrak düzenlemeden araba alır gibi dükkan alıp ticaret yapanları bu ülkeden siktir edebilirsiniz, suça karışanı hapislerde beslemek yerine sınır dışı edebilirsiniz, mülteci haliyle sevişip çocuk yapanları ailecek ülkeden sınır dışı edebilirsiniz. kendi vatandaşına göstermediği inisiyatifi suriyelilere gösteren, kendi vatandaşı seyyar satış yaparken arabasını yakalatıp ceza kestirip üstüne birde zabıtaya dövdürten, ama suriyelilere ait kayıtsız dükkanları göz ardı eden bir hükümet varken başımızda, bunların bir çoğu imkansız bununda farkındayız ama olsun. bir hayal.