bugün

Muhalefet tarafından acilen gündeme getirilip uygulamaya konulması gereken referandum. Eğer halk kalsın derse başımıza gelenlerden dolayı kimse suçlu olmaz. Halk kendi kendini sıkmış olur. Yok gönderilsin derse hükümet derhal gerekeni yapmalıdır.
Hayal olan referandumdur. Her seçimde katıksız 1 milyon oy geliyor bunlardan gönderirler mi hiç...
Geçckalınmışbir eylemdir türk nüfus kağıtları çok tan verilmiştir..
Yapıldığı taktirde seve seve "kalsın" oyuna basacağım referandumdur.

Müslüman kardeşlerimizi yarı yolda bırakmayız.Komşusu açken,tok yatan bizden değildir.
Gereksiz referandumdur. Beni başkan yaptığınızda ülkemde böyle boş boş gezip sağa sola sataşamayacaklar. Ya reyisin sarayına dolduracağım hepsini din kardeşleriyle yaşasın reyis diye. Ya da madenlerde gece gündüz karın tokluğuna çalıştıracağım. Beğenmeyen olursa gitmek yok senelerce biz de beğenmiyorduk ama gitmiyordunuz.
gerekli referandumdur. şişli de her mahalle arasında çeteleşmeye başlıyorlar. şişli de bunu yapıyorlarsa başka yerlerde kim bilir neler yapıyorlardır.

referandum sonucunu da peşin peşin yazayım.

gönderilsin: yüzde 98

kalsın: yüzde 2.
ümmetçi akp seçmeninin dahi gönderilsin oyu vereceği referandumdur.
Bu ülke ileri demokratik bir ülkedir.

Halkın kendi sosyo ekonomik kaderini değiştirecek Suriyeli 4 milyon mültecinin kararını halk değil reis verir.

Siz kim köpek gitsin diyorsunuz. Ülkede demokrasi var.
Bence biz kalkalım, oraya doğru gidiyor süreç.
vur tekmeyi seke seke gitsin.
Referandum yapılmasına ne hacet var ki kim istiyor bunları? Ha birde alırken millete mi sordular sanki gitsin diye milletten onay almazlar zaten gitmezler.
Özetle giren girdi çıkmaz.
Rte gittikten sonra bize birakacagi en buyuk mirasi olan ve gelecegimizi tehdit edecek 4 milyon suriyeli nin bu saatten sonra gonderilmesi zor olur zannimca.

Umarim gönderecek bir babayigit cikar ileride. En azindan suriye deki guvenli bölgelere gonderilebilirler.
yakında böyle bir referanduma oy verecek çoğunluk suriyeliler olacağı için çok da anlamı olmayacaktır.

her gün doğan suriyeli çocuk sayısına bakın.
bu güne kadar türk vatandaşlığına resmi veya devlet tarafından geçmiş kişilere bakın

türk toplumunun sayısı her geçen gün ciddi oranda düşüyor. bu konu çok önemli değil. ben milliyetçi ırkçı bir insan değilim. ülkeye gelen/getirilen göçmenlerin eğitim düzeyi bizden bile düşük. ülkeye alınan suriyeliyi bir tarafa bırakın, ülke kendi vatandaşını doyuramıyor. zaten suriyelilerin bu ülkede kalmak istediklerini sanmıyorum. hepsi bir an önce avrupaya kapak atmaya çalışıyorlar. geçiş süreci olarak kullanıldığımız için yıpranıyoruz. bir işçi, uzun zaman da ustalaşır. o zaman içerisinde işe alınan kişiler maddi imkanlar gözetilerek alındığı için bu kişiler suriyelilierden seçiliyor. işveren hem vergiden kurtuluyor hemde ucuz işçi çalıştırıyor. bu kişilerde bir zaman sonra gittiği için arada geçen zamanda iş gücü kaybı yaşanıyor. işe giremeyen, ülkeye faydalı olacak nesil yetişemediği için gelecekte ülke bir sonraki basamağı çıkamıyor. dışa bağımlı hale geliyor. feto olayları ile birlikte zaten ciddi bir kesim yurtdışına kaçtı. ayrıca, gelecek nesilin bu ülkede kalmak istemediğini de düşünürsek ortaya çok ciddi bir sorun çıkıyor. eskiden bu ciddi bir sorundu ama şuan da o sorunun içerisindeyiz. bu saydıklarım her geçen gün artarak devam ediyor.
gönderilmediği takdirde akp önümzdeki seçimlerde iktidarı kaybeder. referandum yapmaya gerek yok, zaten hisler belli. yerel seçimde de gördüler.
%99 ile gönderilsin sonucu çıkacak referandum. Yaşlılar, çocuklar ve kadınlar kademeli olarak...
Böyle bir referandum yapılırsa "suriyeliler gönderilmesin" diyenleri de gönderirsek, 10 seneye kalmaz isviçre gibi oluruz.
görsel

daha gönderemezsin ki ilk başta almayacaktın ama var ise böyle bir şans gönderilmesinden yana olurdum.
Bu arada harika bir sahil *