bugün

ülkemizde neredeyse 2 milyon' a ulaşmış ve kalıcı olacakları bariz olan insanların askere alınmalı mı sorunsalıdır.
alınmalıdır. bari ülkeye bir katkìları olsundur.
Alınmamalıdırlar. Çanakkale'de 19.tümen komutasında görev yapan ve mevcudu arap olan 27. Ve 77 alayları hatırlayınız, ışid in amerikanın karşısında kaçan vatanını savunmayan arap ordularını düşününüz.
alınmalıdır diyerek cevaplandırılması gereken hassas bir konudur. en azından ön saflarda canlı kalkan olarak yer almalıdırlar.
Suriyelilere ihtiyacımız yok. sınır dışına yollansınlar kafi.
bence alınmamalı ne hallere düştük ya.
kendı ulkesınde savastan korkup kacan adamı nasıl askere alacan,nasıl guveneceksın. ha kandıle onden surulebılır.
Alinsin mayina sureriz.
Alınsa elindeki silahla komutanı vururlar adamlar kendi ülkesinden kaçmış bizim ülkeyi mi koruyacaklar?
suriyelileri canlı kalkan olarak kullanmalıyız. mesela mayınlı bir arazi varsa suriyeliler önden gitmeli arkasında tc askeri gitmeli diye düşünüyorum.

veya bir saldırı olacaksa onlar orada durdurulmalı böylece kayıp da vermemeliyiz.

ayrıca olası ölüm vuruşu operasyonlarında suriyeliere bomba düzeneği yerleştirip intihar saldırısı yaptırmalıyız.

teşekkürler sağ olun.
şu başlığa eksi veren koyunlar kaçmadı mı bu gereksiz vatansızlar ülkelerinden yalan mı ?
fetöyle sıvadıkları tsk ya suriyelilerle tüy dikmek istiyorlar. akp döneminde her şey mümkün. bir soru.
Alınıp geri hizmete verilmelidir diye cevap verilmesi gereken sorudur.

Onlara güvenip ne savaşa girilir ne çatışmaya ver abicim geri hizmete

Mutfakta, temizlikte, getir götür işlerinde çalışarak askerlik hizmetini yerine getirsinler.
kendi ulkelerine donmeleri lazim. bir de vatandaslik mi verilecek?
genel olarak vatandaş olmadıkları için, casus ve benzeri kişileri tespit etme olasılığı bulunmadığın dan dolayı, şimdilik bu öneri askıya alınsın.
Alınsın bence, mayın eşekklerine hep üzülürdüm. Onların yerine kullanırız.
Alınmamalı. Arap ırkı haindir, arkandan vurur. Güvenemezsin, sırtını dayayamazsın. Eline silah verdin mi çeker komutanı vurur bu ibneler.
askerlik neymiş, savaşmak neymiş, bir vatan nasıl korunur, nasıl kazanılır öğrensinler.
Teröristlerin vekil, hırsızların siyasetçi, kaşarların popçu, ibnelerin dj, kazmaların topçu olduğu ülkede maalesef suriyeliler asker olur.
kendi vatanının evladı olan ermeni vatandaşlarına bile silah vermeyen türk silahlı kuvvetlerinin hainlikleri tescillenmiş insanları askere alıp almayacaklarının tartışıldığı mevzudur.

daha fazla yazmaya gerek var mı ? bu ülkenin bayrağını ve kurucusunu benim kadar seven arkadaşıma sadece ermeni olduğu için silahlı eğitim verilmedi askerliğini yaparken. suriyelileri askere alın eğitin güzelce sonra ilk fırsatta bir bakmışsın ordu paramparça olmuş daha düşman tek kurşun sıkmamışken binlerce şehidimiz olsun..
Benim Mehmetçiğim Suriye'de şehit olurken bu vatan hainlerinin burda yan gelip yatması kanıma ddokunuyor.

Vatan haini dedim dikkat edin.Peki bir hain orduya alınır mı?
doğulu bir çok insan ile birlikte askerlik yapmış olarak; şu anki sistemde ilerlenecek ise kesinlikle alınmamalı. hatta şu anki sistemde kritik bölgelere rastgele asker gönderirken ayrı bir eleme yapılmalı. Olur da profesyonekl askerlik gelirse suriyeliler de askere alınabilir ve isteyen bu işi tamamen profesyonel olarak yapabilir tabii ki.
Bu serefsizler kendi ülkesini bırakıp kaçmış bizim ülkeyimi düşünecek bunlara silah versen çeker komutanı vurur.
Türk ordusuna alınacak Suriyeliler Türklerin şanına yakışmaz.
türkiye'den, akp'den ve tayyipten nefret eden insanları mı asker yapacaksınız ?