bugün

artık süreç başlar. geç bile kalınmıştır.
Önce TC vatandaşlıkları iptal edilmelidir. Akp çoğuna vatandaşlık verdi.
chp nin yüzde 37 alması ile artık olasılığı her geçen gün artan güzel bir gelişme. akp suriyelilere arka çıkamaz artık hepsi tek tek gider umarım. ülkemde mülteci istemiyorum.
yok efendim ne göndermesi daha harcayacak bir 40 milyarımız daha var, geçen asrın liderimiz dedi ya, yidirmeye, giydirmeye devam edecekmiş, ummeti muhammed aşkına.
mülteci ve sığınmacı nedir, neden alınır.
1-sorun çıkaran etnik yapıların genel nufus içindeki oranını dengelemek için.
2-zenginleşen yerli halkın zor ve sosyal güvencesi olmayan işlerde çalışmamasından doğan boşluğu doldurmak için
3-vs-vs -vs.

gönderilmezler.
CHP'nin hakkında pek de renk vermediği sosyal problemdir.
Sığınmacı ve mültecileri bu ülkeden gönderme iradesini gösterecek bir kişiyi chp'de barındırmazlar. Sığınmacı ve mültecileri ancak suriye ve ırak'a yapılacak terörü tamamen yok etme operasyonlarından sonra erdoğan gönderebilir.

Amerikan-ingiliz ekseninde siyaset yapan hiçbir parti türkiye'nin yol geçen hanı olmasına itiraz etmez, edemez. Zamanında erdoğan suriye'ye girelim, güvenli bölge oluşturalım ve sığınmacıları buralarda tutalım dediğinde türk askerinin orada ne işi var diye itiraz eden chp'nin suriyelileri göndereceğine inanmak fazla iyiniyet gerektirir.
Suriyelilerin hepsini göndereceklerini bilsem ben bile CHP'ye oy veririm.
Suriyelilerin hepsinin gönderilmesi artık mümkün değil zaten ülke içinde 1-2 milyon meslek sahibi olan da kalabilir o da dert değil ama o kadar başıboş giren var ki bu çok tehlikeli bir şey.

Ben devleti yönetiyor olsam şuan öncelikle işinde gücünde olanları kayıt altına alırım. Çalıştığı yerlere de bu adama kefil misin derim ? Bi onları ayırırım.

Sonra geriye kalan herkes vasıfsız demektir. Tatlı tatlı ürkütmeden günde 2000-3000 göndermeye başlarım.

Ütopya gelebilir ama bana göre en makul çözümdür.
suriyeleri göndermek yerine suriyelileri göndermek daha mantıklı değil mi?
yanlarına "gitmesinler din kardeşimiz onnar" diyenlerden 5 milyon kadarı da iliştirilip gönderilirse gönderen direkt cennetlik olacaktır. win win durumu hem gidiyorlar biz kurtuluyoruz hem gidiyorlar onlarla gidenler kardeşleri ile rahatça suriyede yaşıyor. cumhuriyet yok atatürk yok laiklik yok ışidli kardeşleri de orada öso lu kardeşleri de orada.