bugün

Ev kiralarını yükseltmeleri .
dilenmeleri
toplu ulaşım kullanmayı bilmemeleri
vs.
sevmek sevilmemek ayrı bir mesele. şimdi örnek vereceğim bir tane. mecidiyeköyde metrobüsten indiğinizde meydana doğru gelirken -sağ kaldırımdan yürüyün ama- orada tabelanın altında oturmuş, tirtir titreyen bir kadın var. ve her gün görüyorum onu. dilenmiyor ama. önünde ne bir mendil var, ya da kutu var para atılması için. giysisine sıkı sıkı sarılmış üşümemeye çalışıyor. suriyeli olduğunu düşünüyorum. "seni sevmiyorum, sen suriyelisin" neden diyeyim ben bu kadına? ne yapıyor yani bana veya ahmet amcaya, ayşe teyzeye? kim ne derse desin, ben sabahları gördüğümde kadını, biraz ilerisinde sandviç satan bir adam var. oradan bir sandviç alıp veriyorum vallahi. yadırgarsanız sikime kadar. açıkça da söylüyorum bunu. çok şükür insanları etnik yapılarına, dini inançlarına göre sınıflandıracak kadar andaval biri de değilim.
Lileri ekini ayrı yazmaları.
(bkz: faşizm)
Asalak yaşamaları.
kısa sürede kendilerini bu yurdun sahibi gibi görmeleri. biz yabancı kaldık neredeyse.
Biz kürtler ve Türkler bir arada zor yaşarken bir de Iraklı ve Suriyelilerle yaşamak zorunda kalmak bir sebep olabilir.
ülke dışında rahat davranma mantığıyla hareket ederek etrafı sömürmeye çalışmaları.
(bkz: hırsızlık)
(bkz: dilencilik)
(bkz: gasp)
(bkz: suriyeli terörist).
Terorist olmaları

iyice yerleşmeleri ve götlerinin kalkması.

gasp

onlar yüzünden üniversitelerin taban puanlarının yükselmesi
(suriyelileri koyacaklar ya)

Türk vatandaşını öldürme.
Kardeşim kendi ülkenden kalkıp gelmişsin buralara dileniyosun yapilicak işmi. Ben bu konuda en cok hak verdigim ve üzüldügüm insanlar zenciler. Adamlar nijeryada kalkıyolar geliyolar buraya kaÇiyolar yada Çalişiyolar en kötü saat satiyolar ülkeye bi yararlari oluyo hiÇ yoktan. Adamlar 20 liraya Çalişiyo günlük ama demiyo niye 20 liraya Çalişiyorum dileniyim diye. Ülkeye gelen dileniyo arkadaş bu nedir ya!
tek sebebi kolay yolu seçerek kaçmış olmaları..

ne ırkçılık ne de din kavgası yapmıyorum..

ne tam olarak türküm, ne de tam olarak Müslümanım çünkü..

kötü olan şu ki; sığınmaları da sorun değildi aslında,
bu devlet yıllardır nerde sığınmacı varsa kucak açtı saf saf,
ama bu adamlar yediği kaba sıçıyorlar en açık şekliyle..

kendi memleketinde karısını kızını bırakıp burdaki tekelciye 3 kuruş derdine silah çeken adama ne adam derim, ne de erkek!

s..ktirsinler kendi ülkelerinde eşkıyalık taslasınlar bi\'zahmet..
yemiyor tabi..
Irkçılık.

Sevilmeyecekse millet değil, kişi sevilmez.
türkiye dışında türkiyelilerin sevilmeme nedenleri ile benzer olandır.*
Bir tek günahsız kucuk cocuklara acıyorum. Onların başına gelen bizim başımıza gelseydi; bize arkalarını döneceklerinden eminim.
Savaştan kaçıp delikanlılık ispatını Türkiye sınırlarında yapmaya çalışmaları.

Çoluk çocuğa ve onların analarına lafım yok. Kim olsa evlatlarını öyle bir ortamdan uzaklaştırır. Fakat yetişkin erkeklerini sağda solda ahkam kesip üstüne birde mahallenin kızlarını gözleriyle sikerken görünce esad'a dönüşüyorum.
bu savaşsınlar diyen tabiri caizse atıp tutan gerizekalılara sadece kime karşı savaşsınlar sorusunu sormak istiyorum.kaç suriyeli ile konuştunuz kaçını dinlediniz hiç onların yaşadıklarına şahit oldunuzmu ben siz söylemeden söyleyeyim hayır olmadınız.suriyede 25-30 kadar örgüt olduğunu ve bunların hemen hepsinin birbiriyle savaştığını dünyanın çeşitli ülkelerinden sırf yağma için bile gelen insanların olduğu(özbekistan,türkmenistan,afganistan,pakistan bildiğim ülkeler) siz neye karşı savaşmayı söylüyorsunuz?tabii sorsanız bütün bunları duyardınız ve büyük ihtimalle bu dediklerinizden vazgeçerdiniz ama ben söylemiş oluyum anlayabilene...

ayrıca dilenme konusunda suriyelisi türkü kürdü olmaz.kim olursa olsun dilenmek en son yapılacak iştir.
Suriyelileri değil onların bu ülkeye gelmesine izin veren sonrada onları başı boş bırakıp kendi vatandaşlarına sorun çıkartılmasına sebep olanları sevmiyoruz hepimiz insansız bugün onlar yarın biz fakat bu ülkeye gelipte hırsızlık dolandırıcılık yapan insanları huzursuz eden ülkenin yaşam kalitesini düşürmeye sebebiyet verecek şeyler meydana gelmesine engel olunmuyor isyanımız bunadır.
vatanlarına sahip çıkmamaları.
başka bir ülkede mülteci olarak yaşarken bile rahatsız edecek kadar özgüven sahibi olmaları.
ülkelerinden vazgeçip kayluleden vazgeçmemeleri.
sürekli düğüne gidiyormuş gibi giyinmeleri.
yolda, parkta yol ortasından yürümeleri.
normal ses tonuyla konuşamamaları.
kola ve çikolatayı suriye' den çok sevmeleri.
dimyata pirince giderken evdeki esat' tan olup daiş' e sevdalanmaları.
ırkçılık.
adamlar bizden rahat takılıyor. Oyun salonlarında, kahvelerde, cafelerde, restorantlar da aklınıza gelebilecek her yerde. Kendi ülkesiymiş gibi özgür ve rahatlar. Tayyip piçinin başımıza bela ettiği en başta gelen sorunlardan biri olacak. Olmaya da devam ediyor. Taksicimizi ıssız sokağa getirip cebindeki para ve telefonunu aldıktan sonra boğazını kesenleri mi dersin fuhuş yuvalarındaki kahpe döllerini mi dersin ne dersen de artık. Kendi vatanından kaçan insan dan hayır beklenmez. Bu insanlar yemek yediği kaba sıçan insanlar. Huzuru bozan ve bozacak olan insanlar. TÜRK'ün TÜRK'ten başka dostu yoktur... Verme kardeşim. Patronsan iş verme aşçı isen beleşe yemek verme, hayır yapacaksan dilencisine para verme hiç bi şekilde verme. bu ülke kolay kazanılmadı böyle kolay kaybedilemez. Onlardan daha kötü durumda olan vatandaşlarımız var önce kendi milletin. Irkçılık mı dersin faşistlik mi dersin ne istiyorsan de. Adam olana adam gibi misafirpervelik yapacaksın. Adam olmayana da her yolu deneyeceksin...