bugün

Güzel hareketler bunlar. Şimdi solcular damlar eleştirmeye başlar.ama bu arkadaşlar türkiye'deki yabancı okulları hiç elestirmez.
Türkiye'de çok kaliteli bir eğitim var tabi, bunu yurtdışına taşımak cok iyi olmuş, minnet duyun araplar.
türkiyede kurulsa daha mantıklı olur. suriyede suriyeli yok ki hepsi burada zaten.
her gün sivillerin bombalandıkları haberleri geçilen, bir milyon insanın daha kaçmaya calıştıkları suriye'ye fakülte kurmamız olayı. bizdeki dış politika kimsede yok gerçekten.
Okulu bitirenlere iş verdiniz de yurt dışında okul açıyorsunuz işsiz sayısı 3 milyon dan fazla ahali kendinize gelin okullarda ki eğitim yeterli mi okul açmak değil mesele olan kadro yetiştirmek.
Sonunda Suriyelilerin olmadığı bir üniversite..
suriyede okul açmak kesinlikle bi hayır işi değil.

bakın hükümete gayet muhalefet bi insanım ama eğer bi insan hükümetin oraya evler yaptıracağının, okullar açacağının haberini vermesinin sebebini sadece arap kardeşlerine yardım şeklinde değerlendiriyorsa çok açık söylüyorum gerizekalıdır.

çok sığ düşünüyorsunuz, okullar, evler ve askerin suriye halkına yardım etmesi sempati toplaması kesinlikle hayır işi değil.

biraz düşünün.

hükümetin bu politikasını doğru buluyorum.

edit : şimdiyi değil, şuan yapılanın geleceğe etkilerini düşünün.

mesela suriyelileri türkiyeye doldurmak gelecek için çok kötü bi karardı bu bokun altından nasıl kalkacaklar merak ediyorum ama suriyede okul hastane ev ve halkın sempatisini toplamak da bir o kadar iyi karar gelecek için...
Üniversite kuracak kadar altyapı tamamlandıysa bu suriyelilerin hala türkiyede ne işi var mk.
Herhalde biraz da orada yeni mezun işsiz ordusu olsun istediler. Çok mantıklı bir hareket. Ülkede işsiz mezun sayısı yeterince fazla zaten. Sınırları aşmak lazım.
din bilimleri fakültesidir o. şia dediklerini sunni yapma iradesi gösterecekler anlaşılan. suriyeye imamda lazım ama, imamhatip liseleride açmalıyız. vergilerimiz bir işe yarasın değil mi ama.
kalıcı değiliz, bir arkadaşa bakıp çıkıcaz.
Sikeyim Suriyeli kardeşlerinizin geleceğini. iç savaş çıkartıp kaçan vatan hainlerini ülkeye soktukları yetmedi, bir de dönsünler diye ilçeler, köyler, okullar yapıyoruz.
Yapın da esad çöksün üzerine.'
suriyeliler en fazla türkiye de yaşadıkları için üniversitelerin de ülkemizde açılmasına +234234 destek veriyorum. orada açılsa bile hiç birisi oraya gitmez. burada açılırsa en azından yolda yürüme, konuşma ve çöpleri çöp kutusuna atma gibi dersler verilerek, diğer dünya insanlarının rahatsız edilmesi önüne geçilebilir.
Öğrencileri Türkiye'de okulu Suriye'de olan bir resim ile karşı karşıyayız.
Valla kim ne derse desin bilmem ama Salvador Dali bu resmi görse tüm eserlerini yakar başında oturup sigara içip seyrederdi.

Suriye'de o bölgede üniversitelere Araplar mı gidecek?
Sanmam, Kürtler gidecek. Muhalif adı altında Suriye'nin bölünmesini isteyen gruplar gidecek.
Türkiye'ye gelen Arapların yerlerine Kürtler yerleşti. Okulunu da yapıp etraftan kuzey ırak başta olmak üzere Kürt öğrenciler ve tabi ki aileler de iskan olunca güvenli bölge tartışmaları uygulaması ile taçlandırılan durum sonrası nur topu gibi ırak da olduğu malumunuz ikinci bir Kürdistan temeli atılacak.

Hatırlayın, ırak da güvenli bölge, uçuşa yasak alan tartışmalarını.
Orada Türkiye Kürdistan'ın alt yapısını inşaat olarak kurdu.
Umarım aynı hataları yapmayız.